/

У березні відбудеться цілодобовий світовий марафон щодо захисту прав і свобод українських жінок Women to Ukraine

Почати
/
4 хв на читанння

Наприкінці місяця, 27–28 березня, відбудеться цілодобовий марафон Women to Ukraine (W2U) щодо захисту прав і свобод українських жінок, які є найбільш вразливими до воєнної агресії.

Конференція буде присвячена оновленню Національного плану дій 1325, порушенню теми включення питань жінок, миру та безпеки до Плану відновлення України, а також впливу війни на жінок в Україні та за кордоном і наслідків для гендерної рівності у довгостроковій перспективі.

Повномасштабне вторгнення росії стало справжнім викликом для гендерної рівності в Україні. Участь жінок у запобіганні та врегулюванні збройних конфліктів впливає як на перебіг таких конфліктів, так і на післявоєнну відбудову, а також безпосередньо на стан прав і свобод жінок в Україні.

Цілу добу, із прямими трансляціями о 13:25 у кожному з часових поясів країн учасниць марафону, буде відбуватися обговорення шляхів захисту й розширення прав і можливостей українських жінок.

Жінки та дівчата в Україні надзвичайно вразливі до насильства, пов’язаного з конфліктом, торгівлі людьми та сексуальної експлуатації. Додатковим викликом є загальна маскулінізація та зміцнення традиційних цінностей через війну. У засобах масової інформації менше жінок-експерток, жінок зазвичай показують як жертв, а не як незалежних суб’єктів, багато тем табуйовані й на них не звертають уваги.

Студія у Києві працюватиме увесь світловий день, Zoom-кімнати з експертами з усього світу — усі 24 години. За добу учасники матимуть можливість почути понад 65 спікерів із 15 країн світу, зокрема візьмуть участь: Катерина Левченко (урядова уповноважена з питань гендерної політики, Україна), Ірен Фелін (спеціальна представниця Генерального секретаря НАТО з питань жінок, миру та безпеки), Олександра Матвійчук (голова «Центру громадянських свобод» (ЦГС), лауреатка першої Нобелівської премії, Україна), Вінета Кляйне (директорка Центру інформації та документації НАТО в Україні, Латвія), Марта Чумало (заступниця директора та психологиня ГО «Центр «Жіночі перспективи», лауреатка шведської Премії Улофа Пальме 2023, Україна), Катерина Черепаха (президентка ГО «Ла Страда-Україна», Україна), Катерина Ілікчієва (к.ю.н., доцентка, адвокатка, голова ГО «Еволюція успіху», Україна), Світлана Бабенко (доцентка, керівниця магістерської програми гендерних досліджень з подвійним дипломом Лундського університету, Швеція, та Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Україна), Ксенія Букшина (директорка ГО «Інститут конструктивної журналістики й нових медіа», Україна) та інші українські й іноземні експерти.

Зареєструватися у заході та дізнатися програму можна за посиланням.

Захід реалізовано завдяки фінансовій підтримці Посольства Великої Британії в Україні в рамках програми «Supporting Women, Peace and Security in Ukraine» консорціумом організацій — ГС «Центр економічного відновлення», ГО «La Strada», ГО «Поруч» та ГО «Інститут конструктивної журналістики та нових медіа».

 

  • Рада Безпеки ООН ухвалила Резолюцію 1325 «Жінки, мир, безпека» 2020 року, визнавши цим, що під час війни жінки та діти мають особливі потреби, на які здебільшого ніхто не зважає, та закликавши залучати досвід жінок під час вирішення конфліктів, відновлення миру, захисту від гендерно зумовленого насильства.
  • В Україні План дій за резолюцією ухвалили лише 2016 року — тоді це вперше зробила країна, яка перебувала в стані війни. На той момент механізм уже працював у 50 країнах. Нині вже 105 країн ухвалили локальні плани дій.
  • Раніше DIVOCHE.MEDIA розповідало, як резолюція впливає на формування стереотипів, відчуття безпеки та повсякденне життя, на прикладі трьох жінок: донеччанки, жінки, яка таємно втекла з Мелітополя, та снайперки.

Фото: CoWomen: Pexels