«Не бійтеся вчитися та починати, адже лише так ви зможете втілити свої ідеї». Як минув Національний день дівчат у технологіях

від | 14.10.2021 | Новини

Час читання: ( Кількість слів: )

На честь Міжнародного дня дівчат CSR Ukraine, експертна організація Центр «Розвиток КСВ» та її ініціатива #ДівчатаSTEM спільно з UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення 11 жовтня організували всеукраїнський захід «Національний день дівчат у технологіях 2021».

Національний день дівчат у технологіях — це щорічна подія, під час якої дівчата мають змогу відвідати технологічні компанії та підприємства, познайомитися з їхньою діяльністю та побачити, як жінкам можна будувати свою кар’єру в галузі технологій.

«Не бійтеся вчитися та починати, адже лише так ви зможете втілити свої ідеї». Як минув Національний день дівчат у технологіях

Цього року екскурсії вперше відбулися в онлайн- та офлайн-форматах — понад 1300 дівчат зі 100 навчальних закладів фізично та віртуально відвідали близько 80 технологічних компаній та підприємств у 22 регіонах України. Під час таких візитів дівчата познайомилися з експертками STEM-напрямів, дізналися про світ технологій «зсередини» та можливості для дівчат, а також отримали сувеніри від компаній на згадку про Національний день дівчат у технологіях.

«Нашою допомогою в проведенні вже четвертого Національного дня дівчат у технологіях стають наші філіали «Дівчата STEM», створені на базі освітніх закладів. Сімдесят філіалів у всій країні вже системно працюють над тим, щоб дівчат у технологіях було більше, створюючи наймасовіший освітянський рух в Україні за гендерну рівність у технологіях. І ми вже спостерігаємо результати. Все більше дівчат обирають технології, все більше з’являється ініціатив із підтримки жінок у технологіях», — говорить Марина Саприкіна, керівниця Центру «Розвиток КСВ», засновниця ініціативи #ДівчатаSTEM.

А щоб усі дівчата з різних куточків України могли також відзначити Національний день дівчат у технологіях, у другій половині дня відбулася фінальна онлайн-конференція, під час якої наснажливі та успішні жінки з компаній Dell, Cardiomo Care, IT-integrator, а також проєкту «Дія.Цифрова освіта» поділилися своїми історіями кар’єрного шляху в галузі технологій та дали корисні поради дівчатам.

«Не бійтеся вчитися та починати, адже лише так ви зможете втілити свої ідеї». Як минув Національний день дівчат у технологіях

«Для Міністерства цифрової трансформації України важливо, щоб кількість фахівчинь у галузі STEM ставала дедалі більшою — і щоб кар’єрний шлях жінки не зупинявся, і зростання від позиції молодшої спеціалістки до керівної посади було абсолютно реальним та прогнозованим. Ми підтримуємо ініціативи, які інформують жінок та дівчат про роботу в STEM та надихають їх до реалізації власного потенціалу в цих галузях. Переконані, що збільшення відсотку фахівчинь позитивно вплине на різноманіття у творчих і стратегічних підходах та примножить досягнення країни у галузі STEM», — зазначила Руслана Коренчук, старша проєктна менеджерка національного проєкту «Дія.Цифрова освіта».

 

«Фокусуйтеся на одній-двох ключових компетенціях. Будьте готові змінюватися та інвестувати свій час, увагу та енергію у те, що вам подобається. Однак пам’ятайте, що розвиток має бути конкретним, тому ставте для себе досяжні цілі», — радить Надія Омельченко, віцепрезидентка компанії «ІТ-Інтегратор».

«Світ технологій дуже цікавий, навіть якщо він здається вам «чоловічим» або складним. Усе можливо, якщо ви дійсно цього забажаєте і будете вибудовувати свій життєвий і кар’єрний шлях, не зважаючи на якісь кліше чи штампи, до яких ми звикли», — зазначила Ірина Волк, генеральна менеджерка компанії Dell в Україні.

«Не бійтеся вчитися та починати, адже лише так ви зможете втілити свої ідеї, які можуть змінити світ на краще. Але найголовніше – не полишайте все на пів шляху за першої невдачі. Важливо вірити в себе та відчувати відповідальність, щоб інші також мали віру в вас», — каже Ксенія Бєлкіна, засновниця та CEO компанії Cardiomo Care.

«Не бійтеся вчитися та починати, адже лише так ви зможете втілити свої ідеї». Як минув Національний день дівчат у технологіях

Захід відбувся у рамках проєкту «Трамплін до рівності» за фінансової підтримки Швеції та за сприяння Офісу віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

«Швеція активно підтримує популяризацію STEM серед дівчат. Так, наприклад, у 2015 році шведська співачка Робін спільно з Королівським технологічним інститутом заснували «Текла Фестиваль», метою якого є мотивувати дівчат вивчати технічні предмети. Зараз «Текла» подорожує світом, і ми мріємо привезти цей фестиваль в Україну, щоби створити культурний місток між двома країнами. Ми переконані, що саме такі платформи для дискусій про освіту дівчат та жінок у STEM сприятимуть збільшенню представленості жінок у технологіях та розширенню їхніх прав і можливостей», — зазначила Ольга Сєдова, керівниця національних програм посольства Швеції в Україні.

«Згідно з даними дослідження UNFPA Україна, 56% українців/-ок вважають, що існують професії, які підходять винятково для чоловіків або жінок. Часто носіями цих стереотипів є саме батьки, які схиляють дітей до вибору професії за ознакою статі. Відповідно, цей дисбаланс представленості у технологічних сферах спостерігається ще на етапі вступу до вищих навчальних закладів. Важливо долати ці стереотипи та демонструвати позитивні приклади реалізації дівчат у професіях, що традиційно вважаються чоловічими. Адже для України забезпечення гендерної рівності – це питання економічної сталості та розвитку», — зазначив Павло Замостьян, заступник представника Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні.

«Не бійтеся вчитися та починати, адже лише так ви зможете втілити свої ідеї». Як минув Національний день дівчат у технологіях

«На початку 2021 року Міністерство освіти і науки затвердило дорожню карту інтеграції України до Європейського дослідницького простору, одним із пріоритетів якої є забезпечення гендерної рівності та комплексного гендерного підходу у царині науки та вищої освіти. Адже кожного дня ми все ще стикаємось із певними гендерними стереотипами, особливо в контексті вибору майбутньої професії. Саме тому подібні ініціативи, як «Дівчата STEM» та «Національний день дівчат у технологіях», є дуже актуальними для подолання стереотипів та залучення талановитої української молоді, зокрема дівчат до навчання на STEM-спеціальностях та продукування інноваційних ідей», — зазначив Григорій Мозоловеч, в.о. генерального директора Директорату науки та інновацій МОН.

 

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

У Великій Британії започатковують нову щорічну премію для жіночого нонфікшну

У Великій Британії започатковують нову щорічну премію для жіночого нонфікшну

Британська благодійна організація The Women's Prize Trust, яка бореться за справедливість для жінок у світі книжок та присуджує премію письменницям за художню літературу, збирається запустити нову щорічну книжкову нагороду...

Музей Metropolitan прибрав згадку про росію у підписах до робіт Едгара Деги та Архипа Куїнджі

Музей Metropolitan прибрав згадку про росію у підписах до робіт Едгара Деги та Архипа Куїнджі

Нью-йоркський музей мистецтва Metropolitan змінив назву відомої роботи французького художника Едгара Дега, присвячену танцівницям в українському народному вбранні, яка раніше називалася Russian dancers. Про це повідомила на...