В Ірані говорять про перегляд закону, що зобов’язує жінок носити хіджаби. Державні ЗМІ це не підтверджують

від | 05.12.2022 | Новини

Час читання: ( Кількість слів: )

Влада Ірану, де понад два місяці тривають масові протести, перегляне закон про обов’язкове носіння жінками хіджаба, який діє в країні вже понад 40 років — після завершення Ісламської революції 1979 року.

Про це заявив генеральний прокурор Ірану Мохаммад Джафар Монтазері, повідомляє The Guardian.

«І парламент, і судові органи працюють (над цим питанням)», — сказав він.

Монтазері зазначив, що парламентська комісія з культури презентує результат «за тиждень чи два». Він не уточнив, що саме буде змінено.

Також генпрокурор Ірану повідомив про розпуск поліції моралі, яка контролювала дотримання жінками вимоги про носіння хіджаба та довгого одягу: «Той самий орган, який створив цю поліцію, закрив її», цитує BBC.

Зі свого боку президент Ебрагім Раїсі заявив, що республіканські та ісламські засади Ірану закріплені конституційно, «але є методи реалізації конституції, які можуть бути гнучкими».

Водночас політичний директор правозахисної організації «Об’єднані проти ядерного Ірану» (UANI) Джейсон Бродський на своїй сторінці у Twitter спростував повідомлення ЗМІ.

«Призупинення діяльності (поліції моралі — прим.ред.) не означає її скасування; генеральний прокурор не курирує поліцію моралі і не робитиме оголошення; закони про хіджаб залишаються в силі», — написав він.

Так само інформація про «закриття» поліції моралі спростував державний канал новин Ірану «Аль-Алам».

«Жодна офіційна особа в Ісламській Республіці Іран не підтвердила закриття поліції моралі. Головний висновок, який можна зробити з коментарів Монтазері, полягає в тому, що поліція моралі не має жодного стосунку до судової системи. Деякі іноземні ЗМІ спробували зобразити заяву генерального прокурора як відмову Ісламської Республіки від носіння хіджаба під впливом недавніх заворушень», — йдеться у коментарі каналу.

 

  • В Ірані від середини вересня тривають масові антиурядові протести. Причиною стала смерть 22-річної Махси Аміні, яку госпіталізували в стані коми після затримання поліцією моралі через «неправильне носіння хіджаба» — з-під нього нібито виглядало волосся. Влада спробувала придушити мітинги силою, проте це лише розлютило протестувальників. Люди підпалюють машини та влаштовують сутички з силовиками, жінки також демонстративно спалюють хіджаби. Опозиція Ірану вимагає скасувати закон про обов’язкове носіння хіджаба.
  • За даними правозахисної організації Iran Human Rights, силовики в Ірані вже вбили щонайменше 448 осіб, зокрема 60 дітей, намагаючись розігнати протестувальників. На протестах в Ірані затримали рекордну кількість журналісток, щонайменше двом загрожує смертна кара.
  • Згодом журналісти CNN провели розслідування та з’ясували, що силовики в Ірані ґвалтують затриманих жінок для придушення протестів. Жорстокого насильства зазнають також і чоловіки, які беруть участь у мітингах.
  • 24 листопада Рада ООН з прав людини створила місію з розслідування фактів насильства проти протестувальників у Ірані. Проте у МЗС Ірану заявили, що вважають місію непотрібною, не збираються співпрацювати з нею і назвали її створення «порушенням національного суверенітету країни».

Фото: Janko Ferlic: Pexels

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

Франко-українська торгово-промислова палата запустила конкурс для підприємиць «Створено жінками»: переможниця отримає 100 тисяч гривень

Франко-українська торгово-промислова палата запустила конкурс для підприємиць «Створено жінками»: переможниця отримає 100 тисяч гривень

В Україні стартував новий відбір премії для українських підприємиць «Створено жінками», переможниця конкурсу отримає 100 тисяч гривень на розвиток бізнесу та п’ятиденну подорож у Париж. Організаторами премії є...

Іранська протестна пісня Baraye отримала премію «Греммі», її автору і виконавцю Шервіну Хаджипуру загрожує в’язниця

Іранська протестна пісня Baraye отримала премію «Греммі», її автору і виконавцю Шервіну Хаджипуру загрожує в’язниця

На 65-й церемонії премії «Греммі», яка відбулася у ніч проти 6 лютого у Лос-Анджелесі на стадіоні Crypto.com Arena, вперше була вручена статуетка в номінації «Найкраща пісня про соціальні зміни». Перемогу здобув іранський...