Польща ухвалила спецзакон про підтримку біженців з України

від | 12.03.2022 | Новини, Війна в Україні

Час читання: ( Кількість слів: )

У середу нижня палата польського сейму прийняла закон про підтримку громадян України, які вимушено прибувають у Польщу у зв‘язку з війною Росії проти України, повідомляє Укрінформ. Закон регулює питання легальності перебування у Польщі українських біженців, а також надання їм повної підтримки.

Спецзакон передбачає надання біженцям з України ідентифікаційного коду (PESEL) – їх перебування у Польщі визначатиметься легальним впродовж 18 місяців. 

Українці зможуть легально працевлаштуватись, отримають доступ до безплатної медицини. Українські учні та студенти матимуть змогу навчатися у школах та університетах.

За законом Польща виплатить одноразову допомогу біженцям з України з розрахунку 300 злотих (2,1 тисячі гривень) на одну особу. Особи та організації, які надають українським біженцям житло та харчування також отримуватимуть виплати від держави у сумі 12 тисячі злотих на місяць. 

Допомога для України буде фінансуватись зі створеного спецфонду у державному банку Польщі BGK. Крім того, у бюджеті країни буде створено цільовий резерв.

Водночас спецзакон посилює кримінальну відповідальність за торгівлю людьми та сутенерство, скоєні під час війни в Україні.

За даними прикордонної служби Польщі, з 24 лютого до країни вже прибули 1,4 млн біженців з України.

 

ФОТО УНІАН

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

Українська біатлоністка Анастасія Меркушина здобула золоту медаль на Чемпіонаті Європи

Українська біатлоністка Анастасія Меркушина здобула золоту медаль на Чемпіонаті Європи

Українка Анастасія Меркушина виграла золоту медаль у жіночому спринті на Чемпіонаті Європи з біатлону. 28-річна спортсменка пройшла без жодного промаху обидва вогневі рубежі, а, набравши швидкість на останньому колі,...

В Україні стартував мистецький проєкт на підтримку людей, які пережили сексуальне насильство під час війни «Вишиті болем»

В Україні стартував мистецький проєкт на підтримку людей, які пережили сексуальне насильство під час війни «Вишиті болем»

У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрили виставку «Вишиті болем», яка триватиме до 2 лютого 2023 року. Історії зі збірних образів людей, котрі пережили сексуальне насильство під час війни, вишито на рушниках та...