Зачем она это сделала: детский журнал Harbuz

від | Лют 14, 2017 | The Devochki PRO, Кар'єра, Навіщо вона це зробила

Устина Лукащук розповідає, як і чому вирішила випускати ілюстрований дитячий журнал Harbuz – видання, що претендує на конкуренцію з Kinfolk.

Ідея

Я – Устина Лукащук, мені 22, живу у Львові. В Україні отримала освіту архітектора (бакалавр) і графічного дизайнера в Польщі (магістр). З дитинства шалено люблю папір і все, що з ним пов’язане. Навчаючись у Польщі, зрозуміла, що хочу створити журнал: лаконічний, естетичний, в якому повно простору для емоцій, натхнення та ідей. Зрозуміла, що такі журнали для дорослих є, а от для діток – ні. Темою дипломної роботи був редизайн журналу для діток, що існує. Це дозволило мені дослідити ринок і зрозуміти, чого потребують молоді батьки, родини.

Суть проекту полягає в його інакшості. Зокрема, подачі, зовнішнього вигляду, порушених тем. Це проект не лише для дітей, а й для батьків. Хочу, аби родина проводила більше часу разом – розглядаючи теплі ілюстрації, обговорюючи теми, подані в журналі, відвідуючи воркшопи. Це не просто журнал – це естетична річ, елемент дизайну, добірний папір, конверт, листівка… Я хочу показати, що діткам це також може бути цікаво – стиль, простота, пастельний колір. Хочу, аби в діток був свій якісний візуальний контент і абсолютно різні теми для обговорення.

Чому саме видавництво дитячого журналу? Це можливість привити діткам любов до естетики, стилю, мистецтва, до самого себе і всього навколо. Можливість зацікавити батьків провести з дитинкою більше часу, адже цей журнал не залишить байдужим жодного дорослого. Пробуватиму створити Kinfolk для маленьких. Щоб мама, фотографуючи каву з тістечком і журналом, обрала до фото дитячий журнал Harbuz. Не лише через наповнення, а й через його зовнішній вигляд і подачу. Також дитинка чи мама з татом зможуть обрати улюблену ілюстрацію та замовити з нею листівку, торбинку, горня, плакат тощо. А до кожного номера, запакованого у конверт з наліпкою, додаватиметься листівка з крафтовим конвертом.

Процес

Зараз на «Спільнокошті» триває збір коштів для фінансування друку двох перших номерів та дотичної продукції. Щодо «Спільнокошту» – це неймовірна можливість. Справді, настільки велика можливість, що дух захоплює. Бо там збираються однодумці. Ті, хто творять Україну, і ті, хто підтримують.

Команда «Великої Ідеї» працює дуже добре і допомагає вести кампанію правильно. Перед запуском проекту консультує, відповідає на всі запитання, допомагає скласти план. Дуже важливим є те, що саме побачать і прочитають люди, перейшовши за нашим посиланням. Усією командою ми створили контент, що презентував ідею – атмосферне відео, стильні деталі, кілька розгорток журналу, щирий текст… Допомагали всі. Доволі швидко ми зібрали 100% фінансування, та кампанія ще триватиме до 27 лютого. Я вважаю, що це свідчить про наявність однодумців, людей, які прагнуть мати якісний продукт, більше часу та уваги дарувати собі і своїм дітям, бажання розвиватись і насолоджуватись.

Про труднощі наразі нічого не можу сказати, хіба що про особисті – дуже близько беру до серця все, що відбувається з проектом, тому могла розплакатись просто від одного коментара. У кожного ж бо своя думка про естетику і сірий колір.

Команда

У нас є команда, яка щоденно працює над harbuzом – це я, ілюстратор та дописувач. Також маємо свого фотографа, якого запрошуємо на зустрічі та майстер-класи. Створюємо стиль, якого хочемо дотримуватись. Утрьох виконуємо абсолютно всю роботу, але обов’язково консультуємось із професіоналами у кожній сфері.

Теми випусків, які ми обрали, будуть сталими. А обирали теми, провівши соціальні дослідження, поспілкувавшись із молодими батьками, потенційними читачами та досліджувавши контент за межами України. Приблизно буде дев’ять-десять тем. Наразі вдосконалюємо і працюємо над всіма деталями, аби вже перший номер вийшов найкращим, таким, про який ми мріємо.

Робочі дні проходять натхненно. Починаємо з кави і списку справ, кожен пропонує своє вирішення, свою ідею. Створюємо мудборди, обговорюємо новинки в нашій сфері. Кожен відповідає за свою частинку harbuza і має право голосу. Остаточні рішення приймаємо, коли кожен погодиться. Ми живемо однією ідеєю, тому працюємо і розуміємо один одного з півслова.

Наразі працюємо над версткою першого номеру та рекламою проекту загалом. Також – над ідеями презентацій та локацій для реалізації журналу у всіх великих містах України.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!