Українська художниця створила маски-обереги, щоб прикривати обличчя військових на фото в інтернеті

Почати
2 хв на читанння

Художниця з Ужгорода Наталія Тарнай створила українські маски-обереги, які можна накладати на обличчя військових на фотографіях в інтернеті.

«Я помітила, що на світлинах люди прикривають обличчя військових, накладаючи смайлики або заблюрюючи їх. Зазвичай це виглядає не найкращим чином. Я вирішила створити саме українські маски, з національним почерком і сильним змістовим наповненням, якими легко і зручно прикривати обличчя на фото», — розповіла авторка на своїй сторінці в Instagram.

Наразі художниця створила 12 масок, кожна з яких відповідає певному регіону України: Закарпаття, Хмельниччина, Київщина, Луганщина, Херсонщина, Полтавщина, Чернігівщина, Миколаївщина, Рівненщина, Львівщина, Вінниччина, Харківщина.

«Кожна маска складається з трьох основних елементів: мінімалістичної строгої форми з об’ємними елементами, текстури каменю — як ознаки міцності українського воїна, й традиційної української вишивки з символами, що здавна працювали як обереги і мали захищати того, для кого вона створювалась. Вони виконані в 3Д, з вишитими по каменю традиційними орнаментами», — зазначила Наталія Тарнай.

Авторка додала, що всі візерунки взяла з книжки, за якою вишивала ще її покійна бабуся, скомбінувавши кілька таких візерунків,характерних для певного регіону, на кожній масці.

«Всі оздоби й навіть кожен хрестик створювались вручну, що потребувало немало зусиль. Так само, як раніше наші бабусі для своїх близьких вишивали рушники й сорочки, вкладаючи в них душу і сенси, так і я вирішила відтворити всі ці вишивки, вдумливо рахуючи хрестики й переносячи взір на кожний об’єкт, наділяючи їх силою, захистом і турботою про наші Збройні Сили», — наголосила авторка. 

Використовувати маски-обереги можна, завантаживши стікери через Telegram. Також можна придбати роздрукований комплект наліпок з 12 масками і «обклеювати ними все що завгодно».

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Natalia Tarnay (@tarnay_nataliya)

  • Раніше українки Ірина Сташко та Ольга Швайко створили бренд одягу для військових BAVOVNA. Вони шиють чоловічу та жіночу форму, а також все, що до неї потрібно, — від шкарпеток до підсумків для саперних лопат. До того ж у колаборації з ілюстратором Олександром Грєховим створили лімітовані футболки «Бавовна».