В Україні спростили процедуру всиновлення дітей — подати документи можна онлайн

від | 01.06.2022 | Війна в Україні, Новини

Час читання: ( Кількість слів: )

Від сьогодні в Україні запрацювала спрощена процедура подачі первинної заявки на усиновлення. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив Костянтин Кошеленко, заступник міністра соціальної політики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

В Україні понад 17 тисяч дітей потребують усиновлення. Кількість кандидатів на батьківство – в рази менша. Мінсоцполітики, разом з Мінцифрою та за підтримки радника – уповноваженого президента України з прав дитини та дитячої реабілітації реалізували проект спрощеної процедури для громадян, які виявили бажання взяти на виховання дитину через портал «Дія».

«Вже сьогодні доступна можливість записатися на онлайн консультацію по усиновленню в додатку «Дія» в розділі «Сім’я». Вся інформація про кандидата підтягується автоматично. Авторизація відбувається через електронний підпис. Протягом 15 днів відповідна служба зв’язується із заявником і запрошує на консультацію. До речі, консультацію також можна буде відвідати онлайн і оффлайн», – сказав Денис Іванов, керівник експертної групи впровадження та оцінки якості надання електронних послуг Міністерства цифрової трансформації України.

Він додав, що робота над наступними етапами цієї послуги продовжується. Очікується, що до кінця серпня онлайн можна буде подати і заяву для усиновлення дитини та кандидата на батька-опікуна.

За даними Мінсоцполітики, із 706 дитячих будинків, 282 здійснили евакуацію всіх або частини дітей, в межах України або за кордон. Загальна цифра – 6 506 дітей були евакуйовані. В межах України – 2278, а за межі – 4228 дітей. Якщо говорити про переміщені сім’ї, то це 1750 сімей – це будинки сімейного типу та прийомні сім’ї.

Фото: Karolina Grabowska

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!

Новини

Дівчина говорить