Магнітна мозаїка, перформанс із взуттям і сотні інших заходів. В Україні проведуть щорічну кампанію «16 днів проти насильства»

від | 25.11.2022 | Новини, Підмога

Час читання: ( Кількість слів: )

25 листопада у світі відзначають Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок, оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році. Ця дата була обрана на знак пам’яті про трьох сестер Мірабаль з Домініканської республіки — Патрію, Мінерву та Марію-Терезу. Вони були опозиціонерками і боролися з диктаторським режимом, який встановив у країні Рафаель Трухільо. 25 листопада 1960 року жінки були жорстоко вбиті за наказом диктатора. Найстаршій з них на момент смерті було 35, наймолодшій — 24 роки. Згодом цей день став символом світового визнання проблеми гендерного насильства.

Щорічно протягом двох тижнів (до 10 грудня) проводиться міжнародна кампанія «16 днів проти насильства», яку ініціював Перший всесвітній інститут жіночого лідерства у 1991 році. Дати кампанії не випадкові, адже символічно пов’язують заходи проти насильства стосовно жінок та заходи щодо захисту прав людини.

Так, у цей період відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом (1 грудня), Міжнародний день боротьби з рабством (2 грудня), Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями (3 грудня), Міжнародний день волонтера (5 грудня), День вшанування пам’яті студенток, розстріляних 1989 року у Монреалі в ім’я «боротьби з фемінізмом» (6 грудня), Міжнародний день боротьби з корупцією (9 грудня), Міжнародний день прав людини (10 грудня).

Україна приєдналася до міжнародної кампанії «16 днів проти насильства» 2001 року. Цього року, попри те, що в країні триває повномасштабне вторгнення росії, в Україні заплановано низку заходів. Зокрема, у 60 містах в рамках акції «Чуйність переможе насильство» встановлять мозаїку із зображеннями різних форм насильства, виконану з магнітів. Долучитися до боротьби з насильством охочі зможуть, узявши один із магнітів. Також учасниці руху «ЗеЖінки», щоб привернути увагу до проблеми домашнього насильства в Україні, покриють помаранчевою тканиною пам’ятники та пов’яжуть помаранчеві стрічки у центрах міст та громад, де не ведуться активні бойові дії. Помаранчевий колір є офіційним кольором протидії насильству, що символізує світле та вільне від насильства майбутнє.

У Києві протягом 16 днів проведуть близько 400 заходів, серед яких тренінги, вебінари, виставки, круглі столи, воркшопи (детальний план заходів оприлюднили на сайті Київської міської державної адміністрації), зокрема на 25 листопада запланована панельна дискусія на тему «16 днів проти насильства» за участю міністерки соцполітики Оксани Жолнович, заступниці міністра внутрішніх справ Катерини Павліченко, представниці Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Олени Вихор, заступника Представника UNFPA в Україні Павла Замостьяна та голови підкомітету Верховної Ради з питань дотримання Україною міжнародних зобов’язань у сфері захисту прав людини та гендерної політики Марини Бардіної.

В Ужгороді 25 листопада відбудеться виставка-перформанс вживаного жіночого та дитячого взуття на знак солідарності з жінками та дітьми, які загинули внаслідок домашнього насильства, у Львові розпочне роботу фотовиставка «[не] видиме», яка має на меті привернути увагу до дитячого насильства.

Також у низці міст проведуть консультації, семінари, лекції, круглі столи, інтерактивні ігри, флешмоби, конкурси малюнків та аматорських соціальних відеороликів.

Фото: Karolina Grabowska: Pexels

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

alyona alyona випустила пісню про інклюзивну відбудову та доступність українських міст

alyona alyona випустила пісню про інклюзивну відбудову та доступність українських міст

В Україні запустили соціальну кампанію «Відбудуймо країну доступною для кожного», метою якої є інклюзивна відбудова українських міст та підтримка маломобільних груп населення. Ініціатором кампанії є неурядова організація...

Alina Pash випустила сингл про найвідомішу у світі гуцулку, яка могла співати три доби без перерви

Alina Pash випустила сингл про найвідомішу у світі гуцулку, яка могла співати три доби без перерви

Українська співачка Alina Pash випустила пісню та Lyric-відео, присвячені всесвітньо відомій гуцулці Марії Кречунєк, яку називали Чукутихою. Жінка заробляла на життя співами на святах. Подейкують, що Чукутиха знала так...