/

Православна церква України виступила проти інституту реєстрованих партнерств

Почати

Православна церква України закликала зняти з розгляду та відхилити законопроєкт про інститут реєстрованих партнерств, який назвала «категорично неприйнятним».

Відповідне рішення було ухвалено на засіданні Синоду 28 березня.

Митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив, що законопроєкт «суперечить статті 51 Конституції України, природному, Богом встановленому закону, зневажає традиційні для українського народу християнські та загальнолюдські цінності, несе загрозу для демографічної ситуації в Україні, морального і психологічного здоров’я дітей та їхнього права на виховання в сім’ї, створеній на підставі шлюбу чоловіка та жінки».

У ПЦУ обурюються, що під виглядом реєстрованих партнерств в Україні намагаються фактично легалізувати одностатеві шлюби.

«Можемо прогнозувати, що у випадку ухвалення вищевказаного законопроєкту, наступним кроком лобістів одностатевих шлюбів стане ініціювання можливості усиновлення дітей одностатевими членами реєстрованих партнерств, з усіма вкрай негативними наслідками для формування особистості таких дітей та з позбавленням їх природного права на виховання у повноцінній сім’ї — маючи і батька, і матір», — йдеться у заяві.

У ПЦУ запевняють, що численні дослідження подібної практики в інших країнах нібито підтверджують негативні наслідки виховання дітей в одностатевих шлюбах «з підвищенням ризику психологічних розладів».

«Цілком очевидно, що легалізація одностатевих реєстрованих партнерств жодним чином не сприятиме подоланню демографічної кризи, зокрема через подальше руйнування суспільної моралі, знецінення інституту сім’ї, природну неспроможність одностатевих пар до народження дітей», — додали в Православній церкві України.

Окремо в ПЦУ зауважили, що в умовах повномасштабної війни вважають «аморальним і неприпустимим зневажати цінність шлюбу як союзу чоловіка і жінки, який охороняється Конституцією України, та сім’ї, що створюється на підставі шлюбу, яка відповідно до Сімейного кодексу України має основоположне значення для суспільства».

Водночас у ПЦУ наголосили, що намагання пов’язати позиції релігійної спільноти України щодо «традиційних цінностей» зі штампами російської пропаганди є «безпідставні та маніпулятивні».

  • Згідно з Національною стратегією у сфері прав людини на період до 2020 року (була затверджена президентом 25 серпня 2015 року) та Планом дій з її реалізації (затверджений урядом 23 листопада 2015 року), законопроєкт про партнерства мали ухвалити до 2017 року. Але він навіть не був розроблений.
  • Зобов’язання перенесли до нової Національної стратегії у сфері прав людини на 2021–2023 роки (затверджена 24 березня 2021 року) та Плану дій з її реалізації (затверджений Кабміном 23 червня 2021 року).
  • У липні 2022 року петиція про легалізацію одностатевих шлюбів на сайті президента України набрала понад 25 тисяч підписів. Володимир Зеленський відповів на петицію, запевнивши, що уряд працює над варіантами рішень щодо легалізації в Україні зареєстрованого громадянського партнерства, але поки триває війна, внести зміни до Конституції неможливо.
  • 13 березня 2023 року у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №9103 «Про інститут реєстрованих партнерств», мета якого — створити в Україні інститут реєстрованих партнерств, що буде доступний як для одностатевих, так і для різностатевих пар.
  • 28 березня українці створили петицію на підтримку законопроєкту про реєстровані партнерства, яка активно збирає підписи.

 

Фото: Пресслужба Київської Митрополії ПЦУ