Вісник сексизму vol. 57: Здобули!

від | 03.08.2021 | Вісник сексизму

Час читання: ( Кількість слів: )

День захисниці

Верховна Рада ухвалила закон, яким встановлюється, що 14 жовтня відтепер офіційно називається Днем захисників і захисниць України. Раніше у ст. 73 Кодексу законів про працю (№2325) було зазначено, що 14 жовтня – День захисника України.

За зміни до кодексу, що відновлюють гендерну справедливість, проголосували 317 народних депутатів із 362, зареєстрованих 14 липня у сесійній залі. Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Вісник сексизму vol. 57: Здобули!

Десятки тисяч жінок служать сьогодні у ЗСУ. Фото Наталії Іщенко

У лавах української армії служать майже 57 тисяч жінок, попри це до останнього часу 14 жовтня називали Днем захисника, а у багатьох школах за старою радянською звичкою вважали за потрібне дарувати хлопчикам подарунки як «майбутнім захисникам».

Штраф за комфорт

Вісник сексизму vol. 57: Здобули!

Офіційне фото чоловічої та жіночої збірних Норвегії з пляжного гандболу в 2019 році (Федерація гандболу Норвегії через The New York Times)

Вчинок збірної Норвегії з жіночого пляжного гандболу став символічним у боротьбі за права й комфорт жінок-атлеток та знайшов підтримку навіть у далеких від спорту осіб.

Норвежок оштрафували на 1500 євро за те, що жінки вийшли на поєдинок у шортах, а не бікіні. Інцидент стався в рамках чемпіонату Європи – під час матчу за третє місце між Норвегією та Іспанією, який завершився перемогою останньої.

Європейська федерація гандболу заявила, що штраф накладений через використання одягу, який не відповідає єдиним правилам пляжного гандболу. Відомо, що напередодні чемпіонату Норвегія зверталася до Європейської федерації гандболу з проханням дозволити виходити на гру в шортах, але отримала відмову. Норвезьку федерацію також заздалегідь попереджали про можливі штрафи за порушення правил екіпірування.

Питання екіпірування пляжних гандболісток активно обговорюється вже кілька років – деякі спортсменки вважають обов’язок виходити на гру в бікіні принизливим і вбачають у цьому сексуалізацію жіночого пляжного гандболу. Очікується, що впродовж найближчих місяців питання змін щодо ігрової форми у пляжному гандболі розглянуть на найвищому рівні.

Представник Норвезької федерації гандболу вже заявив, що Норвегія сплатить штраф, але додав, що спортсменки, на його думку, повинні мати можливість обирати одяг, в якому вони виходять на поле.

Вісник сексизму vol. 57: Здобули!

Різниця між стандартами жіночої та чоловічої форми для пляжного гандболу

Норвежок підтримала американська співачка Pink, яка запропонувала сплатити за них штраф. «Я дуже пишаюся жіночою командою Норвегії з пляжного гандболу за протест проти вкрай сексистських правил, що стосуються їхньої «уніформи». Європейську федерацію гандболу треба оштрафувати за сексизм. Ви молодці, леді. Я з радістю сплачу за вас штраф. Правте в тім самім дусі», – написала Pink.

Навесні цього року схожа історія трапилася на Чемпіонаті Європи зі спортивної гімнастики, коли представниця збірної Німеччини Сара Восс замість традиційного гімнастичного трико вирішила виступати в комбінезоні, що закриває ноги. Так Восс виступила проти сексуалізації жінок у спорті. Згодом її крок повторили інші німецькі гімнастки.

Збірна Німеччини з гімнастики під час кваліфікації на Олімпіаді в Токіо знову одягнула закриті костюми на знак протесту проти сексуалізації жінок у цьому виді спорту.

Вісник сексизму vol. 57: Здобули!

Німецькі гімнастки Кім Буй, Полін Шефер та Елізабет Зайц у закритій формі у Токіо, Японія, 25 липня 2021 року

Іноді спортсменкам доводиться боротися за зворотне – за більш відкритий одяг. Але це не є примхою, питанням краси чи «жіночої непослідовності», як це намагаються подати деякі коментатори у мережі. Йдеться лише про комфорт спортсменок під час змагань.

