DJ Volvox та основи техно-фемінізму

від | Сер 5, 2021 | Слухати, Фемкульт

Фемінізація різноманітних видів діяльності є максимально актуальною у нашому повсякденному житті. За останні п’ять років жінки гучно заявили про себе у світовому діджеїнгу, зруйнувавши застарілі стереотипи. Діджейку з Нью-Йорка Аріану Паолетті, відому як Volvox, можна назвати однією з рушійних сил боротьби проти об’єктивації жінок на електронній сцені.

Аріана народилась у Сан-Пауло в Бразилії, але у підлітковому віці переїхала до США. Там вона практично виросла на рейв-культурі, постійно відвідуючи вечірки на різних музичних майданчиках та занурюючись усе глибше у світ електронної музики. Це помітно вплинуло на її подальше життя та встановлення пріоритетів. Захоплюючись клубами, дівчина жила на танцполі, але пізніше зрозуміла, що її тягне на інший бік зали — за діджейський пульт.

Свою діяльність Аріана спрямовує на фемінізацію музичної культури. Починаючи кар’єру діджейки, вона паралельно стала організовувати вечірки, запрошуючи грати дівчат та небінарних персон у Bossa Nova Civic Club у Нью-Йорку. Volvox відчувала, що це новий крок для рейвів. Її захопив квіртехнопростір, який вона створювала:

«Я дійсно хочу, щоб квір-техно існувало як окремий жанр, тому що воно дійсно особливе, і це те, що я хочу бачити навколо себе, — ділиться Паолетті в інтерв’ю для DJMag. — Особливо останнім часом я відчуваю, що ці квіртехновечірки з’являються всюди, і я вдячна, что на мене дивляться, як на ту, хто закликає бути частиною цього і рухати його вперед».

Аріана стала однією з перших клієнток нью-йоркського букінг-агентства Discwoman. Ця спільнота була створена Френкі Декайзою Хатчінсон, Эммою Берджесс-Олсон і Крістін Тран для відстоювання гендерної ідентичності жінок-музиканток. Платформа була започаткована як дводенний фестиваль за участю лише діджейок у Bossa Nova Civic Club у вересні 2014 року. Там же з Discwoman і познайомилась Volvox. Стало зрозуміло, що у дівчат співпадають інтереси, тож Аріана Паолетті стала частиною спільноти.

 

«Discwoman зіграла важливу роль у тому, щоб допомогти мені залучити нову аудиторію у глобальному масштабі, – згадує Volvox в інтерв’ю для The Standart Hotels. – Ідея проста: просувати жінок у танцювальній музиці. Багато разів я бачила, як це робили неправильно. І мені приємно бути частиною групи, яка просуває жіночність, не повторюючи заїжджених стереотипів та принизливих лозунгів».

Зараз Discwoman – серйозне агентство, яке шукає та представляє талановитих дівчат усьому світу. Воно є продюсером та куратором заходів у понад 20 містах та веде співпрацю з більш як 300 діджеями та продюсерами. Ця платформа надає постійну підтримку клієнтам та гарантує справедливі переговори з організаторами заходів. Вони доводять, що жінки вміють серйозно підходити до справи. Discwoman співпрацює з такими артистами, як The Black Madonna, Nicole Moudaber, Star Eyes, Sandunes, Demian Licht та Nina Sonik.

Аріана Паолетті живе у напруженому графіку. Своє бачення музики вона презентує глядачам Європи, США, Південної Америки та Азії. Volvox – резидентка вечірок JACK DEPT. NYC у Bossa Nova Civic Club в Нью-Йорку. Також вона виступає на відомих фестивалях Dekmantel и Sustain-Release та є частою гостею Berghain / Panorama Bar у Берліні. Звук від Volvox – запаморочлива і п’янка суміш музики та сексуальності, що змушує тіло рухатися. Аріана грає жорстке, готичне техно у поєднанні з ейсідом та елементами електро й EBM.

 

«Моя музика та кар’єра у багатьох сенсах відображає феміністичні цінності, – розповідає Аріана Паолетті у матеріалі The Hindu. – Я співпрацюю з жінками, трансгендерами та небінарними артистами, щоби просувати нові таланти на місцевому та глобальному рівнях. Я виховую молодих діджеїв та продюсерів через свої вечірки та звукозаписувальний лейбл. Я використовую свою інтуїцію та проникливість, щоби бути попереду музичних тенденцій та створювати найкраще шоу».

6 серпня Volvox вперше відвідає Україну. Її виступ для прихильників техно-фемінізму відбудеться у новому клубі ARSENAL XXII на вулиці Московська, 8, у Києві. Придбати квиток на захід можна завчасно на Resident Advisor.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!