Рада церков та «Цінності. Гідність. Родина» хочуть дозволити лікарям відмовляти в проведенні аборту з міркувань совісті

від | 07.09.2021 | Новини

Час читання: ( Кількість слів: )

Представники Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій та члени міжфракційного депутатського об’єднання «Цінності. Гідність. Родина» вирішили співпрацювати у законотворчій сфері з метою вирішення питань державно-церковних відносин.

Однією з ініціатив, яку вони хочуть внести на розгляд парламенту, має стати законопроєкт, що дозволив би лікарям та медичному персоналу відмовлятися від участі в перериванні вагітності з міркувань совісті, пише Zmina.info.

На зустрічі 6 вересня ВРЦ та «Цінності. Гідність. Родина» визначилися з законодавчими ініціативами у сфері забезпечення свободи совісті та віросповідання, які доцільно опрацювати та внести до парламенту в якості проєкту закону. Серед них такі:

– скасування вимоги нотаріального посвідчення підписів на протоколах релігійних організацій, що подаються до державного реєстратора;
– упорядкування процедури направлення на альтернативну службу;
– забезпечення права лікарів та медичного персоналу на відмову від участі в перериванні вагітності з міркувань совісті.

В Україні жінка може зробити аборт за власним рішенням до 12 тижня вагітності, а за соціальними чи медичними показаннями – до 22-го. Штучне переривання вагітності до 14 років можливе за заявою законних представників.

Лікарі не мають права відмовлятися від участі в перериванні вагітності у зв’язку з релігійними чи етичними міркуваннями, адже, як пояснює юристка та членкиня Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем» Катерина Шуневич, у цей час вони виконують свої професійні обов’язки.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

В Україні стартував мистецький проєкт на підтримку людей, які пережили сексуальне насильство під час війни «Вишиті болем»

В Україні стартував мистецький проєкт на підтримку людей, які пережили сексуальне насильство під час війни «Вишиті болем»

У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрили виставку «Вишиті болем», яка триватиме до 2 лютого 2023 року. Історії зі збірних образів людей, котрі пережили сексуальне насильство під час війни, вишито на рушниках та...

Серед головних редакторів наукових журналів лише 8% жінок, а частка наукових авторок становить 26% — дослідження

Серед головних редакторів наукових журналів лише 8% жінок, а частка наукових авторок становить 26% — дослідження

Гендерний розрив серед головних редакторів наукових журналів більший, ніж вважалося раніше, а деякі редактори публікують багато власних статей у журналах, які вони редагують. Про це свідчать дані першого дослідження за...