Володіти англійською у сучасному світі – надважлива навичка. Та часом недостатньо бути впевненим, що добре знаєш мову. Для роботи, навчання та переїзду в іншу країну потрібно отримати офіційне підтвердження  – сертифікат міжнародного зразка. Для цього існують спеціальні тести, підготовкою та прийняттям яких займається київський Grade Education Centre.

Маю мету, не бачу перешкод: Навіщо складати міжнародні тести з англійської

TOEFL

TOEFL® (Test of English as a Foreign Language) дозволяє абітурієнтам та претендентам із різних країн продемонструвати рівень володіння англійською мовою, необхідний для роботи або навчання в англомовному середовищі.

Маю мету, не бачу перешкод: Навіщо складати міжнародні тести з англійської

IELTS

International English Language Testing System (IELTS) – це міжнародний іспит з англійської мови, розроблений у 1989 році. Тест визначає рівень володіння мовою у людей, які з тих чи інших причин планують переїхати до англомовного середовища.

Маю мету, не бачу перешкод: Навіщо складати міжнародні тести з англійської

Cambridge

Кожен із іспитів лінійки Cambridge Assessment English розроблений для різних рівнів знань за системою Загальноєвропейської компетенції володіння іноземною мовою (CEFR), що дозволяє найточніше оцінити рівень кожного кандидата.

Про школу

Обережно, цей текст може мотивувати вас вивчити англійську.

Grade Education Centre

Центр працює з 2008 року та за 13 років суттєво розширив сферу своїх послуг. Починали Grade Education Centre з підготовки до TOEFL, пізніше додали IELTS, а згодом стали єдиним платиновим партнером Кембриджського університету в Україні. Зараз у Grade Education Centre працюють і з дітьми, і з дорослими, не лише готують до іспитів, а й пропонують довгі курси англійської.

Засновниця Grade Education Centre Марина Гордієнко з гордістю розповідає, що 13 років тому вони винайняли для майбутнього центру лише кілька кімнат в офісному центрі на Ярославому Валу, а зараз вже займають усі три поверхи. Марина також пишається, що перші викладачі, які прийшли до них у 2008 році, досі працюють у центрі, та з запалом розповідає про всі курси, що зараз існують.

Ми поставили Марині 11 серйозних і не дуже запитань про міжнародні тести з англійської та дізналися кілька хитрощів, які допоможуть студентам.

Маю мету, не бачу перешкод: Навіщо складати міжнародні тести з англійської

Які існують тести та навіщо їх складати?

Тести

Найвідоміші в Україні – IELTS та TOEFL, крім того є ціла лінійка Кембриджських тестів, які відрізняються за спеціалізацією та рівнем мови. Результати IELTS, TOEFL дійсні тільки два роки, а Кембриджські – безстрокові. Тобто можна складати один раз у житті та мати підтверджений рівень мови. Тому зараз ці тести популярніші. У Кембриджській лінійці є й тести підвищення кваліфікації для вчителів – CELTA та DELTA.

IELTS, TOEFL або Кембриджські тести найчастіше складають із певною метою – задля переїзду до іншої країни або для навчання. Людина точно знає, що їй потрібно, та вмотивована отримати певний результат, якого вимагають ті чи інші обставини. Проте Кембриджські тести складають і просто для того, щоб підтвердити рівень англійської та мати сертифікат, який згодом точно дасть плюси.

Чи потрібно складати вступний/внутрішній тест на знання мови перед тим, як почати підготовку до тестів?

Підготовка

Загалом такого правила немає, людина повинна сама адекватно оцінювати свої знання та обирати відповідний тест. Але у нашому центрі будь-який студент, який вчиться в будь-якій групі від наймолодшої, завжди проходить вступне тестування. Це наше золото правило, доведене досвідом, іноді не дуже приємним. Безперечно, у кожній групі хтось буде краще говорити, хтось краще писати, але середній рівень повинен бути однаковим.

Чи варто думати про складання тестів, якщо не маєш у цьому нагальної потреби?

Цілі

Зазвичай, це вибір студента. Але з власного досвіду знаю, що коли збираєшся складати тест, то маєш більшу мотивацію до навчання. Я вирішила вивчити французьку мову, тож записалася на індивідуальне навчання, але постійно скасовувала уроки або не робила домашку. Щойно записалася на складання тесту, одразу взяла себе у руки та не пропустила жодного уроку.

