Вісник сексизму vol. 59: «Де стамбулка?»

від | 06.12.2021 | Вісник сексизму

Час читання: ( Кількість слів: )

16 днів проти насильства

З нагоди акції «16 днів проти насильства», яка триває з 25 листопада до 10 грудня та має на меті привернути увагу суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок, знову набуло актуальності питання ратифікації Стамбульської конвенції в Україні. Цей міжнародний договір націлений на те, щоб попередити та боротися з насильством, а також захищати постраждалих і карати тих, хто вчинив насильство. Україна підписала конвенцію в 2011 році, але досі не ратифікувала її.

Для цього було створено сайт, який пояснює необхідність ратифікації, та створено петицію. Минулого року така петиція вже зібрала необхідну кількість голосів, проте справа не зрушила з місця. 

Українські жіночі організації виступили за якнайшвидшу ратифікацію Україною Стамбульської конвенції проти насильства. Про це представниці жіночих організацій заявили на пресконференції в Укрінформі.

У вівторок, 30 жовтня, біля офісу президента Україні кілька сотень жінок вийшли на акцію «Відчинимо правду про насильство» із закликом ратифікувати Стамбульську конвенцію. 

Вісник сексизму vol. 59: «Де стамбулка?»

«Ми розуміємо, що без волі президента Стамбульську конвенцію не ратифікують, тому ми прийшли нагадати йому про обіцянку», – пояснила одна зі спікерок акції. Учасниці мітингу скандували «Де стамбулка?» та «Вільні від страху – вільні від насильства!». На акцію з‘їхалися жінки з різних міст України.

В Офісі президента заявили, що наразі готується законопроєкт про ратифікацію Україною Стамбульської конвенції. 

«Позиція Володимира Зеленського щодо необхідності приєднання України до цієї Конвенції принципова й незмінна. Після завершення відповідних процедур глава держави буде готовий внести на розгляд парламенту вказаний законопроєкт», – йдеться в повідомленні від ОП. Коли саме це станеться, поки невідомо.

У квітні генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова підписала офіційну позицію від імені всіх прокурорів для ратифікації Стамбульської конвенції

«Стамбульська конвенція не прагне скасувати відмінності чи зробити всіх однаковими. Ключова її ідея – це рівність чоловіків, жінок і дітей. Впевнена, що ратифікація з оговоркою не змінювати інституту сім’ї, щоб не розколювати суспільство, зніме напругу довкола цього питання. Зміст Конвенції розгортається навколо двох основних принципів, її головних опор, а саме: захисту постраждалих від насильства та покарання кривдників», пише  Венедіктова у колонці для УП

Водночас депутати Івано-Франківської міськради виступили проти ратифікації Стамбульської конвенції. Вони вважають, що ратифікація документа загрожує сімейним цінностям.

«У добі немає часу для насильства»

Ввечері 25 листопада у Львові відбувся марш, який мав на меті привернути увагу до проблем насильства над жінками в публічному просторі.

Вісник сексизму vol. 59: «Де стамбулка?»

Організували акцію активістки львівської організації «Феміністична майстерня». До акції доєдналися й інші жіночі організації — Центр «Жіночі перспективи» та Асоціація жінок-юристок «ЮрФем». Загалом акцію відвідали близько 90 людей.

Серед гасел на акції були такі: «Права людини у всі години», «За безпечне місто для жінок», «Безпека людини важлива для країни», «Насильство в родині — не приклад дитині».

Фільм, виставка та додаток

До дня протидії насильству щодо жінок (25 листопада) вийшов фільм режисерки Лізи Сміт «Розірви коло». Це історія двох жінок, кожна з яких змінює своє життя, виходячи з кола насильства. Ці зміни виявляються довгим та складним процесом роботи над собою та своїми відносинами з навколишнім світом.