Так, на початку 2021 року німецькі пляжні волейболістки Карла Боргер і Юлія Зуде оголосили про бойкот змагань у Катарі через тамтешні вимоги до зовнішнього вигляду спортсменок. Їм рекомендували виступати у трико з довгими рукавами – щоб максимально закрити ділянки жіночого тіла, які, згідно з мусульманськими традиціями, не мають бачити сторонні люди. Волейболісток такі вимоги обурили: «Це єдина країна і єдиний турнір, де організатори обмежують спортсменів у цьому аспекті».

Біг із перешкодами

Поки білоруська влада намагалася примусово вивезти з Олімпіади в Токіо до Мінська легкоатлетку Христину Тимановську, яка дозволила себе критичний відгук про своє спортивне керівництво, в Україні Федерація легкої атлетики ухвалила рішення щодо недопуску чемпіонки у жіночому бігу на 800 метрів Ольги Ляхової до участі в Олімпіаді через народження дитини.

У рамках олімпійського відбору вже в серпні 2019 року Ольга виконала необхідний норматив на етапі Діамантової ліги в Парижі, потім здобула дві золоті нагороди на Європейських іграх у Мінську, а у 2020-му перемогла на чемпіонаті України в Луцьку з відривом від найближчої переслідувачки в понад секунду.

Локдаун спортсменка провела у Кенії, де тренувалася, а потім несподівано у травні 2021 року повідомила про народження доньки.

Через це Ляхова пропустила чемпіонат України, що відбувся у червні в Луцьку. За її словами, вона не встигла набрати оптимальну форму, тому не поїхала. Але участь у національній першості є однією з вимог відбору до складу олімпійської збірної. Оминути цей пункт можна лише за умови, що спортсмен виконав олімпійський норматив і його кандидатуру до команди подала Головна тренерська рада.

Вісник сексизму vol. 57: Здобули!

Ольга Ляхова / instagram.com/lyakhova.olga.800

Норматив у Ольги був, а от підтримки членів Ради забракло. «За тиждень до ухвалення рішення в мене запитували, чи хочу я їхати до Токіо та коли брати квитки. Тож я була налаштована виступити на Іграх. Водночас я розуміла, що остаточне рішення залишиться за тренерським штабом. Знаю, що реакція була більше незадовільна, хоча президент Федерації легкої атлетики був на моєму боці. Після наради один із тренерів мені розповів, що це було майже одностайне рішення. Сказали, що неможливо відновитися після пологів так швидко», – сказала Ляхова.

У Федерації легкої атлетики ексклюзивно для «Суспільне Спорт» підтвердили слова Ляхової. Зокрема, головний тренер збірної України Сергій Романчук зазначив, що насамперед таке рішення ухвалювали з думкою про майбутнє бігунки та її дитини.

«По-перше, Ольга ще годувала дитину молоком. А будь-яке надмірне навантаження може вплинути на молоко. Воно ж може зникнути. Треба думати про доньку. Ми не могли змусити Ольгу виступати. Вона й сама відчувала, що не ті кондиції. Жінки після пологів відновлюються близько 8-12 місяців. Це нереально. Вона виконувала навантаження лише для підтримки форми. Вправи були більше оздоровчими, аніж тими, що розвивають», – зазначив Романчук.

На запитання «Суспільне Спорт», чи залучали до засідання виконавчого комітету ФЛАУ та Головної тренерської ради лікаря-фахівця, який би проконсультував штаб команди щодо стану спортсменки, Сергій Романчук відповів заперечливо.

«Суспільне Спорт» звернулось за коментарем до лікарки, гінекологині-ендокринологині Наталії Сіліної, яка вже понад 17 років займається здоров’ям жінок різного віку та є кандидаткою медичних наук. Пані Сіліна зазначила, що в середньому жінка, яка професійно не займається спортом, потребує близько 8 тижнів, аби відновитись після пологів без ускладнень.

Вісник сексизму vol. 57: Здобули!

