/

Міністр оборони Резніков: У військовослужбовиць з’являться нові жіночі черевики та форма для вагітних

Почати
/
5 хв на читанння

Українські військовослужбовиці декількох бригад отримали на тестування перші партії жіночої форми і білизни. Після отримання від них зауважень та побажань, відповідно до процедури, екземпляри будуть доопрацьовані виробником, а тоді міністр оборони України Олексій Резніков внесе зміни до наказу Міноборони «Про затвердження Правил носіння військової форми одягу та знаків розрізнення військовослужбовцями Збройних сил України та ліцеїстами військових ліцеїв».

Про це очільник Міноборони повідомив на своїй сторінці у Facebook.

«Спільно з волонтерами виготовлено два варіанти костюма та спідньої білизни для військовослужбовиць, які будуть досліджені під час експериментального носіння у військових частинах. Також під час експериментального носіння буде досліджено модель польового костюму, що існує, шляхом його розукомплектування та надання захисницям кітелю та штанів різної розмірної сітки», — написав Резніков.

За його словами, зараз тривають випробування експериментального зразка бронежилету з урахуванням антропологічних властивостей жінок, який розробили вітчизняні виробники, зокрема він дозволяє перерозподілити навантаження. Після завершення циклу випробувань, згідно визначених процедур, він піде у війська.

Олексій Резніков розповів, що також у Міноборони вивчають можливості застосування тканини з еластаном, яка завдяки своїм властивостям та з урахуванням антропометрії жіночої фігури дозволить припасувати форму відповідно до потреб військовослужбовиць.

«І питання не тільки у одязі. Вже за кілька тижнів — у січні — ми плануємо розпочати роботу щодо впровадження для військовослужбовиць окремого типу черевиків із високими берцями», — додав він.

Окремо міністр наголосив, що Міноборони має взяти в роботу і питання пошиву форми для вагітних.

«Така форма вже передбачена, наприклад, для військовослужбовиць у Німеччині. Минулого року комбінезони для вагітних почали тестувати в армії США. Знаю, що в Україні волонтери і тут не були осторонь — читав про відшиту форму для вагітних одній із військовослужбовиць. Тут, на жаль, є прогалини. І ми теж повинні над цим працювати», — зауважив Олексій Резніков.

Очільник Міноборони розповів, що у лавах ЗСУ перебуває 9% жінок, що переважає показник деяких країн-членів НАТО (у США — 17%, у Великій Британії — 11%, у Польщі — 7%, у Данії — 8%, в Естонії — 10% тощо).

«У 2021 році кількість жінок у лавах Збройних сил України становила близько 30 тисяч. З початком повномасштабного вторгнення росії військовослужбовиць стає все більше. Наразі у ЗСУ служить 41 тисяча жінок, ще близько 19 тисяч — є цивільними працівницями, які працюють задля потреб армії. Безпосередньо у бойових діях бере участь близько п’яти тисяч жінок. Українські жінки — сміливі й фахові. Українські жінки — це про незламність. Про силу. Про характер. Вони незалежні, як і наша Держава. Снайперки, артилеристки, танкістки… Вони без страху боронять нашу землю і знищують ворога. Жінки в медичних силах надають допомогу нашим воїнам — жінкам і чоловікам, на передовій під ворожими обстрілами. Тож захист України від окупанта-терориста — справа не лише чоловіків. Жінки пліч-о-пліч з побратимами боронять нашу країну і наших людей. А ми маємо зробити усе, аби їм було зручно і комфортно», — заявив він.