 

Разом із цим за сприяння Фонду Народонаселення ООН вже вдруге запустили соціальний проєкт «Річ у тім». На сайті проєкту зірки розповідають 16 реальних історій постраждалих від домашнього насильства. Назва кожної історії підібрана до предметів, які мали місце в реальних подіях, пов’язаних із домашнім насильством. Режисеркою та сценаристкою проєкту стала Ірина Цілик.   

Виставку «Річ у тім» можна відвідати у Києві на 2-3-му поверхах ТРЦ Gulliver до 10 грудня. 

В Україні також презентували мобільний додаток WhiteRibbonUA для захисту жінок та дітей від домашнього насильства. Його запустило Українське представництво Міжнародного громадського руху проти насильства «Біла стрічка». Ми зібрали ще декілька додатків, які можуть допомогти жінкам у небезпеці. 

Захищалася від зґвалтування, а вже рік у СІЗО

Уже понад рік 26-річна Анастасія Шикова в Лук’янівському СІЗО у Києві. Дівчина розповідає, що захищаючись від зґвалтування, поранила чоловіка ножем. Проте ані прокуратура, ані слідчі не беруть цю обставину до уваги.

Анастасія — з нині окупованої Брянки на Луганщині. Вона переїхала на підконтрольну Україні територію у 2014 році. Її батьки залишилися на окупованому Донбасі. Друзі та знайомі відвернулися від неї після арешту. А державні адвокатки не мають жодної стратегії захисту. Дівчині загрожує від 5 до 8 років позбавлення волі. Її історію розповідає Повага.

Протести у Стамбулі

У Стамбулі 25 листопада тисячі людей, переважно жінки, вийшли на протести проти гендерного насильства. Про це повідомляє Reuters. На початку липня Туреччина вийшла зі Стамбульської конвенції. Це викликало обурення у багатьох громадян, які тепер закликають змінити уряд. Ситуацію загострило різке падіння курсу турецької ліри.

Вісник сексизму vol. 59: «Де стамбулка?»

«Ми не мовчимо, не боїмося, не слухаємось», – проголошували демонстранти. Щоб розігнати протестувальників, поліція застосувала перцевий газ та силу.

БРОНЕЖИЛЕТИ ДЛЯ ЖІНОК

Національна гвардія України замовила спеціальні бронежилети для жінок. Про це повідомила заступниця міністра внутрішніх справ Мері Акопян на своїй сторінці у фейсбуці.

«Кілька екземплярів військовослужбовці-жінки Київського гарнізону отримали від виробника бронезахисту та вже тестують на собі», пише Акопян. 

Ось так виглядає нове спорядження:

«Це рішення насамперед спрямоване на те, аби дати можливість жінкам носити жилет протягом тривалого часу, не відчуваючи дискомфорту», — каже Олександр Довгий, директор підприємства «Балістика», яке займалося розробкою жилетів. За словами розробників, жилети підходять жінкам із різним розміром грудей.

«Бронежилетів для жінок немає навіть в арміях країн НАТО, тому Україна на крок попереду у цьому питанні», — йдеться у відео. 

Погода та лайфстайл – жіноча справа?

У «Вокс Україна» дослідили 477 тисяч статей, опублікованих найбільшими онлайн-ЗМІ за літо 2021 року, та визначили, наскільки часто вони цитують експерток, порівнюючи з чоловіками. Завдяки аналізу встановили, що слово «експертка» за літо з’явилося у новинах 470 разів. Ще 520 разів противники фемінітивів (та російськомовні медіа) іменували жінок «експертами». Багато це чи мало? Для порівняння: «експерти»-чоловіки з’являлися у статтях майже вчетверо частіше — 3920 разів. 

Гендерний баланс серед експертів в українських медіа поки не спостерігається, адже частка експерток становить лише 29%.

Категорії, де експертки представлені найбільше, виявилися досить стереотипними: це «Погода» та «Життя/lifestyle», де їх було близько половини. Найменше експерток було в категоріях «Спорт» та «Війна/Армія», де вони становили десяту частину від усіх експертів.

«Суспільне», LB.ua та ГолосUA — медіа з найвищою часткою експерток – 35%, а найнижчий показник в «Економічної правди» і «Гордона» — по 14%.