Ольга Ляхова / instagram.com/lyakhova.olga.800

«Пологи та вагітність – абсолютно фізіологічний процес для жінки, але тільки за умови, що його буде компенсовано мікроелементами та вітамінами. Повне відновлення після пологів залежить від перебігу вагітності та пологів. У середньому жінка потребує до 8 тижнів для того, щоб її органи малого таза повернулися до стану до вагітності», – наголосила спеціалістка. Тренування для жінок без особливої підготовки пані Сіліна рекомендувала поновлювати вже за 6 тижнів і за 12 – саме бігові навантаження. «Багато залежить від того, чи жінка годує грудьми. Якщо лактація є, то важливо виключити силові навантаження та виконувати легкі кардіонавантаження до повного встановлення процесу лактації, а це відбувається приблизно за 3 місяці. У середньому жінка після пологів може повертатися до спорту через 6 тижнів, а саме до бігу – через 12 тижнів. Якщо йдеться про спорт як професію, то надважливо забезпечити якісний сон, відновлення нестачі вітамінів та мікроелементів і поступово протягом декількох місяців повертатися у великий спорт. Але все одно є критична позначка, до якої тілу треба дати відпочити. Шість тижнів після фізіологічних пологів або не менше 8-12 після цісарського розтину», – резюмувала гінекологиня.

На Олімпіаді-2020 змагатимуться одразу три молоді мами. Наприклад, футболістка Алекс Морган народила у травні 2020 року, бігунка на марафонських дистанціях Аліфін Туліамук стала мамою в січні 2021 року, а баскетболістка Кім Гоше – у березні 2021-го. Усі вони планують узяти з собою дітей до Токіо, адже організаційний комітет Олімпіади зробив виняток для матерів, що годують грудьми, і дозволив бути разом із синами і доньками. Інші ж члени родини не мають права відвідати Олімпійські ігри. Іншим прикладом швидкого повернення до інтенсивних фізичних навантажень після пологів є біатлоністка Марі Дорен-Абер. У вересні 2014 року вона народила доньку Адель, уже в січні 2015-го змагалась на етапі Кубку світу, а в березні того ж року на чемпіонаті світу виграла дві золоті медалі – у спринті (7,5 км) та в гонці з переслідуванням (10 км). Тобто від моменту пологів і до повернення на Кубок світу минуло близько чотирьох місяців. Марафонка Пола Редкліфф повернулась до бігу вже за 12 днів після пологів, народивши дівчинку в січні 2007 року. Щоправда, це призвело до переломів кісток біля основи хребта. У вересні того ж року вона пробігла півмарафон, а в листопаді стала переможницею Нью-Йоркського марафону з часом 2:23:09. Тенісистка Вікторія Азаренко, своєю чергою, народила первістка Лео наприкінці грудня 2016 року, а вже в середині червня зіграла свій перший турнір у WTA-турі. Тоді білоруска в першому колі за три партії обіграла японку Рісу Одзакі.

Ольга Ляхова в коментарі для «Суспільне Спорт» зазначила, що не буде оскаржувати рішення ФЛАУ та продовжуватиме тренувальний процес. Вона планує виступити на світовій першості в липні 2022 року в США та на Чемпіонаті Європи з легкої атлетики у серпні 2022 року в Німеччині.

«Якщо Англію поб’ють, її теж»

Вісник сексизму vol. 57: Здобули!

Кампанія Центру боротьби з домашнім насильством у Великій Британії / @NCDV_Official

Домашнє насильство та Чемпіонат світу тісно пов’язані: зареєстровані випадки зростають на 26%, якщо виграє Англія, на 38%, якщо Англія програє, і на 11% наступного дня, незалежно від фіналу гри. Таку статистику випустив Центр боротьби з домашнім насильством Великої Британії напередодні Чемпіонату світу з футболу. Центр також розробив кампанію If England gets beaten, so will she («Якщо Англію поб’ють, її теж»).

Жінка на чолі української місії НАТО

Наталія Галібаренко указом президента призначена головою місії України при НАТО. Вперше в історії місію очолила жінка.

У травні міністр закордонних справ Дмитро Кулеба анонсував призначення та коментував, що кандидатка проходить безпекову верифікацію. Тоді ж зауважив, що послом до НАТО стане жінка, і це буде перша жінка-посол України при НАТО. Місія України при НАТО – дипломатичне представництво при міжнародній організації, засноване з метою забезпечення постійної співпраці України з Альянсом та участі у Раді Євроатлантичного партнерства. Посада глави Місії була вакантною від серпня 2019 року.

Вісник сексизму vol. 57: Здобули!

