Польща ухвалила спецзакон про підтримку біженців з України

від | Бер 12, 2022 | Новини, Війна в Україні

У середу нижня палата польського сейму прийняла закон про підтримку громадян України, які вимушено прибувають у Польщу у зв‘язку з війною Росії проти України, повідомляє Укрінформ. Закон регулює питання легальності перебування у Польщі українських біженців, а також надання їм повної підтримки.

Спецзакон передбачає надання біженцям з України ідентифікаційного коду (PESEL) – їх перебування у Польщі визначатиметься легальним впродовж 18 місяців. 

Українці зможуть легально працевлаштуватись, отримають доступ до безплатної медицини. Українські учні та студенти матимуть змогу навчатися у школах та університетах.

За законом Польща виплатить одноразову допомогу біженцям з України з розрахунку 300 злотих (2,1 тисячі гривень) на одну особу. Особи та організації, які надають українським біженцям житло та харчування також отримуватимуть виплати від держави у сумі 12 тисячі злотих на місяць. 

Допомога для України буде фінансуватись зі створеного спецфонду у державному банку Польщі BGK. Крім того, у бюджеті країни буде створено цільовий резерв.

Водночас спецзакон посилює кримінальну відповідальність за торгівлю людьми та сутенерство, скоєні під час війни в Україні.

За даними прикордонної служби Польщі, з 24 лютого до країни вже прибули 1,4 млн біженців з України.

 

ФОТО УНІАН

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!