DJ Volvox та основи техно-фемінізму

від | 05.08.2021 | Слухати, Фемкульт

Час читання: ( Кількість слів: )

Фемінізація різноманітних видів діяльності є максимально актуальною у нашому повсякденному житті. За останні п’ять років жінки гучно заявили про себе у світовому діджеїнгу, зруйнувавши застарілі стереотипи. Діджейку з Нью-Йорка Аріану Паолетті, відому як Volvox, можна назвати однією з рушійних сил боротьби проти об’єктивації жінок на електронній сцені.

Аріана народилась у Сан-Пауло в Бразилії, але у підлітковому віці переїхала до США. Там вона практично виросла на рейв-культурі, постійно відвідуючи вечірки на різних музичних майданчиках та занурюючись усе глибше у світ електронної музики. Це помітно вплинуло на її подальше життя та встановлення пріоритетів. Захоплюючись клубами, дівчина жила на танцполі, але пізніше зрозуміла, що її тягне на інший бік зали — за діджейський пульт.

Свою діяльність Аріана спрямовує на фемінізацію музичної культури. Починаючи кар’єру діджейки, вона паралельно стала організовувати вечірки, запрошуючи грати дівчат та небінарних персон у Bossa Nova Civic Club у Нью-Йорку. Volvox відчувала, що це новий крок для рейвів. Її захопив квіртехнопростір, який вона створювала:

«Я дійсно хочу, щоб квір-техно існувало як окремий жанр, тому що воно дійсно особливе, і це те, що я хочу бачити навколо себе, — ділиться Паолетті в інтерв’ю для DJMag. — Особливо останнім часом я відчуваю, що ці квіртехновечірки з’являються всюди, і я вдячна, что на мене дивляться, як на ту, хто закликає бути частиною цього і рухати його вперед».

Аріана стала однією з перших клієнток нью-йоркського букінг-агентства Discwoman. Ця спільнота була створена Френкі Декайзою Хатчінсон, Эммою Берджесс-Олсон і Крістін Тран для відстоювання гендерної ідентичності жінок-музиканток. Платформа була започаткована як дводенний фестиваль за участю лише діджейок у Bossa Nova Civic Club у вересні 2014 року. Там же з Discwoman і познайомилась Volvox. Стало зрозуміло, що у дівчат співпадають інтереси, тож Аріана Паолетті стала частиною спільноти.

 

«Discwoman зіграла важливу роль у тому, щоб допомогти мені залучити нову аудиторію у глобальному масштабі, – згадує Volvox в інтерв’ю для The Standart Hotels. – Ідея проста: просувати жінок у танцювальній музиці. Багато разів я бачила, як це робили неправильно. І мені приємно бути частиною групи, яка просуває жіночність, не повторюючи заїжджених стереотипів та принизливих лозунгів».

Зараз Discwoman – серйозне агентство, яке шукає та представляє талановитих дівчат усьому світу. Воно є продюсером та куратором заходів у понад 20 містах та веде співпрацю з більш як 300 діджеями та продюсерами. Ця платформа надає постійну підтримку клієнтам та гарантує справедливі переговори з організаторами заходів. Вони доводять, що жінки вміють серйозно підходити до справи. Discwoman співпрацює з такими артистами, як The Black Madonna, Nicole Moudaber, Star Eyes, Sandunes, Demian Licht та Nina Sonik.

Аріана Паолетті живе у напруженому графіку. Своє бачення музики вона презентує глядачам Європи, США, Південної Америки та Азії. Volvox – резидентка вечірок JACK DEPT. NYC у Bossa Nova Civic Club в Нью-Йорку. Також вона виступає на відомих фестивалях Dekmantel и Sustain-Release та є частою гостею Berghain / Panorama Bar у Берліні. Звук від Volvox – запаморочлива і п’янка суміш музики та сексуальності, що змушує тіло рухатися. Аріана грає жорстке, готичне техно у поєднанні з ейсідом та елементами електро й EBM.

 

«Моя музика та кар’єра у багатьох сенсах відображає феміністичні цінності, – розповідає Аріана Паолетті у матеріалі The Hindu. – Я співпрацюю з жінками, трансгендерами та небінарними артистами, щоби просувати нові таланти на місцевому та глобальному рівнях. Я виховую молодих діджеїв та продюсерів через свої вечірки та звукозаписувальний лейбл. Я використовую свою інтуїцію та проникливість, щоби бути попереду музичних тенденцій та створювати найкраще шоу».

6 серпня Volvox вперше відвідає Україну. Її виступ для прихильників техно-фемінізму відбудеться у новому клубі ARSENAL XXII на вулиці Московська, 8, у Києві. Придбати квиток на захід можна завчасно на Resident Advisor.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

The New Yorker опублікував короткометражний фільм-есе про війну української режисерки Надії Парфан

The New Yorker опублікував короткометражний фільм-есе про війну української режисерки Надії Парфан

Американський журнал The New Yorker в рамках проєкту The New Yorker Documentary виклав документальний короткометражний фільм «Я не хотіла робити фільм про війну» (I Did Not Want To Make A War Film) української режисерки...

Піар особистого бренду. Уривок з книжки Олександри Фідкевич «Як начинити гадюку салом»

Піар особистого бренду. Уривок з книжки Олександри Фідкевич «Як начинити гадюку салом»

«Як начинити гадюку салом» – покрокова інструкція, як  побудувати бізнес на творчості від директорки проєкту «Євген Клопотенко» Олександри Фідкевич. Вона понад сім років керує операційною та стратегічною діяльністю...