Наталія Галібаренко

Наталія Галібаренко – українська дипломатка. На дипломатичній службі перебуває із 2000 року. Вона працювала на посадах аташе та третього секретаря Міністерства закордонних справ України, третього та другого секретаря Представництва України при ЄС. Від жовтня 2012 року до березня 2014 року – заступниця Постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні (Австрія). З 9 березня 2014 до серпня 2015 року – перша заступниця міністра закордонних справ. Членкиня української частини Консультаційного комітету президентів України та Республіки Польща. З 26 серпня 2015-го – Надзвичайний і Повноважний Посол України у Великій Британії. З 25 вересня 2015 року – Постійна представниця України при Міжнародній морській організації (ІМО) за сумісництвом. Брала участь у численних двосторонніх і багатосторонніх переговорних процесах діяльності України, зокрема у рамках ЄС, НАТО, Ради Європи, ОБСЄ та інших міжнародних організацій.

Феміцид у Гадячі

Новий випадок насильства та вбивства жінки поповнив кількість феміцидів, статистику яких офіційно в Україні досі ніхто не веде.

До поліції Полтавщини 25 липня надійшло повідомлення, що в яблуневому саду на околиці села Біленченківка Гадяцької тергромади виявлено тіло місцевої 24-річної жінки з ознаками насильницької смерті.

Слідчі, які прибули на місце, з’ясували, що жінку зґвалтували та вбили. За цим фактом відкрили провадження за статтею «Умисне вбивство, поєднане зі зґвалтуванням або сексуальним насильством».

Під час оперативно-розшукових та слідчих дій поліцейські отримали інформацію, яка дає підстави вважати, що в жорстокому умисному вбивстві обґрунтовано підозрюється Бєлоусов Олексій В’ячеславович, 26.01.1994 року народження, мешканець Полтавської області, міста Гадяч. Чоловіка офіційно оголосили в розшук.

Феміцид або фемініцид – від англійського слова femicide, feminicide – злочин проти жінок на ґрунті ненависті, тобто вбивство жінки, зумовлене її статтю. В широкому сенсі – умисне вбивство жінок та дівчат через те, що вони жінки. Феміцид – це завжди вбивства жінок, але не всі вбивства жінок – це феміцид. Для України поняття «феміцид» малознайоме, хоча випадки вбивства жінок відбуваються часто. В нас немає офіційної статистики, яка б виокремлювала такі інциденти.

У червні знову ж на Полтавщині знайшли тіло 16-річної дівчини, яка гостювала у бабусі. Її зґвалтували та вбили, як підозрює поліція, двоє місцевих юнаків 15-ти та 20-ти років.

Нова форма для стюардес

Українська компанія SkyUp презентувала нову форму для стюардес: спідниці замінили на штани, а туфлі на підборах – на кросівки.

Вісник сексизму vol. 57: Здобули!

Нова форма SkyUp

«Роботу над створенням нового образу ми почали з дослідження: провели інтерв’ю зі стюардесами, вивчили історію, – розповідає кураторка проєкту Ольга Цареградська, партнерка FRAME FASHION CONSULTАNСY. – Так ми дійшли висновку, що багато деталей образу, які вважаються класичними, насправді віджили своє. Їхня поява в образі різних десятиліть була викликана потребами того часу: головний убір від образу військової подруги в 30-ті, рукавички медсестри в 40-ві з появою їжі на борту, сексуальна помічниця в костюмі під час сексуальної революції. Ми зрозуміли, що ці елементи використовуються за інерцією і не відповідають сучасному духу часу: капелюх псує волосся при кріпленні, хустку на шиї потрібно поправляти, а в обтягувальних костюмах стюардеси часто відчувають до себе неповажне ставлення. Ми дійшли до образу сучасної дівчини з активною позицією – чемпіонки, яка працює на загальний результат, готова відгукнутися і прийняти виклик, поважає себе і своє здоров’я. Тому ми вирішили змінити взуття на кросівки. І запросити українських дизайнерів для роботи над формою, кожен із яких найкращий у своїй справі».

Задумані ідеї втілили в життя два українських бренди: Лаша Мдінарадзе, дизайнер марки GUDU, намалював ескіз образу, розробив лекала для костюмів, для міжсезоння доповнив образ пальто, а команда GUNIA Project створила принт шовкової хустки, який кріпиться на жакеті та пальто і є знаковою рисою форми авіакомпанії.

Київрада проти дискримінації

Міжфракційне об’єднання Київської міської ради «Київ за рівні можливості» ініціює внесення змін до чинного Кодексу етики депутата з урахуванням рекомендацій Ради Європи, – про це розповів депутат «Європейської солідарності» в Київраді Леонід Ємець. Планується включити положення проти сексизму та сексистської поведінки у внутрішні кодекси КМР із відповідними санкціями для тих, хто порушує такі принципи.

