/

Олена Зеленська: Не менше 60% українців потребують психологічної допомоги

Почати
/
1 хв на читання

Олена Зеленська взяла участь у засіданні робочої групи з розробки Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки для забезпечення доступу до якісних послуг у сфері психічного здоров’я, – пише НВ.

На засіданні Зеленська повідомила, що, за підрахунками Міністерства охорони здоров’я, наразі психологічної допомоги потребують не менше 60% українців. Національна програма прагне допомогти українцям подолати стрес, пов’язаний з війною, та наслідки пережитих травматичних подій, а також запобігти розвитку психічних розладів.

«Російська агресія забирає життя, калічить фізично та психологічно, змушує українців залишати домівки, розлучає сім’ї, краде дитинство. Люди опиняються в окупації, потрапляють у полон, зазнають катувань, втрачають рідних — часто на власних очах. Ми навіть не уявляємо, яка кількість громадян зазнала гендерного насильства. За три місяці війни українці, на жаль, пережили те, що здавалося неможливим у цивілізованому світі. У серці Європи. І в XXI столітті», — зазначила Зеленська.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Olena Zelenska (@olenazelenska_official)

Психологічні наслідки війни (посттравматичний стресовий розлад, ПТСР) позначатимуться на психічному стані українців щонайменше сім-десять років. Це загрожує збільшенням кількості психічних порушень, зокрема в дітей, випадків алкогольної залежності та залежності від психоактивних речовин, проблем у сім’ях, розлучень, а також економічними втратами через зростання кількості громадян, які не зможуть повноцінно працювати.