Олена Зеленська: Не менше 60% українців потребують психологічної допомоги

від | 08.06.2022 | Війна в Україні, Новини

Час читання: ( Кількість слів: )

Олена Зеленська взяла участь у засіданні робочої групи з розробки Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки для забезпечення доступу до якісних послуг у сфері психічного здоров’я, – пише НВ.

На засіданні Зеленська повідомила, що, за підрахунками Міністерства охорони здоров’я, наразі психологічної допомоги потребують не менше 60% українців. Національна програма прагне допомогти українцям подолати стрес, пов’язаний з війною, та наслідки пережитих травматичних подій, а також запобігти розвитку психічних розладів.

«Російська агресія забирає життя, калічить фізично та психологічно, змушує українців залишати домівки, розлучає сім’ї, краде дитинство. Люди опиняються в окупації, потрапляють у полон, зазнають катувань, втрачають рідних — часто на власних очах. Ми навіть не уявляємо, яка кількість громадян зазнала гендерного насильства. За три місяці війни українці, на жаль, пережили те, що здавалося неможливим у цивілізованому світі. У серці Європи. І в XXI столітті», — зазначила Зеленська.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Olena Zelenska (@olenazelenska_official)

Психологічні наслідки війни (посттравматичний стресовий розлад, ПТСР) позначатимуться на психічному стані українців щонайменше сім-десять років. Це загрожує збільшенням кількості психічних порушень, зокрема в дітей, випадків алкогольної залежності та залежності від психоактивних речовин, проблем у сім’ях, розлучень, а також економічними втратами через зростання кількості громадян, які не зможуть повноцінно працювати.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!

Новини

Дівчина говорить