У соцмережах став вірусним танець іранок без хіджабів, яких влада змусила просити вибачення. Десятки жінок викладають відео на їх підтримку

від | 14.03.2023 | Новини, Вісник сексизму

Час читання: ( Кількість слів: )

В Ірані п’ятеро дівчат без хіджабів станцювали перед багатоповерхівками в Шахрак Екбатан, житловому комплексі на заході Тегерана, що став епіцентром антиурядових протестів, під пісню Calm Down Селени Гомес і нігерійського співака Rema, попри те, що в країні діє заборона на публічні танці.

Відео з’явилося у Twitter 8 березня і швидко стало вірусним, а поліція почала шукати танцівниць.

Зокрема, на сторінці акаунту Ekbatan, який інформує про те, що відбувається в околицях, з’явилося попередження, що дівчатам загрожує арешт і затримання. Також повідомлялося, що іранські сили безпеки переглядають записи з камер відеоспостереження на багатоповерхівці, щоб ідентифікувати дівчат, і допитують охоронців.

Ірансько-канадський журналіст Мазіар Бахарі написав, що це відео «звичайне для більшості міст світу, але в Ірані це акт непокори».

Згодом з’ясувалося, що дівчат таки знайшли та затримали на дві доби, також допитували тренерку Мітру Ханому та чинили на неї тиск, вимагаючи видалити відео. Певний час сторінка жінки була неактивна, пізніше на ній з’явилося відео з вибаченнями танцівниць.

За відео із танцем дівчат затримали на дві доби й змусили визнати себе винними за цей вчинок. Відео із зізнанням дівчат опублікували на Instagram-сторінці їхньої тренерки з танців. Повідомляють, що на тренерку також тиснули, щоб вона змусила дівчат видалити відео.

У відповідь на дії іранської влади у соцмережах почали масово викладати відео, на яких жінки та дівчата танцюють під пісню Calm Down, щоби підтримати танцівниць. У такий спосіб вони також висловили спротив забороні танцювати в публічних місцях і обов’язковому носінню хіджаба.

Вірусне відео з танцем дівчат також опублікував на своїй сторінці у Twitter співак Rema.

«Усім прекрасним жінкам, які борються за кращий світ, я надихаюся вами, я співаю для вас і я мрію з вами», — написав він.

  • Масові антиурядові протести в Ірані тривають від середини вересня минулого року. Причиною стала смерть 22-річної Махси Аміні, яку госпіталізували в стані коми після затримання поліцією моралі через «неправильне носіння хіджаба» — з-під нього нібито виглядало волосся. Влада спробувала придушити мітинги силою, проте це лише розлютило протестувальників. Люди підпалюють машини та влаштовують сутички з силовиками, жінки також демонстративно спалюють хіджаби. Опозиція Ірану вимагає скасувати закон про обов’язкове носіння хіджаба.
  • За даними правозахисної організації Iran Human Rights, силовики в Ірані вже вбили щонайменше 488 людину, зокрема 64 дитини та 39 жінок, намагаючись розігнати протестувальників. На протестах в Ірані затримали рекордну кількість журналісток, щонайменше двом загрожує смертна кара.
  • Згодом журналісти CNN провели розслідування та з’ясували, що силовики в Ірані ґвалтують затриманих жінок для придушення протестів. Жорстокого насильства зазнають також і чоловіки, які беруть участь у мітингах.
  • 24 листопада Рада ООН з прав людини створила місію з розслідування фактів насильства проти протестувальників у Ірані. Проте у МЗС Ірану заявили, що вважають місію непотрібною, не збираються співпрацювати з нею і назвали її створення «порушенням національного суверенітету країни».
  • На початку грудня генеральний прокурор Ірану Мохаммад Джафар Монтазері заявив, що нібито поліцію моралі закрили і збираються переглянути вимогу про обов’язкове носіння хіджабів. Проте державний канал новин Ірану спростував цю інформацію. 14 грудня Іран виключили зі складу Комісії ООН зі становища жінок.
  • Тим часом в Ірані масово труять газом школярок, які також долучилися до протестів. Влада запевняє, що розслідує ці випадки, проте зростає лише кількість постраждалих учениць. Напади на дівчат також призвели до того, що вони перестали відвідувати школи.
Фото: скриншот з відео

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

Українська продюсерка і диджейка Дарʼя Коломієць представила підбірку пісень для знайомства з Україною на відомій радіостанції у США

Українська продюсерка і диджейка Дарʼя Коломієць представила підбірку пісень для знайомства з Україною на відомій радіостанції у США

Українська культурна активістка, музична продюсерка та діджейка Дарʼя Коломієць представила підбірку з трьох українських пісень на відомій американській радіостанції KEXP у програмі Drive Time. «Вже багато місяців поспіль я...

Українські діти після повернення з депортації розповіли, як росіяни їх били та брехали, що батьки від них відмовилися

Українські діти після повернення з депортації розповіли, як росіяни їх били та брехали, що батьки від них відмовилися

Українських дітей під час депортації в росію били металевою палицею, тримали у підвалі та говорили їм, що батьки від них відмовилися. Про це розповів один із хлопчиків з Херсонщини, якого напередодні вдалося повернути до...

Українська продюсерка і диджейка Дарʼя Коломієць представила підбірку пісень для знайомства з Україною на відомій радіостанції у США

Українська продюсерка і диджейка Дарʼя Коломієць представила підбірку пісень для знайомства з Україною на відомій радіостанції у США

Українська культурна активістка, музична продюсерка та діджейка Дарʼя Коломієць представила підбірку з трьох українських...