«Лікуйся» – чат-бот про те, як отримати безкоштовну допомогу онкохворим

від | Чер 8, 2021 | Новини

Чат-бот «Лікуйся» (@likuysia_bot) – інструмент, що допоможе пацієнткам із діагнозом «рак молочної залози» орієнтуватися, які медичні послуги, де та в якому обсязі вони можуть отримати безоплатно.

Вже другий рік в Україні діє Програма медичних гарантій, за якою діагностика та лікування раку для пацієнтів є безоплатними. Проте досі 18% жінок відмовляються від лікування онкологічних захворювань через брак коштів. Однією з причин таких відмов, окрім необізнаності в принципах оплати за медичні послуги, є відмова закладів охорони здоров’я пацієнтам в наданні безоплатних послуг, гарантованих державою, – розповідають в ГО «Ліки Контроль», яка ініціювала створення боту. 

Користувачка чат-боту дістане покрокову інструкцію для отримання тієї чи іншої послуги та дізнається, в якому закладі охорони здоров’я вона надається. Наприклад, із переліку безоплатних послуг ви обираєте «Інструментальні дослідження» – бот надсилає вам повний перелік, із якого ви обираєте потрібне дослідження, вказуєте місто, де буде зручно його зробити, і бот надсилає список лікарень.

«Для нас важливо донести до хворих із діагнозом «рак молочної залози», що інформація — наша зброя в боротьбі з раком. Поінформованість дає змогу не складати руки та лікуватися, а чат-бот надасть пацієнтам необхідну інформацію щодо всіх етапів лікування. Покроково розповість про безоплатні послуги в конкретних закладах», — зазначає Наталія Гуран, керівниця проєкту та голова ГО «Ліки Контроль».

«Лікуйся» також допомагає пацієнткам захищати власні права та відстояти право на безоплатну медичну допомогу. Важливо розуміти ситуацію з тим, як фінансується ваше лікування, та знайти необхідні слова, щоби переконати вашу лікарню не порушувати законодавство.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!