Present Continuous for Future: благодійна виставка Діани Андруник та Луїзи Філатової

від | Лип 22, 2022 | Війна в Україні, Новини, Фемкульт

Час читання: ( Кількість слів: )

22 липня у Київській SWAP Gallery відкривається благодійна виставка, ціллю якої є зібрати кошти на медичний пікап у Харківську область.

У проєкті беруть участь дві мисткині, Swap Gallery, Gallery 101, GRA Agency та Holy Beans Coffee. Всіх учасників об’єднало спільне бажання допомагати рідній країні власною компетенцією та зусиллями. Незважаючи на те, що хтось з організаторів на фронті, хтось підключається на місці, а інші поєднуються з-за кордону, усі у проєкті разом, щоб говорити про війну через мистецтво, допомагаючи у боротьбі за допомогою благодійності.

Ці люди рятують життя на Сході. Робота Діани Андруник

Діана Андруник, фотографка та фотожурналістка, що розповідає історії 10 років. Авторка соціальних проектів про жінок з інвалідністю та жінок-військових: «У 2020 році я знімала проєкт про жінок-військових. Там я познайомилася з Жіночим ветеранським рухом. Ми здружилися і я стала однією з менторок програми ветеранського руху. Серед моїх підопічних є дівчина, яка присутня на фото, вона доброволиця-лікар-вогневик у Госпітальєрів.

13 робіт які я назвала «Воїни світла» – це історія моїх друзів та знайомих, які пішли добровольцями на службу і захищають нас. Цей проєкт – це моя подяка людям, які несуть світло у темні часи. Це обличчя людей, які кожного дня ризикують задля нашого майбутнього.

Михайло Бандера-це справжнє прізвище дяді Міші. Батальон “Штурм”. Пройшов Афганську війну, АТО. Робота Діани Андруник

На фото є військовий Михайло з прізвищем Бандера, мабуть, саме його так бояться усі рашисти. Є американський солдат українського походження. Реп виконавець OTOY, який зараз відстоює права Азовців. Співак Фагот. Вогневиця Ксенія. Талановитий реабілітолог Андрій Пенцак. Госпітальєри, чиї обличчя приховані за масками. За цими обличчями ще багато невідомих мужніх імен, яким би хотілося подякувати. Для мене дуже суттєвим є говорити через фото про важливі теми. Ця виставка є живим уособленням історії про добро яке бореться зі світовим злом».

“Отой” Слава Вячеслав Дрофа. Реп та хіп хоп виконавець. Зараз співпрацює з “Рух опору”. Робота Діани Андруник

Марія-Луїза Філатова народилася 1999 року у м.Запоріжжя. Навчалася у Національній академії мистецтва та архітектури у Києві. Після навчання повернулася до Запоріжжя, де жила і працювала два роки. Головне медіа – сучасний живопис: «Під час війни я зовсім не малюю війну. У перші дні російського вторгнення у мене спрацювала захисна реакція, захотілося бачити і малювати лише красу та ніжність, уникаючи будь-яких негативних асоціацій. Даний підхід мені зовсім невластивий, адже як у житті, так і у мистецтві я люблю іронізувати.

Робота Маріїї-Луїзи Філатової

Відрефлексувати усе, що сталося, я поки що не в змозі. Можливо, я зможу це зробити через кілька років після завершення війни. Те, на що я дійсно змогла подивитися збоку, це мирне життя. Воно немов відсунулося на задній план, та будь-яка картинка оточуючого середовища набувала якоїсь несправжності та сюрреалістичності. Тому дивлячись на свої пейзажі, створені за цей період, я легко можу назвати їх воєнними.

У більшості на виставці ви побачите те, що бачу я зі свого вікна, іноді якісь спогади з минулого довоєнного життя. Мені подобається думати, що я малюю утопічний світ, якого вже немає, або який ще не прийшов. І ось я ловлю його як раз в момент народження».

Робота Маріїї-Луїзи Філатової

На виставці можна придбати роботи художниць. Виручені кошти будуть перераховані у Спілку Жінок Ветеранів на купівлю медичного пікапу у Харківську область.

Локація: SWAP Gallery, вул. Воздвиженська, 34, Київ
Партнери: Gallery 101, Жіночий Ветеранський Рух, GRA Agency, Holy Beans Coffee
Художниці: Діана Андруник, Луїза Філатова
Тривалість: 22.07 – 07.08

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!