Серед блогів, опублікованих на сайтах ЗМІ, майже 20% були написані жінками, найбільше з них також у категорії «Життя/lifestyle».

Жінки значно частіше піддаються об’єктивації та сексуалізації в медіа, ніж чоловіки, а також частіше описуються в межах стереотипних образів та ролей.

Про жінок як керівниць пишуть вчетверо рідше, ніж про чоловіків.

НОВЕ РІШЕННЯ ЩОДО АБОРТІВ У ПОЛЬЩІ

У польському місті Пщина на 22 тижні вагітності померла 30-річна жінка. Вона встигла звернутися до лікарні через зникнення навколоплідних вод. За словами адвокатки Йолантани Будзовської, попри загрозу для життя медики чекали смерті плода та не робили аборт. Жінка померла через септичний шок.

Вісник сексизму vol. 59: «Де стамбулка?»

Торік Конституційний Суд Польщі під впливом Консервативної партії ухвалив рішення, за яким аборти через вроджені вади розвитку плода не є конституційними. Йолантана Будзовська говорить, що через це лікарі частіше думають про можливу кримінальну відповідальність, а не про пацієнта. Зараз справою займається прокуратура в Катовіце.

Після того як стало відомо про цей випадок, у Польщі відбулися численні протести. Жінки вийшли на вулиці з плакатами «Права жінок — права людей», «Її серце теж билося», «Її смерть – їхня провина», «Аборт означає життя», «Більше жодної».

22 жовтня минулого року Конституційний Суд Польщі посилив і без того одне із найсуворіших європейських законодавств щодо абортів. Відповідно до закону від 1993 року, переривати вагітність дозволялося у разі зґвалтування чи інцесту, якщо вагітність і пологи загрожують життю чи здоров’ю матері, а також у разі незворотної інвалідності плода.

Останній пункт було викреслено із цього законодавства. Це призвело майже до повної заборони абортів у країні, адже саме з цієї причини жінкам найчастіше дозволялося переривати вагітність. Тоді Польщею прокотилися багатотисячні антиурядові акції, люди вимагали відставки правоконсервативного кабінету «Права і справедливості».

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, коментуючи трагічний інцидент, відкинув зв’язок смерті вагітної із чинним законодавством щодо абортів.

У МОЗ Польщі після багатотисячних протестів у всій країні наголосили, що аборти дозволені в разі загрози здоров’ю і життю вагітної жінки. Міністерство випустило офіційну інструкцію із додатковими роз’ясненнями для лікарів нюансів законодавчої заборони абортів. У документі польський МОЗ підтверджує: в разі, якщо вагітність загрожує життю чи здоров’ю жінки, її медичне переривання буде законним.

Аборти у Мексиці

Верховний суд Мексики визнав, що кримінальне покарання за аборт є неконституційним. Це рішення стосується штату Коауїла, але, згідно з мексиканським законодавством, тепер воно регулює питання щодо абортів у всіх штатах Мексики.

«Я проти стигматизації тих, хто ухвалює рішення зробити аборт. На мою думку, на це важко наважитися через моральні та соціальні тягарі. Тому ухвалення рішення не має обтяжуватися ще й законом. Ніхто не вагітніє, наперед думаючи про те, щоб потім зробити аборт», — сказала суддя Верховного суду Ана Маргарита Ріос Фарджат, одна з трьох жінок серед 11 суддів.

Зараз лише чотири мексиканські штати визнали аборти законними протягом перших 12 тижнів вагітності. В усіх інших випадках переривання вагітності карається штрафом або тюремним ув’язненням, за винятком випадків зґвалтування або коли життя матері перебуває під загрозою.

Вісник сексизму vol. 59: «Де стамбулка?»

Зараз у Мексиці все частіше відбуваються протести за права жінок. На останню акцію у столиці під назвою «День мертвих жінок» вийшли сотні людей. Вони тримали у руках хрести з іменами жертв, щоб привернути увагу до вбивства жінок за ознакою статі. 

