Антистрес вдома

Без телефону та у тиші: техніки для релаксу

Відкладіть телефон та планер: влаштовуємо спа та антистрес вдома

Коли ви не в ресурсі, а всі навкруги досягають мети, встановлюють власні рекорди та, здається, навіть не знають про стрес, важко не те що не зірватися, а й розслабитися.

Для пошуку ресурсного стану необхідно працювати (так-так) над умінням розслаблятися та збільшувати арсенал антистрес-практик. Навіть найбільший запас енергії може закінчитися, якщо його не поповнювати. Це призводить до зниження рівня продуктивності, погіршення концентрації, порушення якості сну та апетиту. Як результат – зниження працездатності. Від постійного стресу, втоми та напруження знижується ефективність роботи та якість життя загалом.

Мати час для відпочинку – найнеобхідніше в сучасному світі, навіть якщо «ми нічого не встигаємо». Задля цього ми з Eva.ua зібрали кілька практик для відпочинку та релаксації, які умовно можна об’єднати в домашній спа-салон.

Без телефону та у тиші: антистрес вдома

Занурення

Прийняти ванну

Важко порахувати кількість фільмів, де щаслива героїня відпочиває після важкого дня у ванні з келихом вина. Попри те, що це класичне романтичне кліше, практика працює та дає хороші результати. Навіть (або тим більше) без келиха. 

Британська письменниця та журналістка Клаудія Гаммонд у книжці «Мистецтво відпочинку» зазначає, що домашня ванна, як і термальні води, здатна позитивно впливати на організм людини. 

Письменниця пояснює, що багато дослідників дійшли висновку, що сам ритуал занурення у гарячу ванну діє як антистрес. А якщо до цього ще додати піну для ванн, ароматні бомбочки або ароматичні свічки, то процес стане приємнішим. 

Найоптимальніший час для приймання ванни – за годину-дві до того, як збиратися у ліжко. 

 

Без телефону та у тиші: антистрес вдома

Відпочинок

Нарешті виспатися

Здоровий сон – спосіб відпочинку, який закладений у нас із народження. Навіть МОЗ рекомендує дорослим спати від семи годин на добу не тільки для релаксу, а й для профілактики ожиріння, діабету, серцево-судинних захворювань та інших хвороб.

Про ритуали перед сном написано багато, знайдіть серед тих, що дійсно впливають на якість сну, свої: візьміть за звичку користуватися маскою для сну, медитувати перед сном або відкладати телефон в іншу кімнату. 

Біолог Ольга Маслова та консультантка зі сну Ніка Бєльська у книжці «Коли я нарешті висплюся» зазначають, що для якісного сну дуже важливі запахи. Не дарма дослідження процесів обробки нюхової інформації та реакції мозку на неї було відзначене Нобелівською премією у 2004 році. Та й нам важко сперечатися з тим, що аромат ранкової кави додає бадьорості багатьом.

Аромати можна використовувати і для розслаблення. Тут у пригоді стануть ефірні олії з запахом лаванди. 

 

Відпочинок

П’ятнадцять хвилин нічого не робити

Один із найдієвіших способів відпочинку – нічого не робити. Нейронауковці вважають, що саме лінь – це природний механізм мозку, який допомагає йому налаштуватися на активну роботу після пасивної фази.

У книжці «Про користь ліні» Ендрю Смарт наголошує на тому, що навіть 15 хвилин спокою на дивані або на ліжку можуть не тільки допомогти розслабитися, а й принести більше користі, ніж багатогодинний мозковий штурм, бо звільнять підсвідомість. 

Цю антистрес-практику можна поєднати з нанесенням тканинної маски. Адже її найкраще робити у стані лежачи. Найголовніше в ці хвилини – утриматися від гортання стрічки в інстаграмі або фейсбуці.

Без телефону та у тиші: антистрес вдома

Розслаблення

Зробити собі масаж

Підвищена м’язова напруга – результат активізації тригерних точок у ситуаціях підвищеного емоціонального навантаження. Розслабитися у такому стані важко через дискомфорт. У такому разі допоможе масаж. 

Самомасаж – ефективний спосіб боротьби зі стресом. За його допомогою можна зняти головний біль, покращити кровообіг мозку, пришвидшити мисленнєвий процес, підвищити імунітет та просто розслабитися.

Зробити собі розслаблювальний масаж можна і просто руками, і за допомогою, наприклад, спеціальної свічки або ж щітки для сухого масажу. Також слід скористатися масажною олією. Рухи можуть бути повільними, обережними, але рішучими та глибокими.

Познання

Отримати новий досвід

Здобути новий досвід у межах власної квартири реально, особливо, якщо ми говоримо про увагу до себе. Вибрати можна все, що хочеться: від втілення мрії про відерце морозиво за переглядом фільму до садівництва. Та якщо ми говоримо про спа-процедури, то тут відкривається величезне поле для експериментів. Слід не забувати про тест на алергічні реакції, бо без нього новий б’юті-досвід ризикує перетворитися на черговий стрес.

Щоб розслабитися, можна нарешті зробити те, що зазвичай відкладається на потім: альгінатну маску, маску для рук або застосувати скраб для ніг.

Арт-терапія

Дати волю внутрішній художниці

Чули про користь арттерапії? Задля цього не обов’язково кудись іти, можна розкласти акварелі та увімкнути майстер-клас на ютубі, навчитися складати оригамі або вкласти свій творчий початок в артовий макіяж

Головна умова арттерапії – відчуття повної свободи у творчості. Не треба себе обмежувати – макіяж може стати справжнім мистецтвом, якщо вийти за рамки патріархального уявлення про нього.