Петиція на підтримку законопроєкту про реєстровані партнерства зібрала 25 тисяч підписів

Почати
2 хв на читанння

Понад 25 тисяч громадян підписали петицію на підтримку законопроєкту про інститут реєстрованих партнерств. Тепер президент України Володимир Зеленський має відреагувати на звернення.

Петицію 28 березня зареєстрував український військовослужбовець Петро Жируха, який бореться за права представників ЛГБТ-спільноти. Він пояснив, що в Україні існує велика кількість людей, які не хочуть або не можуть оформити шлюб, тож не мають змоги отримати такі ж права, що й одружені. Зокрема це стосується одностатевих пар, ЛГБТ+ військових.

Разом з ініціатором петиції до президента звернулися понад 40 громадських, правозахисних, освітніх, благодійних та інших організацій і активістів. Вони закликали Володимира Зеленського публічно підтримати запровадження одностатевих партнерств в Україні та законопроєкт про інститут реєстрованих партнерств, а також попросити Верховну Раду розглянути цей законопроєкт як невідкладний та проголосувати за нього.

 

  • У липні 2022 року петиція про легалізацію одностатевих шлюбів на сайті президента України набрала понад 25 тисяч підписів. Володимир Зеленський відповів на петицію, запевнивши, що уряд працює над варіантами рішень щодо легалізації в Україні зареєстрованого громадянського партнерства, але поки триває війна, внести зміни до Конституції неможливо.
  • 13 березня 2023 року у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №9103 «Про інститут реєстрованих партнерств», мета якого — створити в Україні інститут реєстрованих партнерств, що буде доступний як для одностатевих, так і для різностатевих пар. Це має допомогти парам визначити взаємні права та обов’язки, питання володіння майном, спадку, соціального захисту тощо у разі неможливості укласти шлюб.
  • Православна церква України виступила проти законопроєкту, який назвала «категорично неприйнятним», і закликала зняти його з розгляду. Згодом проєкт закону про запровадження реєстрованих партнерств розкритикували в Міністерстві оборони.

Фото: cottonbro studio: Pexels