«Головна вимога полягає в тому, щоб закликати уряд вислухати нас, заарештувати людей, які перебувають на волі, та забезпечити справедливість. Вони не збираються повертати наших мерців, але принаймні вони можуть дати нам трохи миру та спокою», — сказала Синтія Рамірес, чия племінниця була вбита чоловіком. 

ЗҐВАЛТУВАННЯ У КРИВОМУ РОЗІ, АБО ЗАКИНУТА СПРАВА

«Мене питали, який у нього був член, що я про нього пам’ятаю. Я почала затинатися, казала, що намагаюсь згадати, але навіть не можу зрозуміти, що я хочу згадати. Потім експертка цікавилась, як я зрозуміла, що він змушував мене зробити мінет. Ну, я і кажу: він фізично вставив мені в рот і тримав мене міцно за голову — ось і весь процес. На це експертка мені відповіла: «Мм, ясно, а ти пручатись що, не могла?» — згадує випускниця, яку п’ять місяців тому зґвалтував учитель хореографії у Кривому Розі. За весь цей час викладачу досі не вручили підозру, а справу закривали вже декілька разів. Про це пише «Заборона».

Судово-медична експертиза довела, що у 17-річної дівчини і викладача був статевий зв’язок, який став першим для випускниці. Проте зараз викладач проходить у справі як свідок. Він лише декілька разів спілкувався зі слідчим. За словами хореографа, у нього був секс із дівчиною за її ініціативою. 

Натомість уся увага слідства зосереджена на випускниці. Її допитували про дитинство, інтереси, чи дивилася вона колись порно і чи цікавилася сексом у свої 17 років. На основі показань свідків та висновків експерта щодо відповідей випускниці під час допиту наприкінці серпня слідчий закрив справу. 

«Висновок був складений із порушенням методик, які використовував сам експерт. Окрім того, щоб відповісти на деякі запитання, потрібне ще психодіагностичне обстеження, однак його не провели, а висновки експерт зробив на власний розсуд. Слідчий фактично взяв такий висновок за основу та закрив справу», — каже адвокатка дівчини Тамара Бугаєць.

За рішенням прокурора справу знову відкрили. Наприкінці літа слідство призначило дівчині психіатричну експертизу замість психологічної. 

«Це було дивно. Ми ж нібито говоримо не про психіатрію, а хочемо зрозуміти, чи була добровільна згода на секс, — каже Тамара Бугаєць. — Я сказала, що не вбачаю жодних підстав призначати таку експертизу, та звернулась зі скаргою». 

Зрештою слідство призначило психологічну експертизу, яка тривала чотири години. Проте не дочекавшись її результатів, наприкінці вересня слідчий вдруге закрив справу. За рішенням прокурора її відкрили, а адвокатка звернулася із проханням усунути слідчого через неефективність його роботи. Начальник відділку відмовився усувати слідчого, тому юристка планує оскаржувати це рішення.

«Це розслідування більше сфокусоване на потерпілій і її стані. Вона нібито мала бути безпорадною, щоб бути жертвою зґвалтування. Бо за класикою — це коли ґвалтівник накинувся, вона опиралась, а він її ґвалтував. Вона не кинулася до вчительки одразу, не повідомила їй, не почала плакати. Тут інша ситуація. Але чомусь слідство не прагне говорити з нападником, хоча той же не заперечує сексу з малознайомою дівчиною, яку бачив кілька разів на репетиції. У нього не питають, чи це для нього норма — у 29 років, маючи вагітну дружину, займатися сексом із 17-річною дитиною в стані алкогольного сп’яніння», — каже адвокатка.

ПРИХОВАНА КАМЕРА У ЖІНОЧОМУ ДУШІ

У жіночому душі гуртожитку №7 Київського політехнічного інституту (КПІ) студентки знайшли приховану камеру. Пристрій разом із портативною зарядкою був закріплений у вентиляції. 

