/

В Ірані встановлюють камери у громадських місцях, щоб виявляти жінок без хіджабів

Почати

В Ірані почали встановлювати камери в громадських місцях і на вулицях, щоб виявити жінок, які не носять хіджаб.

Про це з посиланням на заяву іранської поліції повідомляє Reuters.

У поліції уточнили, що жінки, яких викриють на порушенні закону про обовʼязкове носіння хіджаба, отримають «текстові повідомлення з попередженням про наслідки».

До того ж поліція закликала власників бізнесу «серйозно стежити за дотриманням суспільних норм шляхом ретельних перевірок». В такий спосіб іранська влада хоче «запобігти опору» дрескоду.

Закон про обов’язкове носіння жінками хіджаба діє в Ірані вже понад 40 років — після завершення Ісламської революції 1979 року. За порушення закону жінкам загрожує штраф чи арешт.

  • В Ірані від середини вересня минулого року тривають масові антиурядові протести. Причиною стала смерть 22-річної Махси Аміні, яку госпіталізували в стані коми після затримання поліцією моралі через «неправильне носіння хіджаба» — з-під нього нібито виглядало волосся. Влада спробувала придушити мітинги силою, проте це лише розлютило протестувальників. Люди підпалюють машини та влаштовують сутички з силовиками, жінки також демонстративно спалюють хіджаби. Опозиція Ірану вимагає скасувати закон про обов’язкове носіння хіджаба.
  • За даними правозахисної організації Iran Human Rights, силовики в Ірані вже вбили щонайменше 488 людину, зокрема 64 дитини та 39 жінок, намагаючись розігнати протестувальників. На протестах в Ірані затримали рекордну кількість журналісток, щонайменше двом загрожує смертна кара.
  • Журналісти CNN провели розслідування та з’ясували, що силовики в Ірані ґвалтують затриманих жінок для придушення протестів. Жорстокого насильства зазнають також і чоловіки, які беруть участь у мітингах.
  • 24 листопада Рада ООН з прав людини створила місію з розслідування фактів насильства проти протестувальників у Ірані. Проте у МЗС Ірану заявили, що вважають місію непотрібною, не збираються співпрацювати з нею і назвали її створення «порушенням національного суверенітету країни».
  • На початку грудня генеральний прокурор Ірану Мохаммад Джафар Монтазері заявив, що нібито поліцію моралі закрили і збираються переглянути вимогу про обов’язкове носіння хіджабів. Проте державний канал новин Ірану спростував цю інформацію. 14 грудня Іран виключили зі складу Комісії ООН зі становища жінок.
  • Тим часом в Ірані масово труять газом школярок, які також долучилися до протестів. Влада запевняє, що розслідує ці випадки, проте зростає лише кількість постраждалих учениць. Напади на дівчат також призвели до того, що вони перестали відвідувати школи.
  • Наприкінці березня в Ірані у магазині чоловік облив жінок йогуртом через те, що вони були з непокритими головами. Згодом дві жінки, які виявилися матір’ю та донькою, були заарештовані за недотримання правила про носіння хіджаба, а чоловік — за порушення громадського порядку. Власнику магазину, де це сталося, були надані «необхідні повідомлення» щодо дотримання шаріату та законодавства.

Фото: Sima Ghaffarzadeh: Pexels