В Україні збирають гроші на облаштування трьох шелтерів для постраждалих від домашнього насильства.
Збір оголосили громадська організація «Ла Страда — Україна» та краудфандингова платформа bekind.ua.
Жінки під час домашнього насильства стикаються з забороною одягатися у бажане, бачитися з друзями, приниження і переслідування, діти, які ростуть із батьками-агресорами, відчувають наслідки насильства все життя. Тому організації хочуть вберегти від такого досвіду якомога більше людей.
Мета збору: зібрати 200 тисяч гривень на три шелтери у Київській та Івано-Франківській областях: притулок для постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі у Васильківському районі (зараз проживають 12 осіб; протягом 2022 року допомогу отримали 48 людей), шелтер святої Ольги у Бучанському районі (проживають 5 дорослих та 4 дитини; очікує на жінок, які евакуювалися із Запоріжжя) та шелтер у селищі міського типу Верховина (проживають 26 постраждалих від військової агресії, зокрема матері з дітьми; з 24 лютого отримали допомогу понад 150 людей з числа внутрішньо переміщених осіб).
На зібрані кошти буде придбана побутова техніка, генератор, меблі, посуд, товари для дітей, гігієнічні засоби тощо.
Наразі вдалося зібрати вже 28 тисяч гривень.
Долучитися до збору на шелтери можна за посиланням.
- Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації протягом січня-вересня 2022 року отримала 27 926 звернень. З них 89,6% щодо попередження домашнього насильства, 3,4% — попередження торгівлі людьми, 0,6% — попередження гендерної дискримінації.
- Наприкінці січня у Дніпрі відкрився антикризовий транзитний хаб «Затишок» — для критично вразливих категорій внутрішньо переміщених осіб із Донецької області. Тут люди, які постраждали від будь-якої форми насильства, зокрема гендерно зумовленого і домашнього, окрім тимчасової домівки з гарячим харчуванням можуть отримати юридичну допомогу, медичні послуги (також поспілкуватися з психологом), за потреби — консультацію щодо сприяння подальшій евакуації.
- На початку грудня 2022 року на Прикарпатті відкрили реабілітаційний центр для жінок, постраждалих від сексуального насильства росіян. Шелтер розрахований на одночасне перебування 30 жінок, яким безоплатно надаватимуть кваліфіковану психологічну, медичну та іншу допомогу.
- В Україні тема сексуального насильства залишається табуйованою у суспільстві. Лише незначна кількість постраждалих від насильства готова та має змогу озвучити проблему. DIVOCHE.MEDIA разом із адвокаткою та очільницею ГО «Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем”» Христиною Кіт розповіли, що можна та потрібно зробити, якщо ви зазнали домагань та сексуального насильства зараз або у минулому та вирішили про це розповісти.
Фото: Max Vakhtbovych: Pexels