«У Київраді мали місце окремі прояви дискримінаційного характеру. Міжфракційне об’єднання «Київ за рівні можливості» категорично засуджує будь-які дискримінаційні прояви у міській раді та виконавчих органах. І закликає дотримуватися етичних норм поведінки та стандартів комунікації. Недискримінація – є фундаментальним принципом Європейського Союзу. Протидія сексизму та дискримінації в українській політиці загалом, і в Київраді зокрема, має стати об’єднувальним фактором для всіх прогресивних демократичних політичних сил і публічних осіб. Київрада у цьому питанні повинна бути флагманом», – зазначив Леонід Ємець.

Міжфракційне об’єднання «Київ за рівні можливості» представляє всі фракції Київради та створене задля запобігання гендерним стереотипам, реалізації стратегії досягнень гендерної рівності в діяльності всіх органів самоврядування у Києві, а також створення умов протидії дискримінації за будь-якою ознакою.

«Рівні можливості» у Рівному та Франківську

Міський голова Рівного Олександр Третяк дозволив собі сексистські висловлювання під час проведення сесії міськради, пише «Повага». Після оголошення про приєднання ще одного депутата до депутатської групи «Рівні можливості» Третяк перепитав: «Чаборай вступив до «Рівних можливостей»? Там, де всі жінки?»

Йдеться про депутатську групу Рівненської міської ради, в якій наразі перебувають чотири депутатки: Анастасія Кулакевич, Любов Романюк, Анна Хлістунова-Шарпар та Олена Хотенко, яка її очолює. Зі свого боку Олена Хотенко обурилася, почувши репліку мера. Проте Третяк сказав, що їй він слова не давав.

Консультант Українського жіночого фонду з гендерної політики Антон Ходаков наголосив, що репліка міського голови однозначно підпадає під визначення «сексизм». «Сексизм – це будь-який акт, жести, візуальна репрезентація, сказані чи написані слова, практика чи поведінка, які базуються на ідеї, що особа чи група осіб є маловажними через їхню стать. Ідеться про дії та визначення, що виникають у публічній чи приватній сфері, онлайн чи офлайн, з метою чи які мають наслідком: порушення гідності або прав людини чи групи людей, спричинення фізичної, сексуальної, психологічної, соціально-економічної шкоди; або страждання людині чи групі людей, створення ворожого, принизливого середовища, створення бар’єрів у реалізації прав для людини чи групи людей, підтримки й закріплення гендерних стереотипів», — заявив Ходаков.

Склад новоствореної групи «Рівні можливості» в Івано-Франківську відрізняється від рівненського. До групи увійшли шість чоловіків і одна жінка.

Ініціаторкою створення групи стала депутатка від «Європейської солідарності» Мар’яна Вершиніна. Попередньо планувалося, що у групі буде п’ять депутатів: Мар’яна Вершиніна, Олексій Петечел, Юрій Лозяк, Сергій Палійчук, Микола Ковальчук – усі від «Європейської солідарності». Однак секретар міськради Віктор Синишин нагадав, що за регламентом для групи потрібно сім обранців. Тоді включився міський голова Руслан Марцінків і несподівано запропонував вписати ще двох із «ЄС» – Степана Руднянина і Володимира Фецича, викликавши смішки в залі, – пише видання «Курс».

«Стьопо, ти що, не хочеш в групу? Всьо, давайте… Та хоч 100 груп створіть, аби працювали», – насмішкувато прокоментував ініціативу Руслан Марцінків. Однопартійці Марцінківа зі «Свободи» долучитися до «гендерної» групи відмовилися.

Згодом Степан Руднянин і Володимир Фецич повідомили «Курсу», що заперечили проти включення їх у групу з ініціативи міського голови. Депутат Руднянин зазначив, що такі дії є порушенням регламенту, бо вступ у депутатську групу – це особисте рішення кожного, і воно не може ухвалюватися будь-ким іншим. Тож у групі всього є п’ять обранців.

МФО «Рівні можливості» — міжфракційне депутатське об’єднання в українському парламенті, створене 6 грудня 2011 року. У чинному скликанні парламенту його очолюють Марина Бардіна, Олексій Жмеренецький («Слуга народу»), Марія Іонова («Європейська солідарність»), Інна Совсун («Голос») та Олена Кондратюк (заступниця голови ВР).

