Італійська газета обрала людиною року українську журналістку і військову Анастасію Блищик

Почати
2 хв на читанння

Українська журналістка і військова ЗСУ Анастасія Блищик стала «Людиною року 2022» за версією провідної італійської газети Il Foglio. Це звання вона розділила з іранською журналісткою Мар’ям Ваідіен.

Видання опублікувало статтю про жінок 14 грудня.

«Анастасія і Мар’ям — наші люди року, тому що своїми історіями, своєю прихильністю, своєю силою вони уособлюють почуття, яке раптово стало центральним протягом року, що ось-ось закінчиться: величезне прагнення свободи пригноблених народів і мужність кинути виклик кровожерливим режимам усіма доступними засобами», — йдеться у публікації.

Анастасія Блищик вступила до лав ЗСУ після того, як її наречений, відомий український журналіст Олександр Махов, загинув на фронті — це сталося 4 травня 2022 року в селі Довгеньке під Ізюмом на Харківщині.

«В Україні люди борються, щоб захистити свою країну, вони борються, щоб захистити свою свободу, вони борються, щоб захистити кордони європейської демократії, і вони борються щодня, щоб протистояти терористичним актам, які вчиняє кровожерливий кат, не здатний миритися з поширенням демократії на своїх кордонах», — зауважили італійські журналісти.

Статтю про українку також поширило на своїй сторінці у Facebook посольство України в Італії.

«Анастасія захищає Україну не лише на інформаційному фронті від кремлівської пропаганди і брехні, а й безпосередньо воює в лавах Збройних сил України. Неймовірно пишаємось нашою захисницею», — зауважили у дипвідомстві.

Фото: Facebook Анастасії Блищик