/

Українська продюсерка і диджейка Дарʼя Коломієць представила підбірку пісень для знайомства з Україною на відомій радіостанції у США

Почати
/
5 хв на читанння

Українська культурна активістка, музична продюсерка та діджейка Дарʼя Коломієць представила підбірку з трьох українських пісень на відомій американській радіостанції KEXP у програмі Drive Time.

«Вже багато місяців поспіль я спрямовую усі свої зусилля, аби просувати українську культуру у світі, і для мене велика честь розповідати про нашу музику на прохання одного з найпотужніших американських музичних медіа. Я мала нагоду записати короткі інтро для представлення пісень і навіть через них прагнула донести до аудиторії, що російська війна в Україні триває, і навіть попри це ми створюємо надзвичайну музику і слухаємо те, що особливо цінно», — розповіла Дарʼя Коломієць.

До підбірки увійшли:

Володимир Івасюк — «Пісня буде поміж нас»
Balaklava Blues — YOU SHOOT ME
KRUTЬ — «Воля»

За словами Дарʼї, найлегше їй було визначитися з першою піснею.

«Ця її версія — у виконанні самого автора. За місяці культурної роботи і виступів для американської аудиторії я розповідала про Володимира Івасюка, мабуть, найбільше: тут зі мною його платівка, яку я граю за кожної нагоди; про нього вже писали TIME і The New York Times — зокрема, про його ймовірне вбивство працівниками КДБ. Ця пісня — особлива для мене, вона допомагає мені переживати війну. Саме її ми співали у підвалі, де я ховалась від російських обстрілів разом із 40 незнайомими людьми у перші тижні повномасштабної війни. Для мене ця пісня — символ єднання зі своїми людьми попри відстані і час. I те, що Володимир Івасюк гратиме на KEXP у 2023 році — моя особиста визначна подія», — наголосила вона.

Друга пісня — трек, присвячений Революції Гідності та іншим важливим подіям в Україні. На думку диджейки, він, як і історія гурту загалом, є нагадуванням світові, що війна триває не з 24 лютого 2022-го, а вже девʼятий рік.

«Учасники Balaklava Blues, Марк і Марічка, познайомились на Майдані у 2014 році. Марк — канадський українець, який до цього жив у Торонто, але прилетів до України, взяв участь у Революції Гідності та зустрів Марічку; згодом вони разом волонтерили в зоні ООС. Зараз вони популяризують українську культуру й історію в усьому світі, розповідають про боротьбу українців і збирають кошти на ЗСУ», — розповіла Дар’я.

Третю пісню, за словами диджейки, вона підбирала найдовше, і зрештою обрала пісню з особливим звучанням.

«Для мене бандура — інструмент, який найкраще уособлює голос і душу України, і він незмінно викликає в мене сироти на шкірі при прослуховуванні. Марина показує, як сучасно бандура може звучати, але ця інтимна версія пісні підкорила мене — тут тільки струни і вокал. Вона вийшла на початку квітня 2022-го, після деокупації Київщини, і є присвятою усім, хто бореться за Україну. Я ділюся цією піснею, аби нагадати слухачам про те, що ми зараз переживаємо, і про нашу боротьбу — не лише для України, а й за право бути вільними для всіх людей», — пояснила вона.

Повністю фрагмент програми з підбіркою можна послухати на сайті радіостанції за посиланням.

KEXP — незалежна американська радіостанція у Сієтлі, штат Вашингтон, яка спеціалізується на інді- та альтернативній музиці. Серед іншого станція відома серією живих виступів KEXP Live Studio на YouTube. У різний час у студії KEXP виступали: Cigarettes After Sex, Macklemore & Ryan Lewis, The XX, Jungle, Mac DeMarco, Arctic Monkeys, Stromae, Florence & the Machine та інші. Серед українських артистів виступами на радіостанції відзначились DakhaBrakha i Dakh Daughters.

 

  • Дарʼя Коломієць — українська культурна активістка, музична продюсерка, селекторка та діджейка, засновниця мобільного додатку MusiCures (стримінг української музики 24/7) та подкасту «Щоденник війни» з історіями людей про переживання початку повномасштабної війни від першої особи.
  • Від середини 2022 року Дарʼя популяризує українську музику та культуру в США, а також бореться з російською пропагандою. Вона грала сети української музики на нью-йоркському Прайді, в легендарному клубі Le Bain, на радіостанції The Lot Radio, на благодійних акціях в Торонто, Чикаго та Лос-Анджелесі, про що писали західні медіа включно з The New York Times. Журнал TIME включив Дарʼю до списку New Generation Leaders, а історії героїв «Щоденника війни» неодноразово публічно читали у театральній спільноті The Naked Angels і на мистецьких подіях, присвячених Україні. За останній місяць Дарʼя встигла зібрати понад 200 тисяч доларів допомоги Україні разом із фондом Sunflower Network і українськими митцями, а також написати аутро-перформанс і долучитись до музичної вистави Radio 477! про Харків 1929 року, текст до якої написав Сергій Жадан.