Аналогічні міжфракційні об’єднання та групи створені та продовжують створювати при міських радах. Основні завдання – відстоювання гендерної рівності та рівних можливостей для жінок і чоловіків у праці, освіті, політиці, медицині та інших сферах життя, посилення спроможності жінок в економічній сфері, запровадження гендерно орієнтованого бюджетування, запровадження гендерних підходів у сфері охорони здоров’я, протидії домашньому насильству.

Створення та робота подібних груп у різних містах України – безперечний плюс, та хотілось би, щоби процес змін відбувався без сексистських та зневажливих коментарів.

МФО «Рівні можливості» також  зробили заяву про блокування роботи місцевих депутатських груп з рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

Як українка Оксана Линів підкорила Європу

Вісник сексизму vol. 57: Здобули!

Оксана Линів

Українка Оксана Линів стала першою диригенткою, яка відкрила Байройтський фестиваль класичної музики. Серед глядачів дійства була канцлерка Німеччини Ангела Меркель зі своїм чоловіком Йоахімом Зауером. Перша реакція Меркель на жінку на диригентському подіумі була проста: «Нарешті!»

Оксана Линів народилася у Бродах Львівської області. Навчалася у Львівському музучилищі імені Станіслава Людкевича та Львівській державній музичній академії імені Миколи Лисенка. Працювала на сценах найбільших оперних театрів світу: Баварська державна опера, Берлінська державна опера, Gran Teatre del Liceu Barcelona, Theater an der Wien. З 2008 до 2013 року очолювала Одеський оперний театр. У 2017 році стала першою жінкою, яка обійняла посаду музичного керівника опери в Граці.

З нагоди відкриття фестивалю вийшов документальний фільм про Оксану Линів.

«Макіяж в осіб жіночої статі має бути стриманий»

У Facebook-спільноті «КПИ live» виклали фото «Пам’ятки щодо зовнішнього охайного вигляду учасників освітнього процесу» іншого навчального закладу – Національного авіаційного університету.

Дрес-кодом забороняється одягати блузки з декольте, шорти, топи та спідниці, вищі за 10 см від коліна, а макіяж «в осіб жіночої статі має бути стриманий».

Талібан проти жінок

Ісламістський рух «Талібан» після виведення американських військових із Афганістану захоплює нові території у сільській місцевості на півночі країни.

Попри нещодавні обіцянки, «Талібан» знову ввів у дію багато зі своїх репресивних законів, що були характерною особливістю режиму 1996-2001 років. Вони переважно стосуються жінок і дівчат.

Жінкам заборонено виходити на вулицю поодинці, дівчаткам заборонено відвідувати школу. Незаміжніх жінок примушують виходити заміж за бойовиків.

Таким було життя багатьох афганців за часів правління сил «Талібану» в 1990-х роках, коли ісламістське фундаменталістське угрупування захопило більшу частину Афганістану. Зараз це сувора реальність для десятків тисяч афганських жінок, які живуть у недавно захоплених талібами районах.

Жителі північно-східної сільської місцевості Афганістану – осередку запеклого військового наступу «Талібану» – кажуть, що бойовики знову повертаються до ретроградної політики, яка була характерна для їхнього правління в 1996-2001 роках.

Тоді вони примушували жінок носити одяг, що покриває їх із голови до п’ят, забороняли їм працювати поза домом, обмежували освіту дівчат і вимагали, щоб жінок, коли вони виходять із дому, супроводжував родич чоловічої статі. За розповідями жителів, багато з цих законів повернулися в райони, які зараз перебувають під контролем «Талібану».

«Самогубство» з 26 ножовими пораненнями

Прокуратура Файзабадського району Таджикистану назвала смерть 25-річної мешканки Манори Абдуфаттох «самогубством« і порушила кримінальну справу за статтею «Доведення до самогубства» КК РТ. Про це повідомляє таджицька служба «Радіо Свобода» – «Радіо Озоді». Тіло молодої жінки з 26 ножовими пораненнями було виявлено 22 червня в орендованій квартирі.

