До Всесвітнього дня поширення інформації про аутизм (2 квітня)  “Основи” презентують першу в Україні книжку, що актуалізує тему РАС.
Книга «Петрик і фонтани» –  розповідь про знайомство Петрика і Матільди у парку поблизу фонтанів. Герої – маленькі діти, між ними багато спільного, вони люблять гратися і дізнаватися нове, але є і відмінності – у Петрика аутизм, тому він по-іншому сприймає навколишній світ, дещо повільніше розмовляє та проявляє емоції.
В Україні виходить дитяча книжка про аутизм
Починаючи дружити із хлопчиком, Матільда розуміє: «Ми можемо бавитися разом, просто не так як я звикла, але так само весело!». Авторка Надія Степула за  допомогою дитячого оповідання вона пояснила, як сприймати дітей із розладами аутичного спектру, і як батькам говорити про відмінності між людьми зі своїми дітьми.
“Згідно з даними США та Китаю, кожна 56 дитина у світі має розлад аутичного спектру (РАС). В Україні статистика відсутня, інклюзію лише починають впроваджувати, і мало працюють із суспільною думкою щодо ставлення до людей із аутизмом, – розповідає  ініціаторка проекту Анастасія Степула. – Книжка “Петрик і фонтани” розпочне діалог між батьками та дітьми про нейрорізноманітність, інклюзію і толерантність. Книжка пояснить, що інклюзія це тоді, коли решта приймає “незручні” особливості людей як частину їхньої особистості”.