У Флориді заборонять аборти після шести тижнів вагітності

Почати
2 хв на читанння

Сенат штату Флорида у США схвалив законопроєкт про заборону абортів після шести тижнів вагітності. Заборона не поширюється на випадки зґвалтування та інцесту, а також коли життя або здоров’я матері перебуває під серйозною загрозою.

Як повідомляє Reuters, голосування за майже ідентичний законопроєкт у Палаті представників США, ймовірно, відбудеться найближчими днями. Після цього будь-який із цих законопроєктів передадуть губернатору для підписання. Оскільки республіканці контролюють законодавчий орган, а губернатором також є республіканець Рон ДеСантіс, найімовірніше, проєкт стане законом.

Шеститижнева заборона обмежить доступ до абортів на півдні США, де більшість інших штатів вже заборонили процедуру на ранніх термінах вагітності. Протягом майже року жінки, які хотіли перервати свою вагітність, їхали до Флориди з усього південного сходу.

Зараз у Флориді діє закон про заборону абортів після 15 тижнів вагітності, який оскаржується в суді. На думку людей, що захищають право жінки на переривання вагітності, заборона порушує конституцію штату. За даними Управління охорони здоров’я Флориди, кількість пацієнток, які зробили аборт за межами штату, у 2022 році зросла на 38%, якщо порівняти з 2021 роком.

Фото: Derek French: Pexels