У Полтаві вишивають зашифровані в QR-коди мелодії
/

У Полтаві волонтерки вишивають для військових QR-коди із зашифрованими мелодіями

Почати

У Полтаві в бібліотеці-філії №7 волонтерки вишивають хрестиком на полотні QR-коди, відсканувавши їх смартфоном, можна почути одну з чотирьох мелодій: «Гімн України», «Квіти для тебе», «Україна — мій дім» та «Гопак». Готові роботи разом з іншими речами передають військовим.

Про це розповіла завідувачка бібліотеки Людмила Заливча, повідомляє «Суспільне».

«Ми подарували бійцеві, він їхав на передову, отакі два (коди — прим.ред.) — Гімн і гопак. І він був такий радий, це було таке незвичне. І ми загорілися цією ідеєю, і так, як ми передаємо сітки і в сітки вкладаємо якісь сувеніри, якісь гостинці, то це також буде доповненням», — зазначила вона.

Вишивають коди учасниці гуртка «Українські вечорниці», одна жінок знайшла спеціальні схеми в Інтернеті. Щоб перевірити, чи правильно вишитий код, наводять смартфон на вишивку.

«Я знайшла чотири схеми і швиденько перекинула собі в галерею. Потім перемалювала в зошит. І перші принесла сюди, щоб спробувати. Пройшло, і дівчатам сподобалось», — розповіла волонтерка Зоя Дацько.

За словами іншої волонтерки Валентини Пластініної, один такий код вишивають близько трьох годин.

«Експериментуємо з кольором. Пробуємо всякі. Ось чорну вишила, а вона не працює. Працюю з цього кутка, мені так легше. Пошию квадрати, а потім у бік, як нитка залишилась, тоді швидше виходить. Я оцю штуку півтори години шила», — говорить вона.

Ще одна учасниця гуртка Катерина Калініченко вирішила поєднати кольори державного прапора та визвольного, вишиваючи Гімн України.

За понад місяць волонтерки вже створили понад два десятки вишивок.

Фото: Суспільне Полтава