Placeholder Photo
//

Зачем она это сделала: Скриня

Почати
//
5 хв на читанння

Вікторія Мешалкіна шиє постільну білизну з натурального льону під брендом «Скриня». Про особливості цього матеріалу, про те, як створити з нього бізнес, і про постільну білизну загалом – читайте в нашому матеріалі.

Початок

Два роки тому в новорічну ніч моїм головним бажанням було знайти справу собі до душі, в якій би я могла реалізувати своє бачення краси. Рік тому з’явилась ідея створення текстилю для дому. І ось  у лютому цього року я вже мала перші замовлення на постільну білизну. І пішло-поїхало.

Я не з тих людей, які  з дитинства знають, ким хочуть бути, коли виростуть. Довелось попрацювати перекладачем, у сапорт-відділі ІТ-компанії, дизайнером. Постійно був пошук, пошук… Але я не жалкую, бо всі набуті знання я можу застосувати зараз у своїй справі.

Я завжди любила своє ліжко, свій простір. Знайти текстиль до душі і не задорогий в Україні для мене було завжди справжньою проблемою. Коли я побачила льон, то закохалась у нього, в його фактуру, і зрозуміла, що доступну білизну з нього треба ще гарно пошукати.

Мені хотілось мати зовсім не таку білизну, як продають у наших магазинах. От я не можу уявити свій сон на синтетиці «тигрового окрасу». Хоча це дуже суб’єктивно. Наприклад, я хотіла просто сіру або просто чорну білизну. Ціни на однотонні льняні комплекти італійського і французького виробництва дійсно високі, особливо зі стрибком долару. Тому був сенс запустити щось подібне в Україні.

Про льон

Якісна постільна білизна – це та білизна, в якій тобі комфортно. Комусь до душі шовк, комусь сатин. Але існують загальні правила, за якими можна визначити, що ваша білизна дійсно якісна:

• склад тканини;

•акуратність плетення ниток тканини;

• рівні шви;

• приємний запах тканини (льон має легкий трав’яний аромат);

• природна кольорова гамма комплекту (дуже яскраві кольори є ознакою  присутності у тканині синтетичних матеріалів і фарб, що можуть викликати алергію).

За цими всіма критеріями льон дійсно якісний матеріал.

Льон дуже приємний до тіла і довго служить. Навіть лікарі радять спати на льняній постелі алергікам та людям з проблемною шкірою. Мені дуже подобається його благородна пом’ятість і природні відтінки кольорів, які легко комбінувати між собою. Спальня має бути місцем твого спокою і сили, тому я стараюся себе оточувати природніми матеріалами.

Я використовую білоруський льон. Він найкращий із того, що доступне в Україні. Є плани шити з італійського льону. Знаходити матеріали не просто, але за бажання все можна зробити. Доводиться тестувати все на собі перед тим, як шити для інших.

Запуск

Від появи ідеї до перших покупців минуло буквально кілька годин. Пошила білу льняну постіль на зав’язочках. У кімнату зайшла подруга і побачила моє ліжко: «Віка, я теж собі таке хочу!». Так з’явилось перше замовлення.

Все відбувалось природно і поступово – замовлення за замовленням, і не потребувало грандіозних вкладень коштів. Мені пощастило, що мене оточують люди, які в мене вірять. Я думаю, друзі – це головний ресурс.

Найпопулярніші – єврокомплекти з сірого льону.

Складнощі

Проблема була в матеріалі. Як я вже говорила, довелось багато чого протестувати на собі. Але головною складністю було перебудувати своє мислення в сторону довгострокових перспектив і планування бюджету. Коли ти починаєш працювати на себе, ти стаєш сам собі і бухгалтером, і фотографом, і дизайнером. У мене не було можливості відразу найняти команду професіоналів, тому все доводилось вирішувати своїми силами.

Процес

Зараз я працюю не сама. Утворилась невеличка команда, до якої залучено кількох кур’єрів, постачальників матеріалу, є студія, де я наношу принти.  Взагалі мене постійно підтримують друзі – це мій найбільший капітал.

Насправді, ідея виходить із доступного матеріалу. Я дивлюсь на те, що у мене є в наявності, і комбіную між собою. На пошив йде кілька годин, але багато часу займають організаційні питання – замовлення матеріалів, доставки, оформлення покупки, фотографування.

Клієнти

Мої клієнти люблять свій дім. А я люблю клієнтів. У нас взаємна любов. На цьому будується бізнес. Коли я тільки починала, в мене виникла проблема розмірів. Було кілька ситуацій, коли доводилось підганяти білизну індивідуально під ліжко клієнта.

Я приймаю індивідуальні замовлення. Буває, що в процесі спілкування з клієнтом з’являються якісь круті ідеї. Я відкриваю фотошоп, роблю макет і показую клієнту. Було одне замовлення від хлопця, який дуже любить риболовлю. Вийшла постільна білизна з кумедними щуками. Ще була історія з подарунком для колеги. Він фанат карасів, тож я спеціально виготовила для нього подушку з карасем. Це був дуже кумедний подарунок від нашого відділу, йому сподобалось.