Зеленський відповів на петицію щодо інституту реєстрованих партнерств

Почати
3 хв на читанння

Президент України Володимир Зеленський відповів на петицію про створення інституту реєстрованих партнерств, яку підписали понад 25 тисяч українців.

«Долаючи важкі випробування, українська держава свідомо обрала рух назустріч європейським стандартам, основу яких складають три засадничі цінності Ради Європи — демократія, верховенство права та права людини. Європейське право виходить з того, що повага та захист основоположних прав людини (передусім права на життя, свободу, особисту безпеку, заборона тортур, право на повагу до приватного та сімейного життя, заборона дискримінації) є основним обов’язком держави», — наголосив він.

Водночас президент зауважив, що ефективне впровадження європейських стандартів прав
людини вимагає належного розуміння їх принципів і доктринальних підходів — як із боку органів публічної влади, так і з боку суспільства.

«Розглядаючи влітку минулого року петицію щодо одностатевих шлюбів, я акцентував увагу на тому, що за Конституцією України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка (стаття 51). В умовах воєнного чи надзвичайного стану Конституція України не може бути змінена (стаття 157 Конституції України). Тож я звернувся до Кабінету міністрів України з пропозицією опрацювати питання щодо запровадження інституту зареєстрованого цивільного партнерства», — нагадав він.

За словами Зеленського, уряд доручив розробити відповідний законопроєкт Міністерству юстиції України.

«Міністерство юстиції України наразі працює над комплексним законодавчим запровадженням інституту цивільного партнерства з визначенням правових засад, порядку і наслідків його державної реєстрації, а також правового статусу й особистих немайнових та майнових прав і
обов’язків партнерів з урахуванням особливостей вже наявних правових інститутів», — додав глава держави.

Водночас президент зазначив, що проєкт закону про інститут реєстрованих партнерств, про який ідеться у петиції, наразі перебуває на розгляді комітету Верховної Ради з питань правової політики.

«До низки його положень висловлені зауваження та пропозиції від профільних комітетів й уповноважених органів державної влади, які потребують доопрацювання задля забезпечення ефективності функціонування відповідного інституту», — розповів він.

Зеленський запевнив, що звернувся із проханням розглянути порушене в електронній петиції питання до голови Верховної Ради Руслана Стефанчука та до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

 

  • 13 березня 2023 року у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №9103 «Про інститут реєстрованих партнерств», мета якого — створити в Україні інститут реєстрованих партнерств, що буде доступний як для одностатевих, так і для різностатевих пар. Це має допомогти парам визначити взаємні права та обов’язки, питання володіння майном, спадку, соціального захисту тощо у разі неможливості укласти шлюб.
  • Православна церква України виступила проти законопроєкту, який назвала «категорично неприйнятним», і закликала зняти його з розгляду. Згодом проєкт закону про запровадження реєстрованих партнерств розкритикували в Міністерстві оборони.

Фото: пресслужба Офісу президента України