«Сьогодні Україна – це бійня в самому серці Європи». Виступ Амаль Клуні на заході Ради Безпеки ООН

від | 28.04.2022 | Війна в Україні, Новини

Час читання: ( Кількість слів: )

Рада Безпеки ООН за ініціативою Албанії та Франції у співпраці з постійними представництвом України провела спеціальне засідання у форматі Аррія «Притягнення до відповідальності за скоєні в Україні звірства», – пише «Голос Америки».

У заході взяла участь і Амаль Клуні, відома адвокатка та правозахисниця, яка консультує український уряд у справі щодо притягнення Росії до відповідальності.

«Сьогодні Україна – це бійня в самому серці Європи, – переконана вона. – Десять років тому з тодішнім Генсеком ООН Кофі Аннаном я була у Кремлі. Наше завдання було посередництво у мирному розв’язанні сирійського конфлікту. Звісно, ні Росія, ні Північна Корея не хотіли мирного вирішення. Тож впродовж 11 років сирійці зазнавали неухильної жорстокості».

За її словами, зараз той самий російський генерал, якого називають «м’ясником», який керував жорстокою атакою на цивільних в Алеппо, здійснює вбивства невинних родин у Маріуполі.

«Я читаю заголовки новин, але не розумію, як їх усвідомити. Невже тисячі дітей насильно депортують до росії? Чи може бути так, що дівчаток-підлітків ґвалтують на вулиці на очах родини та сусідів? Чи справді бомбили будівлю, на якій було написано «діти», і мирних жителів у Маріуполі систематично катують та морять голодом? На жаль, відповідь позитивна».

«Я боюся одного, що з кожним днем ви будете все більше відволікатися на інші речі. Буде і трохи менше висвітлення війни у медіа, і Україна у підсумку залишиться одна у переслідуванні винних у цих звірствах. І ми не можемо дозволити, щоб це сталося», – додала правозахисниця.

 

Вона також згадала виступ Володимира Зеленського у Раді Безпеки, коли він порівняв російських солдат з бійцями ІДІЛ. Останні сім років Клуні представляє інтереси жертв геноциду ІДІЛу.

Клуні нагадала, що в 2017 році Рада Безпеки проголосувала за схвалення заходу, який вона лобіювала, – створення групи ООН для збору, збереження та зберігання доказів можливих міжнародних злочинів, скоєних ІДІЛ в Іраку. Цього ж року народилися її син і дочка від американського актора Джорджа Клуні.

«Моїм дітям зараз майже 5 років, і поки що більшість зібраних ООН доказів зберігається – тому що немає міжнародного суду, який би притягнув до ІДІЛ відповідальності», – сказала вона. – І коли ті, хто вижив, просять мене пояснити, як так? Я можу лише сказати, що мені соромно. Мені соромно, що немає системи правосуддя, яка б реагувала на масові зґвалтування та масові вбивства. Але я вірю, що сьогодні ми маємо можливість це змінити».

Від України на засіданні виступила перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова. За її словами, українські правоохоронні органи виявили та розпочали розслідування майже 8000 військових злочинів, скоєних російською армією. І майже щодня знаходять нові масові могили та поховання.

Від США у засіданні брала участь посолка з питань глобального кримінального правосуддя Бет Ван Шаак. За її словами, Сполучені Штати зробили оцінку військових злочинів, які російські війська вчиняють в Україні. Вона базується на огляді публічних джерел, а також даних розвідки.

«Це було міжособистісне насильство: ми маємо достовірні повідомлення про людей, убитих у стилі страти зі зв’язаними руками; тіла з ознаками тортур; жахливі розповіді про сексуальне насильство над жінками та дівчатами. Зараз ми маємо достовірну інформацію про те, що російська військова частина, яка діяла в околицях Донецька, стратила українців, які намагалися здатися, а не взяла їх під варту. Якщо це правда, то це буде порушенням основного принципу військового права: заборони розстрілу цивільних осіб і комбатантів, які вийшли з бою через капітуляцію, поранення чи інші форми втрати працездатності», – заявила посолка.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

У Великій Британії започатковують нову щорічну премію для жіночого нонфікшну

У Великій Британії започатковують нову щорічну премію для жіночого нонфікшну

Британська благодійна організація The Women's Prize Trust, яка бореться за справедливість для жінок у світі книжок та присуджує премію письменницям за художню літературу, збирається запустити нову щорічну книжкову нагороду...

Музей Metropolitan прибрав згадку про росію у підписах до робіт Едгара Деги та Архипа Куїнджі

Музей Metropolitan прибрав згадку про росію у підписах до робіт Едгара Деги та Архипа Куїнджі

Нью-йоркський музей мистецтва Metropolitan змінив назву відомої роботи французького художника Едгара Дега, присвячену танцівницям в українському народному вбранні, яка раніше називалася Russian dancers. Про це повідомила на...