Наші викладачі підтверджують цю магію мотивації, бо зі студентами у підготовчих групах найкраще працювати – їм не потрібно пояснювати, навіщо потрібно вчитися чи робити домашку. У вивченні мови найкраще мати певну мету. Це може бути тест, а може – виступити з презентацією англійською на міжнародній конференції.

Маю мету, не бачу перешкод: Навіщо складати міжнародні тести з англійської

Що краще – індивідуальна підготовка до іспиту чи навчання у групі?

Заняття

Індивідуальне навчання – це також варіант, але група працює набагато краще. В індивідуальному навчанні темп диктує студент. Він може скасувати заняття, не зробити домашнє завдання тощо. Коли навчається група, то темп задає викладач, у якого є програма та стандарти.

Робота викладача – створювати такі умови, за яких ви працюєте в парах та мікрогрупах. Ви вчите мову в контексті – це міжнародний спосіб, який найкраще себе показав. Неможливо вивчити всі слова, потім всю граматику, а потім почати говорити.

У нас із перших занять на всіх рівнях потрібно говорити англійською, і викладач також говорить англійською. Так студент потрапляє у мовне середовище. Коли учень розуміє викладача, сам користується англійською на уроці – відчуває, що йому щось вдається, що він прогресує. Наші викладачі дійсно знають, як ці умови створити, як в офлайні, так і в онлайні.

Є ще підхід, коли вивчаєш інший предмет англійською. У нас так побудований курс бізнес-англійської – студенти вивчають, як презентувати іноземною мовою, як зачепити аудиторію, як вести переговори та ділову переписку. 

Маю мету, не бачу перешкод: Навіщо складати міжнародні тести з англійської

 Скільки триває підготовка до іспиту?

Строки

Підготовка до IELTS та TOEFL триває два місяці. За цей час ми не займаємося підвищенням рівня англійської, ми працюємо вже з поточним рівнем студента, розповідаємо про специфіку обраного тесту, вивчаємо екзаменаційні тактики та стратегії для успішного складання іспиту. Це важливі деталі, які можуть допомогти студенту скласти тест навіть на вищий бал, ніж він реально знає мову.

Є багато хитрощів, наприклад, якщо в запитанні є слово, яке потім повторюється в одному з варіантів відповіді, то це точно невірна відповідь.

Або в IELTS є ще досі паперова версія тесту, де ти пишеш есей на розкресленій кількості рядків, якщо ти виходиш за них –  пишеш знизу або збоку, екзаменатор вже це не читає та не оцінює. До IELTS можна готуватися і самостійно (наприклад, у нас є онлайн-платформа Grade Online), але готуватись у будь-якому випадку до всіх тестів важливо, адже це значно збільшує шанси на успіх.

Кембриджські іспити інші, та й студенти найчастіше мають більше часу на підготовку. В цьому випадку ми займаємося чотири місяці та маємо змогу працювати і над рівнем мови.

Скільки разів можна складати тести?

Спроби

Скільки студент хоче і може собі дозволити. Буває, що учні перескладають по 10 разів, аби набрати необхідну кількість балів.

Чи можуть тести складати школярі?

Вік

Учням випускних класів (9-й та 11-й) варто складати Кембриджські тести, адже після цього вони можуть отримати 12 балів в атестат із англійської, незалежно від своєї поточної оцінки. Бувало, що вчителі у школі занижували бали, тому тест – можливість мати об’єктивну оцінку знань.

На жаль, це ще не ЗНО, але ми теж хочемо над цим працювати. Також маємо на меті розширювати партнерську програму з університетами, школами та іншими освітніми установами. Зараз ми працюємо з сертифікацією викладачів – наші програми зараховуються як 30 годин обов’язкового підвищення кваліфікації.

Кембриджські тести існують і для малюків. Цей тест неможливо не скласти, і кожен отримує сертифікат із голограмою та логотипом University of Cambridge. Для дитини це позитивний досвід в іспитах та часто формує бажання навчатися далі.

Маю мету, не бачу перешкод: Навіщо складати міжнародні тести з англійської

Скільки тривають тести?

Тривалість

Дитячі тести тривають годину, дорослі – від півтори до чотирьох годин. Важливо, щоби студент пройшов пробний тест і зрозумів, скільки часу йому потрібно на те чи інше завдання. У нашій програмі є безкоштовний пробний тест, тому студент ще й оцінує, як йому працювати, коли хтось поруч голосно друкує есей або просто надто помітно нервує.

