Понад тисяча жінок в ЗСУ стали командирками

від | 11.06.2022 | Новини, Війна в Україні

Час читання: ( Кількість слів: )

Олена Зеленська розповіла, що в лавах Збройних сил України уже понад тисяча жінок стали командирками. Загалом у ЗСУ служать 37 тисяч жінок, – пише «Громадське».

Зеленська наголосила, що жінки в Україні сьогодні борються на всіх фронтах і «їх не можна назвати пасивними жертвами». «Більшість наших медиків — жінки. 50% наших підприємців — жінки, і вони працюють, щоб підтримувати економіку», — сказала перша леді.

«Я не можу говорити про війну мовою статистики й цифр. За ними втрачаються долі. У нас уже є справжні символи нашої війни. Це Оксана, медсестра з Лисичанська. Вона продовжувала ходити на роботу й допомагати хворим аж до того моменту, поки сама не залишилася без ніг, потрапивши на ворожу міну. Оксана – символ жаги до життя й непереборної сили любові. Ліза Чернишенко з Попасної. Їй усього 15. Вона з вогнепальними пораненнями сіла за кермо й вивезла в безпечне місце чотирьох поранених! Ліза – символ нашої безстрашної молоді. Тетяна Близняк, яка годує донечку в київському метро, що перетворилося на бомбосховище. Це фото назвали «Українська мадонна». Тетяна – символ нашого материнства. І таких прикладів – безліч», – сказала Олена Зеленська під час онлайн виступу на міжнародній конференції «Жінки у конфліктах», що відбулася в Брюсселі.

Одна зі співорганізаторок коніеренції – лауреатка Нобелівської премії миру, правозахисниця Надія Мурад, яка пройшла крізь рабство й тортури, але не зламалася.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

У Великій Британії започатковують нову щорічну премію для жіночого нонфікшну

У Великій Британії започатковують нову щорічну премію для жіночого нонфікшну

Британська благодійна організація The Women's Prize Trust, яка бореться за справедливість для жінок у світі книжок та присуджує премію письменницям за художню літературу, збирається запустити нову щорічну книжкову нагороду...

Музей Metropolitan прибрав згадку про росію у підписах до робіт Едгара Деги та Архипа Куїнджі

Музей Metropolitan прибрав згадку про росію у підписах до робіт Едгара Деги та Архипа Куїнджі

Нью-йоркський музей мистецтва Metropolitan змінив назву відомої роботи французького художника Едгара Дега, присвячену танцівницям в українському народному вбранні, яка раніше називалася Russian dancers. Про це повідомила на...