Інцидент стався через кілька днів після того, як Манора з’їхала з будинку чоловіка в невелику квартиру в центрі Файзабадського району. У момент трагедії троє дітей жінки перебували на кухні. Сусіди також сказали, що не чули жодних звуків, але того дня вони бачили, як кілька родичів чоловіка Манори увійшли до квартири. Вони назвали міліції імена цих людей. Манора вийшла заміж за жителя Файзабаду в 2015 році. У неї залишилися троє дітей, старшій доньці п’ять років, молодшому синові – шість місяців. У Таджикистані, за словами експертів, вбивства і самогубства жінок часто відбуваються в результаті домашнього насильства.

Вісник сексизму vol. 57: Здобули!

Манора Абдуфаттох

Висновок про самогубство жінки обурив її родичів. У листі від 17 липня до Генеральної прокуратури і МВС Таджикистану вони закликали до справедливого розслідування події. Батько Манори сказав, що не вірить в те, що його донька могла завдати собі 26 ножових поранень. Він вважає, що смерть його доньки не розслідується належним чином, і жадає провести повторну експертизу тіла. Дві експертизи показали, що жінка вчинила самогубство. За словами батька, сліди від ножових поранень переважно були помітні на шиї і руках. «Коли людина завдає собі один-два удари ножем, він осікається і більше цього не робить. Руки і шия Манори були порізані, людина не може сама себе так порізати. Я написав скарги у різні інстанції, щоб розслідування події відбувалося належним чином», – сказав він.

Мати жінки каже, що донька була нещасливою у шлюбі, і чоловік неодноразово погрожував їй «талоком» – розлученням в ісламі.

Уніформа для вагітних

Лейтенантка-командувачка Жаклін Нордан, керівниця програми мобілізації резерву ВМС США, позує у першому прототипі уніформи для вагітних.

Вісник сексизму vol. 57: Здобули!

Прототип уніформи для вагітних Maternity Flight Suit Uniform

Ця уніформа переслідує дві мети – гарантувати безпеку жінці під час вагітності, адже стандартна форма не пристосована для подібних змін у тілі, а також підтвердити зусилля ВМС США, спрямовані на забезпечення гендерної рівності в армії.

ВМС США останні роки переглядає єдині стандарти, щоб жінки відчували себе більш комфортно та презентабельно.

Наприклад, у 2018 році були внесені зміни до правил, які дозволили жінкам носити зачіски, включаючи одну косу, французьку косу або волосся, зібране у хвіст.

Льотний костюм для вагітних створюють на індивідуальне замовлення шляхом додавання тканини до стандартної форми.

«Додатковий матеріал легко можна вшити в льотні костюми, що існують, – каже Емі Блейд, представниця командування Naval Air Systems. – Такий костюм для вагітних не тільки робить роботу жінки більш комфортною, але і зменшує потенційну небезпеку при розширенні рубців і швів. Крім того, льотні костюми – це робоча форма, і жінки, які служать, повинні мати можливість їх носити».

Вісник сексизму vol. 57: Здобули!

Прототип уніформи для вагітних Maternity Flight Suit Uniform

«Вагітні члени екіпажу, які не літають, все ще ведуть ескадрильї. Вони все ще проводять курси, працюють на тренажерах, проводять інструктажі та представляють свої підрозділи. Велике значення має можливість продовжувати професійно представляти себе у формі, що гарно сидить, протягом усієї вагітності», – додає Блейд.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

Православна церква України виступила проти інституту реєстрованих партнерств

Православна церква України виступила проти інституту реєстрованих партнерств

Православна церква України закликала зняти з розгляду та відхилити законопроєкт про інститут реєстрованих партнерств, який назвала «категорично неприйнятним». Відповідне рішення було ухвалено на засіданні Синоду 28 березня....

У Європі зростає попит на українське порно, біженки та їхні діти мають високий ризик сексуальної експлуатації — дослідження

У Європі зростає попит на українське порно, біженки та їхні діти мають високий ризик сексуальної експлуатації — дослідження

У Європі зріс інтерес до порнографічних матеріалів, у яких об’єктами сексуальної експлуатації стають українки та українці, котрі виїхали за кордон через війну. Про це повідомляє The Guardian, посилаючись на спільне...

У Європі зростає попит на українське порно, біженки та їхні діти мають високий ризик сексуальної експлуатації — дослідження

У Європі зростає попит на українське порно, біженки та їхні діти мають високий ризик сексуальної експлуатації — дослідження

У Європі зріс інтерес до порнографічних матеріалів, у яких об’єктами сексуальної експлуатації стають українки та українці,...