В Україні виходить документальний серіал про науковиць

від | Жов 7, 2021 | Фемкульт, Новини

INSCIENCE запускає новий проєкт «Науковиці» –  серію документальних відео про чотирьох українських жінок у науці. Це коротке road-movie світом науки, від нейробіології до дослідження китів та вивчення внутрішніх хвиль океану, від Києва до Антарктиди. Відеоісторії надихатимуть дівчат обирати наукові спеціальності для навчання та кар’єри.

«Українські науковиці – це справжні супергероїні нашого часу. У циклі відео ми хотіли розкрити їхні особисті та професійні історії. Показати світу, як це – вирощувати «маленькі мізки» в лабораторії, щоб дослідити генетичні хвороби, або ж 18 місяців жити на станції в Антарктиці й спостерігати за китами й морськими котиками. Кожен має побачити ці відеоісторії, щоб усвідомити, наскільки часом складною, але вкрай важливою та захопливою є робота українських науковиць», — пояснює Анна Орєхова, співзасновниця та партнерка організації INSCIENCE, яка популяризує науку.

В Україні виходить документальний серіал про науковиць

«Що таке закохатись у науку, коли тобі 15? Що таке бути на роздоріжжі, коли історію про науку пишуть чоловіки? У центрі проєкту — школярка Маша, яка рушає досліджувати нейробіологію, математику, зоологію та біологію. А ще — говорити про стереотипи, скляну стелю та що таке girls rock in science. Її рольові моделі — Віра, Марина, Оксана та Катя — українські науковиці, дослідниці та докторки наук! «Науковиці» — це розмова зі старшою сестрою, яка своїм прикладом доводить: «У тебе все вийде». Коли тобі 15, дуже потрібна така старша сестра», — розповідає режисерка Юлія Кочетова.

Героїні фільму:

• Віра Єфремова, нейробіологиня, яка вирощує мозкові органоїди. Мета Віри — своєю роботою допомогти дітям із генетичними хворобами, що викликають часті епілепсії;
• Марина Шквиря, зоологиня, яка вивчає великих хижаків. Марина є головною зоологинею Київського зоопарку та співзасновницею притулку для ведмедів «Біла скеля»;
• Катерина Терлецька, математикиня, досліджує внутрішні хвилі океану, курує напрямок математики в Малій академії наук. Її дослідження можуть пояснити феномен Лохнеського чудовиська, а також роль океану у зміні клімату;
• Оксана Савенко, морська біологиня, вивчає китів, дельфінів, тюленів. Оксана є першою і єдиною науковицею в Україні, яка вдруге бере участь у цілорічній експедиції на станції «Академік Вернадський» в Антарктиці.

Вже 9 жовтня відбудеться онлайн-прем’єра перших відео. Протягом жовтня в Києві пройдуть зустрічі українських науковиць та дівчат, які цікавляться наукою та хочуть робити кар’єру в STEM.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!