«Не бійтеся вчитися та починати, адже лише так ви зможете втілити свої ідеї». Як минув Національний день дівчат у технологіях

від | Жов 14, 2021 | Новини

На честь Міжнародного дня дівчат CSR Ukraine, експертна організація Центр «Розвиток КСВ» та її ініціатива #ДівчатаSTEM спільно з UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення 11 жовтня організували всеукраїнський захід «Національний день дівчат у технологіях 2021».

Національний день дівчат у технологіях — це щорічна подія, під час якої дівчата мають змогу відвідати технологічні компанії та підприємства, познайомитися з їхньою діяльністю та побачити, як жінкам можна будувати свою кар’єру в галузі технологій.

Цього року екскурсії вперше відбулися в онлайн- та офлайн-форматах — понад 1300 дівчат зі 100 навчальних закладів фізично та віртуально відвідали близько 80 технологічних компаній та підприємств у 22 регіонах України. Під час таких візитів дівчата познайомилися з експертками STEM-напрямів, дізналися про світ технологій «зсередини» та можливості для дівчат, а також отримали сувеніри від компаній на згадку про Національний день дівчат у технологіях.

«Нашою допомогою в проведенні вже четвертого Національного дня дівчат у технологіях стають наші філіали «Дівчата STEM», створені на базі освітніх закладів. Сімдесят філіалів у всій країні вже системно працюють над тим, щоб дівчат у технологіях було більше, створюючи наймасовіший освітянський рух в Україні за гендерну рівність у технологіях. І ми вже спостерігаємо результати. Все більше дівчат обирають технології, все більше з’являється ініціатив із підтримки жінок у технологіях», — говорить Марина Саприкіна, керівниця Центру «Розвиток КСВ», засновниця ініціативи #ДівчатаSTEM.

А щоб усі дівчата з різних куточків України могли також відзначити Національний день дівчат у технологіях, у другій половині дня відбулася фінальна онлайн-конференція, під час якої наснажливі та успішні жінки з компаній Dell, Cardiomo Care, IT-integrator, а також проєкту «Дія.Цифрова освіта» поділилися своїми історіями кар’єрного шляху в галузі технологій та дали корисні поради дівчатам.

«Для Міністерства цифрової трансформації України важливо, щоб кількість фахівчинь у галузі STEM ставала дедалі більшою — і щоб кар’єрний шлях жінки не зупинявся, і зростання від позиції молодшої спеціалістки до керівної посади було абсолютно реальним та прогнозованим. Ми підтримуємо ініціативи, які інформують жінок та дівчат про роботу в STEM та надихають їх до реалізації власного потенціалу в цих галузях. Переконані, що збільшення відсотку фахівчинь позитивно вплине на різноманіття у творчих і стратегічних підходах та примножить досягнення країни у галузі STEM», — зазначила Руслана Коренчук, старша проєктна менеджерка національного проєкту «Дія.Цифрова освіта».

 

«Фокусуйтеся на одній-двох ключових компетенціях. Будьте готові змінюватися та інвестувати свій час, увагу та енергію у те, що вам подобається. Однак пам’ятайте, що розвиток має бути конкретним, тому ставте для себе досяжні цілі», — радить Надія Омельченко, віцепрезидентка компанії «ІТ-Інтегратор».

«Світ технологій дуже цікавий, навіть якщо він здається вам «чоловічим» або складним. Усе можливо, якщо ви дійсно цього забажаєте і будете вибудовувати свій життєвий і кар’єрний шлях, не зважаючи на якісь кліше чи штампи, до яких ми звикли», — зазначила Ірина Волк, генеральна менеджерка компанії Dell в Україні.

«Не бійтеся вчитися та починати, адже лише так ви зможете втілити свої ідеї, які можуть змінити світ на краще. Але найголовніше – не полишайте все на пів шляху за першої невдачі. Важливо вірити в себе та відчувати відповідальність, щоб інші також мали віру в вас», — каже Ксенія Бєлкіна, засновниця та CEO компанії Cardiomo Care.

Захід відбувся у рамках проєкту «Трамплін до рівності» за фінансової підтримки Швеції та за сприяння Офісу віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

«Швеція активно підтримує популяризацію STEM серед дівчат. Так, наприклад, у 2015 році шведська співачка Робін спільно з Королівським технологічним інститутом заснували «Текла Фестиваль», метою якого є мотивувати дівчат вивчати технічні предмети. Зараз «Текла» подорожує світом, і ми мріємо привезти цей фестиваль в Україну, щоби створити культурний місток між двома країнами. Ми переконані, що саме такі платформи для дискусій про освіту дівчат та жінок у STEM сприятимуть збільшенню представленості жінок у технологіях та розширенню їхніх прав і можливостей», — зазначила Ольга Сєдова, керівниця національних програм посольства Швеції в Україні.

«Згідно з даними дослідження UNFPA Україна, 56% українців/-ок вважають, що існують професії, які підходять винятково для чоловіків або жінок. Часто носіями цих стереотипів є саме батьки, які схиляють дітей до вибору професії за ознакою статі. Відповідно, цей дисбаланс представленості у технологічних сферах спостерігається ще на етапі вступу до вищих навчальних закладів. Важливо долати ці стереотипи та демонструвати позитивні приклади реалізації дівчат у професіях, що традиційно вважаються чоловічими. Адже для України забезпечення гендерної рівності – це питання економічної сталості та розвитку», — зазначив Павло Замостьян, заступник представника Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні.

«На початку 2021 року Міністерство освіти і науки затвердило дорожню карту інтеграції України до Європейського дослідницького простору, одним із пріоритетів якої є забезпечення гендерної рівності та комплексного гендерного підходу у царині науки та вищої освіти. Адже кожного дня ми все ще стикаємось із певними гендерними стереотипами, особливо в контексті вибору майбутньої професії. Саме тому подібні ініціативи, як «Дівчата STEM» та «Національний день дівчат у технологіях», є дуже актуальними для подолання стереотипів та залучення талановитої української молоді, зокрема дівчат до навчання на STEM-спеціальностях та продукування інноваційних ідей», — зазначив Григорій Мозоловеч, в.о. генерального директора Директорату науки та інновацій МОН.

 

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!