Placeholder Photo

Відверта Kateryna

Почати
1 хв на читання

Відверте та чуттєве ілюстроване видання Kateryna Тараса Шевченка буде у продажу з 22 грудня.
Ідея створення видання Kateryna з’явилася в Анни Копилової, арт-директорки видавництва «Основи»: «Ця книжка – витвір мистецтва. Понад 3 роки я шукала художника, який міг би втілити творчий задум. Колі це справді вдалося. Сподіваюся, що нові ілюстрації відкриють читачам Шевченка, який вмів писати про любов, про жінок, а не лише був борцем за долю України».

Створювати неканонічні ілюстрації до класичного тексту Тараса Шевченка запросили Миколу Толмачова. У 20 років він виграв грант на навчання у найкращому художньому виші Франції, його картини є в експозиції галереї Da-End у Парижі, про нього пишуть світові видання від Vogue до Playboy, а цього року Микола повернувся у Київ. Його авторський стиль сповнений меланхолії та романтизму, кожна картина приховує символи й інтертексти.

Усі картини для видання Kateryna виконані аквареллю. Художник зізнався, що робота з текстом Шевченка була викликом: «Я довго шукав потрібні образи. Треба було провести велику роботу, щоб очистити своє
візуальне сприйняття. Треба забути образ Шевченка, щоб близько підпустити його текст. Я намагався мислити так, що є конкретний твір, який має викликати образи, при цьому автор був для мене абстрактним».