Чи можна списати тест?

Надійність

Спроби бувають, але завдання екзаменаційної команди – слідкувати за всіма студентами. . Тут ми відключаємо емоції, адже у Кембриджських тестів дуже високі вимоги. Ми маємо подати спеціальний звіт у Кембридж, хто де сидів, як відбувався іспит. Загалом можу багато розповідати про вимоги Кембриджу, наприклад, у залі з іспитами не повинно бути жодного напису англійською, щоб студент не використовував ці слова у своєму творі. Ми серйозно перевіряємо документи студентів та дуже уважно за ними наглядаємо.

Маємо цілу систему проти списування «у сусідів» – поставили спеціальні висувні перегородки. Бо якщо у двох студентів (у документах кожен має свій індивідуальний номер) відповіді певний час співпадають, потім помилки співпадають, потім знову правильні відповіді, то проводиться експертиза. Якщо студенти сиділи поруч, то тест можуть анулювати.

Які основні складові тестів?

Навички

Тестуються усі мовні навички – говоріння, письмо, читання, аудіювання. У Кембриджських тестах надають увагу тому, як людина знає та використовує сталі вирази. Важливим елементом є і есей, бажано, щоби студент вмів правильно сформулювати думку, доречно використовував «красиві» фрази.

У TOEFL усну частину складаєш комп’ютеру, в інших тестах – екзаменатору, який повинен реагувати, слідуючи стандартам, тобто не особливо виявляти емоції та підтримку. Діти «розмовляють» лише з екзаменатором, а от дорослі працюють у парі – обговорюють певне питання. Тут важливо показати не лише володіння мовою, а й здатність підтримати розмову.

Оцінює роботу студента, його здатність вести розмову, другий екзаменатор, який також знаходиться у тестовій кімнаті та спостерігає за ходом усної відповіді.

Яким може бути есей у тесті?

Есей

Все залежить від рівня, проте студенти найбільше бояться завдання «відгук на книжку», бо не певні, що точно знатимуть твір, про який ідеться. Хоча це завдання рідко трапляється, а у списку книжок найвідоміші світові твори, наприклад із доробку Марка Твена.

Есеї бувають різного типу – порівняти дві думки або висловити свою думку з певного питання. Тому надважливо дочитувати питання до кінця та почати писати лише після того, як впевнився, що правильно його зрозумів. Зважайте, що есей – не єдине письмове завдання. У тесті IELTS, наприклад, є завдання на описання графіків та діаграм, так перевіряють вміння читати інфографіки.

Що варто знати

Поради щодо тестування

Z

Читати до кінця

Перше та надважливе – дочитувати питання до кінця. Друге – це тренування навичок «у дуеті». Щоби класно писати, потрібно багато читати. Щоби класно говорити – багато слухати.
Z

Слідкувати за думкою

Під час іспиту важливо слідкувати за тим, куди веде думка, яку почали писати в есеї. Можете мати гарний рівень мови, прекрасно знати фразеологізми, але, втративши думку, не довівши її до кінця і забувши, яке завдання взагалі було, ризикуєте провалити тест. Важливо ще попередньо виписатися, тобто кожного дня писати есей англійською.

Z

Зануритися у мову

Якщо відчуваєте, що не дотягуєте із writing – читайте більше хороших текстів англійською. Перед іспитом взагалі важливо зануритися у мову, перевести усе у телефоні на англійську, слухати подкасти та дивитися серіали в оригіналі.

Z

Тренуватися

На жаль, не існує чарівної пігулки, але є інструменти для підготовки. Наш досвід показує, що успіх на іспиті багато у чому залежить від тренування. Скласти без спеціального курсу – можливо, але варто готуватися ретельно самостійно. Принаймні подивитися кілька відео про те, як відбувається speaking. Тренуватися якщо не у парі, то хоча б перед зеркалом.

Вартість

Скільки зараз коштує тест?

Маю мету, не бачу перешкод: Навіщо складати міжнародні тести з англійської

Залежить від рівня, Кембриджські коштують від 1,5 тисячі до 6 тисяч. IELTS та TOEFL - 5000 гривень. Якщо хочете використовувати IELTS у Великій Британії, то маєте складати спеціальний IELTS, який коштує вдвічі дорожче. Це досить дорого, тому варто готуватися так, щоб скласти з першого разу.

