Представники Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій та члени міжфракційного депутатського об’єднання «Цінності. Гідність. Родина» вирішили співпрацювати у законотворчій сфері з метою вирішення питань державно-церковних відносин.
Однією з ініціатив, яку вони хочуть внести на розгляд парламенту, має стати законопроєкт, що дозволив би лікарям та медичному персоналу відмовлятися від участі в перериванні вагітності з міркувань совісті, пише Zmina.info.
На зустрічі 6 вересня ВРЦ та «Цінності. Гідність. Родина» визначилися з законодавчими ініціативами у сфері забезпечення свободи совісті та віросповідання, які доцільно опрацювати та внести до парламенту в якості проєкту закону. Серед них такі:
– скасування вимоги нотаріального посвідчення підписів на протоколах релігійних організацій, що подаються до державного реєстратора;
– упорядкування процедури направлення на альтернативну службу;
– забезпечення права лікарів та медичного персоналу на відмову від участі в перериванні вагітності з міркувань совісті.
В Україні жінка може зробити аборт за власним рішенням до 12 тижня вагітності, а за соціальними чи медичними показаннями – до 22-го. Штучне переривання вагітності до 14 років можливе за заявою законних представників.
Лікарі не мають права відмовлятися від участі в перериванні вагітності у зв’язку з релігійними чи етичними міркуваннями, адже, як пояснює юристка та членкиня Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем» Катерина Шуневич, у цей час вони виконують свої професійні обов’язки.