Українська художниця створила маски-обереги, щоб прикривати обличчя військових на фото в інтернеті

від | 02.12.2022 | Новини

Час читання: ( Кількість слів: )

Художниця з Ужгорода Наталія Тарнай створила українські маски-обереги, які можна накладати на обличчя військових на фотографіях в інтернеті.

«Я помітила, що на світлинах люди прикривають обличчя військових, накладаючи смайлики або заблюрюючи їх. Зазвичай це виглядає не найкращим чином. Я вирішила створити саме українські маски, з національним почерком і сильним змістовим наповненням, якими легко і зручно прикривати обличчя на фото», — розповіла авторка на своїй сторінці в Instagram.

Наразі художниця створила 12 масок, кожна з яких відповідає певному регіону України: Закарпаття, Хмельниччина, Київщина, Луганщина, Херсонщина, Полтавщина, Чернігівщина, Миколаївщина, Рівненщина, Львівщина, Вінниччина, Харківщина.

«Кожна маска складається з трьох основних елементів: мінімалістичної строгої форми з об’ємними елементами, текстури каменю — як ознаки міцності українського воїна, й традиційної української вишивки з символами, що здавна працювали як обереги і мали захищати того, для кого вона створювалась. Вони виконані в 3Д, з вишитими по каменю традиційними орнаментами», — зазначила Наталія Тарнай.

Авторка додала, що всі візерунки взяла з книжки, за якою вишивала ще її покійна бабуся, скомбінувавши кілька таких візерунків,характерних для певного регіону, на кожній масці.

«Всі оздоби й навіть кожен хрестик створювались вручну, що потребувало немало зусиль. Так само, як раніше наші бабусі для своїх близьких вишивали рушники й сорочки, вкладаючи в них душу і сенси, так і я вирішила відтворити всі ці вишивки, вдумливо рахуючи хрестики й переносячи взір на кожний об’єкт, наділяючи їх силою, захистом і турботою про наші Збройні Сили», — наголосила авторка. 

Використовувати маски-обереги можна, завантаживши стікери через Telegram. Також можна придбати роздрукований комплект наліпок з 12 масками і «обклеювати ними все що завгодно».

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Natalia Tarnay (@tarnay_nataliya)

  • Раніше українки Ірина Сташко та Ольга Швайко створили бренд одягу для військових BAVOVNA. Вони шиють чоловічу та жіночу форму, а також все, що до неї потрібно, — від шкарпеток до підсумків для саперних лопат. До того ж у колаборації з ілюстратором Олександром Грєховим створили лімітовані футболки «Бавовна».

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

У 2022 році у світі вбили найбільшу кількість журналісток за п’ять років — звіт Коаліції жінок у журналістиці

У 2022 році у світі вбили найбільшу кількість журналісток за п’ять років — звіт Коаліції жінок у журналістиці

У 2022 році було вбито найбільшу кількість журналісток за п’ять років, Іран став першою країною у світі за кількістю ув’язнених медійниць, а у Туреччині правозахисники зафіксували щонайменше 150 випадків тиску на...

Організаторів вечірок, на яких знущалися з дівчат, взяли під варту на два місяці без альтернативи внесення застави

Організаторів вечірок, на яких знущалися з дівчат, взяли під варту на два місяці без альтернативи внесення застави

Організаторів вечірок у Києві, на яких знущалися з дівчат, Андрія Ярину та його товариша Ярослава Домбровського взяли під варту до 1 квітня без можливості звільнення під заставу. Про це з зали Шевченківського райсуду Києва...

У Польщі лікарі відмовлялися робити аборт зґвалтованій підлітці «з міркувань моралі». Від МОЗ вимагають покарати лікарні, які не надають послуги

У Польщі лікарі відмовлялися робити аборт зґвалтованій підлітці «з міркувань моралі». Від МОЗ вимагають покарати лікарні, які не надають послуги

У Польщі стався черговий скандал через відмову лікарів робити аборт постраждалій від зґвалтування. Ситуацію погіршує те, що...