За словами дівчат, разом із адміністрацією їм вдалося знайти того, хто встановив камеру. На відео потрапило обличчя студента другого курсу, який теж живе у цьому гуртожитку. 

Студентки кажуть, що самі викликали поліцію. Проте зараз адміністрація гуртожитку запевняє, що це зробила вона. 

«Дівчата були агресивними. Всюди почали виставляти фото студента. Ми боїмося, що хлопця можуть довести до самогубства. Є загроза його життю. Хай відбудеться розслідування за законом», — розповідає комендантка гуртожитку Інна Замана.

Спочатку комендантка обіцяла тримати справу на контролі, але тепер у чаті гуртожитку вона закликає дівчат «вгомонитися».  

«Жодної реакції від університету не було. Вже після того, як ми надали ситуації розголосу, то в чаті гуртожитку почалася перепалка між студентками та коменданткою. Вона намагалася виправдати хлопця. Порівнювала цю ситуацію з курінням. Казала, що ми всі маємо, насамперед, думати про власні вчинки», — каже одна із постраждалих. 

Студентки підписали колективну заяву та чекають особистих вибачень від хлопця. Поліція відкрила кримінальну справу щодо порушення недоторканності приватного життя. Хлопцю може загрожувати арешт від трьох до шести місяців або обмеження волі від трьох до п’яти років.

«МОНСТР, ЯКИЙ ХОВАЄТЬСЯ У ВСІХ НА ОЧАХ»

Журнал Rolling Stone опублікував розслідування про американського рок-музиканта Мериліна Менсона, якого звинувачують у сексуальному насильстві. За дев’ять місяців підготовки матеріалу журналісти взяли інтерв’ю у понад 50 людей, які добре знали і спілкувались із Браяном Ворнером (справжнє ім’я музиканта).

Колишні партнерки розповіли, що у зірки вдома є «кімната для поганих дівчаток». Це звуконепроникне місце зі скла, в якому Менсон тримав і ґвалтував жінок. 

Вісник сексизму vol. 59: «Де стамбулка?»

Модель Ешлі Морган Смітлайн зізналася, що під час стосунків із Менсоном він душив її, кусав, зв’язував та декілька разів ґвалтував. Окрім цього, співак вирізав на її стегні свої ініціали. 

Акторка «Гри престолів» Есме Б’янко стверджує, що Ворнер позбавляв її сну та їжі, різав, бив струмом і ґвалтував протягом двох років. В інтерв’ю Б’янко згадала, як Ворнер бігав за нею по квартирі із сокирою в руках. 

За словами колишніх колег Менсона, музикант стежив за ними та міг спокійно жбурнути у когось стійку мікрофона чи інструмент. У розслідуванні також зазначається, що співак був одержимий нацизмом. Інсайдер розповів, що Мерилін тримав удома засіб «Циклон Б», яким нацисти знищували євреїв у газових камерах:

«Я бачив, як він показував це своїм єврейським друзям і казав, щоб вони оцінили». 

Усі потенційні жертви подали позов до суду проти Менсона. Сам артист заперечує усі звинувачення і запевняє, що «у його стосунках усе відбувалося за згодою жінок, які цинічно та безсовісно намагаються монетизувати та використовувати рух #MeToo». 

Зараз музикант одружений із 37-річною Ліндсі Юсіч. Жінка ніяк не коментує звинувачення проти свого чоловіка. 

За даними видання TMZ, поліція Лос-Анджелеса провела обшук у будинку Менсона. Правоохоронці вилучили пристрої зберігання інформації, включаючи жорсткі диски, які будуть розглянуті до того, як справу передадуть до окружного прокурора Лос-Анджелеса.

«НІ» СЕКСИЗМУ У ПОЛІТИЦІ

Напередодні виборів у Франції жінки розпочали боротьбу із сексизмом і насильством у політиці. У рамках акції #MeTooPolitique політикині вимагають заборонити чоловікам, які були причетні до сексуальних домагань, балотуватися на виборні посади. 300 жінок уже поставили свої підписи під відкритим листом.

