Уже 8 та 9 вересня на ВДНГ відбудеться “Літературний Кураж Базар”, тому не зайвим буде продумати, що купити, а то хапатимете все підряд. Разом із Yakaboo ми підготували підбірку нетривіального жанру — біографії супержінок, які тим чи іншим чином повпливали на сучасний світ.

Жінки, що змінили світ: п'ять найкращих біографій

«Фріда Кало. Безжальна врода», Жерар де Кортанз

Художниця, яка стала визначною фігурою Мексики, символом фемінізму і ЛГБТ-руху. Фріда Кало є однією з тих особистостей, які відкриваються по-новому в потрібний час. І він саме зараз. Жінка обдарована і водночас обділена, експресивна і спокійна, трагічна і життєрадісна — те, що поєднується в неперевершеній художниці XX століття. Французький журналіст Жерар де Кортанз спромігся передати усе шаленство її життя, де переплелися мистецтво, кохання та страждання.

Жінки, що змінили світ: п'ять найкращих біографій
«Пройти крізь стіни», Марина Абрамович

Жінка у сучасному мистецтві, що створила перфоманс таким, яким ми його знаємо сьогодні. Марина Абрамович епатує публіку, ставить експерименти над собою і глядачами. Вона створює перфоманси, які залишають питання без відповідей. А її автобіографія — це яскраве і потужне відтворення життя екстраординарної особистості, це історія незалежної художниці, яка щиро говорить про свій емоційний та духовний досвід.

Жінки, що змінили світ: п'ять найкращих біографій

«Прості речі. Вісім розмов із Адою Роговцевою», Тетяна Терен, Анна Липківська

Український театр неможливо уявити без Ади Роговцевої. Для неї акторство – це безперечно покликання та спосіб донести правильні меседжі. «Прості речі» — відверта історія життя легендарної актриси через інтерв’ю з Тетяною Терен та Анною Липківською. Ада ділиться усіма найінтимнішими деталями і відкриває перед читачами душу.

Жінки, що змінили світ: п'ять найкращих біографій
«Інґа», Скотт Ферріс

Можливо, ви ніколи не чули про Інґу Арвад, але це аж ніяк не применшує її внесок в історію, бо нею історія написана. Ця жінка — «головне кохання» Джона Кеннеді, міс Данія, журналістка та актриса. Адольф Гітлер називав її ідеальною нордичною красунею, а зірки Голівуду були від неї у захваті. Вона стояла за спинами найвпливовіших людей XX століття і мала неабиякий талант творити особистості. Біограф Скотт Ферріс не тільки розповідає історію надзвичайної жінки, а відкриває нам справжнє буремне XX століття, з його політичними інтригами й драматичними війнами, створюючи карколомний шпигунський роман.

Жінки, що змінили світ: п'ять найкращих біографій
«Коко Шанель», Анрі Гідель

Маленьке чорне плаття і найвідоміші парфуми у світі. Це все Коко Шанель – жінка, яка створила символи моди та стилю і навіть сама стала класичною фігурою в історії. Її біографія, написана відомим арт-критиком Анрі Гіделем, показує життя жінки, яка без освіти стала провідною французькою кутюр’є, яка своєю діяльністю «повернула жінкам їхні тіла», яка подарувала сучасникам унікальний стиль і надихнула не одне покоління дизайнерів.