Пряма мова

Досвід жінок, які складали тести у Grade Education Centre

Маю мету, не бачу перешкод: Навіщо складати міжнародні тести з англійської

Катя

зараз вчиться у Чехії

Я познайомилася з Grade Education Center, коли навчалася у 9 класі. Це був 2016 рік. Мій рівень англійської на той момент був В1, але дуже невпевнений.

Обирала за відгуками та зручною локацією. Вирішила спробувати, зрештою закохалася і залишилася там на майже чотири роки.

Спочатку планів складати тест взагалі не було. Мені було важко вивчати мову, мені не подобалося. Але в процесі зрозуміла, що це моє.

Рішення отримати сертифікат з’явилося спонтанно, разом із думкою навчатися за кордоном.

Я складала FCE (Кембриджский тест) двічі, перша спроба була невдалою. Після неї пройшла курс підготовки, без курсів, я думаю, що друга спроба була б теж невдалою. Кембриджский тест здався легшим за IELTS та TOEFL, тому на ньому і зупинилася.

Сертифікат мені дуже допоміг, коли я вступила до вишу у Чехії. Дуже зручно мати сертифікат на руках, адже рішення переїзду за кордон на роботу або на навчання може бути досить спонтанним.

Крім того, тест – можливість визначити рівень знань для себе, буде розуміння, на що варто звертати більше уваги під час навчання англійської мови далі.

Маю мету, не бачу перешкод: Навіщо складати міжнародні тести з англійської

Олена

зараз викладає у Grade Education Centre

Я дізналася про Grade Education Centre, коли планувала удосконалення свого професійного розвитку та обирала центр для навчання за кембриджським курсом CELTA. Це було шість років тому.

Цікаво, але я й досі пам’ятаю це відчуття, коли переглядала сайт з інформацією про навчальний центр та персональні сторінки викладачів. Відчуття того, що у мене вже є певний connection з усім цим. 

Я обрала цей центр для покращення рівня свого викладання. На той момент у мене було 14 років досвіду, я працювала доцентом лінгвістичного університету, мала науковий ступінь із методики викладання мов.  Проте, мені бракувало знання новітніх практичних методик викладання.

Подальшим кроком у професійному розвитку було проходження курсу DELTA, і тут у мене не було сумнівів, де його проходити. Звичайно, у «Грейді». 

Мабуть, найбільшими перешкодами навчанню на курсах для викладачів, таких як CELTA та DELTA, є їхня складність та достатньо висока ціна. За достатньої мотивації, дисципліни та самоорганізації ці курсі є підсильними.

А щодо їхньої ціни, то це є інвестиція у свій професійний розвиток, яка потім повернеться багатократно.

Маю мету, не бачу перешкод: Навіщо складати міжнародні тести з англійської

Таня

зараз викладає у Grade Education Centre

Прийшла у «Грейд», бо хотіла підтягнути рівень англійської, який тоді був між B1 і B2. Для початку я вирішила скласти FCE – Кембриджський іспит для підтвердження рівня B2. Коли перейшла на Advanced, ще раз вирішила скласти іспит. Це був певний виклик для самої себе, мені хотілося підтвердити, що я досягла нового рівня. Після цього вирішила, що не хочу зупинятися, і мені дійсно дуже сподобалась методика, за якою викладали в цьому центрі.

Я вирішила залишитися в ньому працювати, тому я пройшла курс CELTA та отримала Кембриджську кваліфікацію для викладачів.
Розуміла, що підготовчий курс допоможе мені осягнути усі тонкощі викладання англійською. Це була нелегка робота, тому я поєднувала проходження курсу з основною роботою. Але це був наснажливий для мене досвід, можу сказати, що це відкрило мені очі на викладання, на те, як можна донести англійську до студентів і як її зрозуміти.

Після успішного складання іспиту я зрозуміла, що переді мною відкрито дуже багато дверей. Можу піти викладати в будь-яку школу, але я хотіла залишитися тільки у Grade Education Centre.

Як на мене, тести допомагають зрозуміти реальний результат вашої роботи та відкривають безліч нових можливостей у кар’єрі.

Grade Education Centre

Підготовка та складання тестів TOEFL iBT, IELTS, Cambridge English, CELTA, DELTA та курси англійської мови.

Дізнатися більше