«‎Гендерне та сексуальне насильство стосується всіх жінок: усіх їхніх соціальних та професійних якостей як у державному, так і у приватному просторі. Як ми можемо претендувати на боротьбу з насильством, коли обрані посадові особи є винними або причетними до цього?»‎ пишуть підписантки у листі.

Після оприлюднення листа хештег #MeTooPolitique стрімко набув популярності, а жінки почали ділитися власними історіями.  

«Один із нинішніх кандидатів у президенти сказав, що довго розглядав мене і зрозумів, що мої сідниці тпомістяться в його долоні», написала у твіттері Матильда Віот.

Дуже відомою у Франції стала історія про звинувачення колишнього міністра фінансів і голови МВФ Домініка Стросс-Кана. Він зґвалтував покоївку в одному з готелів Нью-Йорка. Цей випадок став настільки резонансним, що за його мотивами зняли серіал. Мер міста Дравей Жорж Трон та міністр внутрішніх справ Жеральд Дарманен також були звинувачені у зґвалтуваннях. 

«Троє кандидатів або потенційних кандидатів у депутати були причетними до скандалів, пов’язаних із сексуальним насильством. Напередодні виборів ми закликаємо політиків прислухатися до потерпілих, вжити превентивних заходів та вилучити зі своїх лав осіб, які вчинили насильство над жінками», – вимагають підписантки листа.

Вибори президента заплановані на весну 2022 року, а вибори до законодавчих органів на червень. 

Оголошені номінанти антипремії за сексизм «Це яйце!»

Організатори антипремії за сексизм «Це яйце!» оприлюднили короткий список цьогорічних номінантів, до яких традиційно потрапили українські ЗМІ, політики, депутати та чиновники, пише Zmina.info.

Як зазначають в оргкомітеті, будь-які фізичні чи юридичні особи, за винятком органів державної влади, місцевого самоврядування та політичних партій, у період з 1 до 21 листопада могли подавати кандидатури на отримання антипремії. 

Повний список номінантів. 

Талібан та жінки

«Талібан» випустив указ про права жінок, в якому вказано, що жінки не повинні вважатися «власністю» і мають дати свою згоду на шлюб, але не згадується про доступ жінок до освіти або роботи поза домівкою.

«Жінка – це не власність, а благородна і вільна людина; ніхто не може віддати її нікому в обмін на мир або щоб покласти край ворожнечі», – йдеться в указі «Талібану», оприлюдненому речником Забіхуллою Муджахідом.

У ньому викладені правила, що регулюють шлюб і власність жінок, вказуючи, що їх не мають примушувати до шлюбу, а вдови повинні мати частку від власності свого покійного чоловіка.

ПРЕЗИДЕНТКА США НА ДВІ ГОДИНИ

Віцепрезидентка США Камала Гарріс стала першою жінкою в історії країни, яка виконала обов’язки президента. Джо Байден передав свою владу політикині, щоб пройти колоноскопію для щорічного медичного огляду. Гарріс виконувала обов’язки голови держави близько двох годин, поки Байден перебував під наркозом. Про це пише «Голос Америки».

Вісник сексизму vol. 59: «Де стамбулка?»

Нове опитування у США показало, що колишня перша леді Мішель Обама та  віцепрезидентка Камала Гарріс виявилися фаворитками на номінацію від Демократичної партії в 2024 році, якщо президент Джо Байден вирішить не балотуватися на другий термін. 

ПЕРША ПРЕМ’ЄРКА В АРАБСЬКОМУ СВІТІ

Професорка Наджла Буден Ромдан уперше в історії арабських країн стала головою уряду. Про це повідомляє Reuters.

Вісник сексизму vol. 59: «Де стамбулка?»

Президент Тунісу Каїс Саїд призначив 62-річну Ромдан на посаду в зв’язку із ситуацією в країні. Через пандемію коронавірусу в державі почалася економічна криза. У липні 2021 року Саїд розпустив парламент та уряд і проголосив надзвичайний стан у державі.

