/

Понад тисяча жінок в ЗСУ стали командирками

Почати
/
1 хв на читання

Олена Зеленська розповіла, що в лавах Збройних сил України уже понад тисяча жінок стали командирками. Загалом у ЗСУ служать 37 тисяч жінок, – пише «Громадське».

Зеленська наголосила, що жінки в Україні сьогодні борються на всіх фронтах і «їх не можна назвати пасивними жертвами». «Більшість наших медиків — жінки. 50% наших підприємців — жінки, і вони працюють, щоб підтримувати економіку», — сказала перша леді.

«Я не можу говорити про війну мовою статистики й цифр. За ними втрачаються долі. У нас уже є справжні символи нашої війни. Це Оксана, медсестра з Лисичанська. Вона продовжувала ходити на роботу й допомагати хворим аж до того моменту, поки сама не залишилася без ніг, потрапивши на ворожу міну. Оксана – символ жаги до життя й непереборної сили любові. Ліза Чернишенко з Попасної. Їй усього 15. Вона з вогнепальними пораненнями сіла за кермо й вивезла в безпечне місце чотирьох поранених! Ліза – символ нашої безстрашної молоді. Тетяна Близняк, яка годує донечку в київському метро, що перетворилося на бомбосховище. Це фото назвали «Українська мадонна». Тетяна – символ нашого материнства. І таких прикладів – безліч», – сказала Олена Зеленська під час онлайн виступу на міжнародній конференції «Жінки у конфліктах», що відбулася в Брюсселі.

Одна зі співорганізаторок коніеренції – лауреатка Нобелівської премії миру, правозахисниця Надія Мурад, яка пройшла крізь рабство й тортури, але не зламалася.