Парамедикиня Юлія Паєвська отримала премію Вінценза та присвятила її вбитому письменнику Вакуленку

від | 05.12.2022 | Новини

Час читання: ( Кількість слів: )

Відома українська волонтерка та парамедикиня Юлія Паєвська, відома як «Тайра», отримала премію Станіслава Вінценза «За гуманістичне служіння та внесок у розвиток регіонів».

Нагороду їй вручили на Щорічному міжнародному форумі Центральної та Східної Європи Via Carpatia, який відбувався 3–4 грудня у Львові. Мета премії — вшанувати роботу на користь суспільства у гуманітарному полі.

Паєвська розповіла, що нагородження стало для неї повною несподіванкою та великою честю і присвятила отриману премію вбитому російськими окупантами дитячому письменнику й поету Володимиру Вакуленку.

«Для мене зараз у першу чергу зброя — це культура. Ми можемо подивитися, що роблять окупанти, коли заходять у село чи місто: вони винищують усі пам’ятки культури, музеї, книги, а що найгірше — вбивають наших представників культури. Я не думаю, що я достойна цієї великої премії. Але я це приймаю як велику честь і присвячую її Володимиру Вакуленку і всім діячам культури, які були замордовані і вбиті московськими окупантами», — заявила вона.

Міжнародний форум Via Carpatia було започатковано у 2018 році. Цього року головною темою форуму стали випробування, перед якими постала українська культура в часи війни, зокрема обговорювали потенціал культури для моральної стійкості суспільства, можливості промоції культури в світі сьогодні та збереження спадщини в умовах війни.

  • Володимир Вакуленко — дитячий письменник, поет і лауреат численних літературних премій. Чоловік жив у селі Капитолівка, що поблизу Ізюма. У березні 2022 року Вакуленка силоміць вивезли машиною з позначкою Z. Після того як ЗСУ звільнили Ізюм, у місті виявили масове поховання з понад чотирма сотнями тіл. ДНК-експертиза підтвердила, що серед вбитих є Володимир Вакуленко. За словами людей, які рили могили на Ізюмському масовому кладовищі, на тілі письменника були кульові отвори, також вони бачили його прострілені документи.

Фото: Facebook Український жіночий конгрес

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

Франко-українська торгово-промислова палата запустила конкурс для підприємиць «Створено жінками»: переможниця отримає 100 тисяч гривень

Франко-українська торгово-промислова палата запустила конкурс для підприємиць «Створено жінками»: переможниця отримає 100 тисяч гривень

В Україні стартував новий відбір премії для українських підприємиць «Створено жінками», переможниця конкурсу отримає 100 тисяч гривень на розвиток бізнесу та п’ятиденну подорож у Париж. Організаторами премії є...

Іранська протестна пісня Baraye отримала премію «Греммі», її автору і виконавцю Шервіну Хаджипуру загрожує в’язниця

Іранська протестна пісня Baraye отримала премію «Греммі», її автору і виконавцю Шервіну Хаджипуру загрожує в’язниця

На 65-й церемонії премії «Греммі», яка відбулася у ніч проти 6 лютого у Лос-Анджелесі на стадіоні Crypto.com Arena, вперше була вручена статуетка в номінації «Найкраща пісня про соціальні зміни». Перемогу здобув іранський...