Зараз Ромдан має якнайшвидше сформувати уряд та виконати вимоги туніського народу у галузях охорони здоров’я, транспорту та освіти. До цього жінка працювала у міністерстві вищої освіти й наукових досліджень Тунісу. За словами президента, перша жінка-прем’єр в арабському світі є «честю для Тунісу». 

ПЕРША ЖІНКА У ВАТИКАНІ

Папа Римський Франциск уперше призначив жінку на високу посаду у Сестра-францисканка Рафаелла Петріні стала генеральною секретаркою губернаторства. Це другий за значущістю управлінський орган Ватикану. 

Петріні 52 роки, вона має ступінь престижного італійського бізнес-університету. Жінка буде контролювати адміністрацію Ватикану, музеї, службу охорони здоров’я, монетний двір та поліцію. За словами Франциска, він хоче, щоб жінки відігравали важливішу роль у римо-католицькій церкві.

Перша китайська астронавтка у космосі

Астронавтка Ван Япін стала першою жінкою з Китаю, яка вийшла у відкритий космос. Про це повідомляє Al JazeeraУ рамках місії команда із трьох астронавтів має закінчити будівництво космічної станції «Тяньхе».

Вісник сексизму vol. 59: «Де стамбулка?»

41-річна космонавтка Ван Япін разом із 55-річним колегою Чжай Чжиган по черзі покинули головний модуль космічної станції «Тяньхе», щоби встановити підвісний пристрій та з’єднувачі. Третій член екіпажу, Є Гуанфу, стежив за процесом зсередини станції. 

«Це перша позакорабельна діяльність екіпажу «Шеньчжоу-13», а також перша в космічній історії Китаю за участю жінки-астронавта», – заявляє Китайське космічне агентство.

ЗНИКНЕННЯ КИТАЙСЬКОЇ ТЕНІСИСТКИ

На початку листопада після звинувачення 75-річного ексвіцепрем’єра КНР у зґвалтуванні зникла китайська перша ракетка Пен Шуай. У соціальній мережі Weibo Шуай зізналася, що Чжан Гаолі вперше змусив її вступити у статевий зв’язок ще 10 років тому. Одразу після публікації допис був видалений, а сторінка спортсменки заблокована. Окрім цього, будь-яка інформація про 35-річну тенісистку зникла з пошукових запитів у китайському інтернеті. 

Вісник сексизму vol. 59: «Де стамбулка?»

Щоб заспокоїти міжнародну спільноту, китайський державний канал опублікував лист нібито від імені Шуай. У ньому спортсменка стверджувала, що з нею все гаразд і звеличувала КНР. Проте лист викликав ще більше занепокоєння за долю тенісистки.  

Майже через 2 тижні після зникнення Пен вийшла на зв’язок із президентом МОК Томасом Бахом. У режимі онлайн-конференції спортсменка запевнила, що зараз вона живе вдома в Пекіні і багато часу проводить із друзями та родиною. Пен просить поважати її приватне життя та запевняє, що вона планує й надалі займатися тенісом.

До розмови приєдналися голова Комісії спортсменів МОК Емма Терхо та член МОК у Китаї Лі Лінвей. 

«Я з полегшенням побачив, що у Пен Шуай все гаразд, що було нашою головною турботою. Здавалося, вона розслабилася. Я запропонував їй нашу підтримку у будь-який час, що вона, очевидно, оцінила», сказала Емма Терхо.

Жіноча тенісна асоціація (WTA) заявила про призупинення турнірів у Китаї

УКРАЇНКИ НА ФУТБОЛЬНОМУ ПОЛІ

Матч чоловічої збірної Англії з футболу вперше судила жіноча бригада арбітринь. Це був матч між збірними Андорри та Англії у кваліфікації до чоловічого Чемпіонату світу-2022 з футболу. Головною арбітеркою стала українка Катерина Монзуль, а її помічницями – українки Марина Стрілецька та Світлана Грушко. Відеопомічницею арбітерки також була жінка – француженка Стефані Фраппар. Перемогу здобула збірна Англії з рахунком 5:0.

