Рада церков та «Цінності. Гідність. Родина» хочуть дозволити лікарям відмовляти в проведенні аборту з міркувань совісті

від | Вер 7, 2021 | Новини

Представники Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій та члени міжфракційного депутатського об’єднання «Цінності. Гідність. Родина» вирішили співпрацювати у законотворчій сфері з метою вирішення питань державно-церковних відносин.

Однією з ініціатив, яку вони хочуть внести на розгляд парламенту, має стати законопроєкт, що дозволив би лікарям та медичному персоналу відмовлятися від участі в перериванні вагітності з міркувань совісті, пише Zmina.info.

На зустрічі 6 вересня ВРЦ та «Цінності. Гідність. Родина» визначилися з законодавчими ініціативами у сфері забезпечення свободи совісті та віросповідання, які доцільно опрацювати та внести до парламенту в якості проєкту закону. Серед них такі:

– скасування вимоги нотаріального посвідчення підписів на протоколах релігійних організацій, що подаються до державного реєстратора;
– упорядкування процедури направлення на альтернативну службу;
– забезпечення права лікарів та медичного персоналу на відмову від участі в перериванні вагітності з міркувань совісті.

В Україні жінка може зробити аборт за власним рішенням до 12 тижня вагітності, а за соціальними чи медичними показаннями – до 22-го. Штучне переривання вагітності до 14 років можливе за заявою законних представників.

Лікарі не мають права відмовлятися від участі в перериванні вагітності у зв’язку з релігійними чи етичними міркуваннями, адже, як пояснює юристка та членкиня Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем» Катерина Шуневич, у цей час вони виконують свої професійні обов’язки.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!