Вісник сексизму vol. 59: «Де стамбулка?»

Раніше 40-річна Монзуль вже судила чоловічі міжнародні ігри. Її дебютом став матч Ліги націй між Сан-Марино та Гібралтаром у листопаді 2020-го. У 2021 році вона стала однією з перших жінок, які працювали на матчах відбору на Чемпіонат світу. А в березні Монзуль судила матч кваліфікації ЧС-2022 між збірними Австрії та Фарерських островів.

ЗМІНА ЖІНОЧОЇ ФОРМИ З ГАНДБОЛУ

Міжнародна федерація гандболу (IHF)  змінила жіночу форму у відповідь на звинувачення у сексизмі. Тепер замість плавок-бікіні та укорочених топів спортсменки можуть одягати велосипедні шорти та майки. 

У липні IHF оштрафувала жіночу збірну Норвегії з пляжного гандболу на 1500 євро за шорти, які «нагадували форму їхніх колег-чоловіків». Новина про «невідповідний одяг» викликала обурення міжнародної спільноти, і IHF змінила свої правила форми пляжного гандболу. 

Вісник сексизму vol. 59: «Де стамбулка?»

«Я сподіваюся, що це початок кінця сексизму та об’єктивації жінок у спорті. А також, що в майбутньому всі жінки та дівчата зможуть вільно займатися спортом, не боячись сексуальних домагань», – пише активістка Таліта Стоун.

КОХАННЯ ЯПОНСЬКОЇ ПРИНЦЕСИ В ОБМІН НА КОРОЛІВСЬКИЙ СТАТУС

Японська принцеса Мако вийшла заміж за свого колишнього однокурсника і втратила королівський статус. Згідно з японськими законами, жінки з імператорської сім’ї втрачають свій титул після шлюбу з людиною не шляхетного походження. Проте правила не стосуються чоловіків. 

Вісник сексизму vol. 59: «Де стамбулка?»

Мако 30 років, і вона перша жінка, яка відмовилась від традиційних обрядів на весіллі та грошей після виходу із королівської сім’ї. Мако та її коханий Кей Комуро заручились ще 2017 року, й увесь цей час ЗМІ приділяли велику увагу їхнім стосункам. Багато японців були проти шлюбу принцеси через фінансові проблеми матері Комуро – вона заборгувала своєму колишньому  партнеру. Останнім часом нареченого принцеси критикували через його зачіску: він збирав довге волосся у хвіст. У день весілля декілька сотень людей вийшли на акцію протесту проти їхнього шлюбу. 

«Мені дуже шкода за спричинені незручності, і я вдячна тим, хто продовжує мене підтримувати. Для мене Кей незамінний. Шлюб був для нас неминучим кроком», сказала Мако. 

Пара планує переїхати до США, де Комуро працює адвокатом.

 

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

Православна церква України виступила проти інституту реєстрованих партнерств

Православна церква України виступила проти інституту реєстрованих партнерств

Православна церква України закликала зняти з розгляду та відхилити законопроєкт про інститут реєстрованих партнерств, який назвала «категорично неприйнятним». Відповідне рішення було ухвалено на засіданні Синоду 28 березня....

У Європі зростає попит на українське порно, біженки та їхні діти мають високий ризик сексуальної експлуатації — дослідження

У Європі зростає попит на українське порно, біженки та їхні діти мають високий ризик сексуальної експлуатації — дослідження

У Європі зріс інтерес до порнографічних матеріалів, у яких об’єктами сексуальної експлуатації стають українки та українці, котрі виїхали за кордон через війну. Про це повідомляє The Guardian, посилаючись на спільне...

У Європі зростає попит на українське порно, біженки та їхні діти мають високий ризик сексуальної експлуатації — дослідження

У Європі зростає попит на українське порно, біженки та їхні діти мають високий ризик сексуальної експлуатації — дослідження

У Європі зріс інтерес до порнографічних матеріалів, у яких об’єктами сексуальної експлуатації стають українки та українці,...