Бережи себе: 15 запитань до мамолога

від | 25.05.2021 | PROMO, Здоров'я

Час читання: ( Кількість слів: )
Бережи себе: 15 запитань до мамолога

15 запитань до мамолога

Рак молочної залози – одне з найпоширеніших серед жінок онкологічних захворювань, яке щороку забирає життя шести тисяч українок. На жаль, показник смертності в Україні перевищує світовий рівень. На цю ситуацію можна вплинути, якщо українки перестануть нехтувати профілактичними оглядами. Година часу, яка піде на мамографію та візит до лікаря, дійсно може врятувати життя.

Мамографія на двох

Центр здоров’я R+ Medical Network, щоби привернути увагу до важливості профілактичних досліджень, запускає акцію «Бережи себе, Rідна».

З 15 травня до 20 червня приходьте на обстеження разом із подругою, мамою, сестрою чи колегою та пройдіть дві мамографії або УЗД молочних залоз за ціною однієї. Можна прийти разом, а можна придбати послугу для двох, а прийти поодинці, кому коли зручно.

Звичайно, перед візитом до лікаря, особливо, якщо це відбувається вперше, може бути страшно. Щоб заспокоїти вас та мотивувати, ми поставили 15 найголовніших запитань хірургу-мамологу Ярославу Денисенку.

Бережи себе: 15 запитань до мамолога

15 запитань до мамолога

Як часто необхідно відвідувати мамолога?

Жінкам, які не мають скарг, після 30 років слід відвідувати мамолога один раз на рік. Найчастіше до мамолога варто звертатися пацієнткам, у яких виявлена ​​мастопатія або інша доброякісна патологія, а також пацієнткам, у близьких родичів яких є рак молочної залози.

Які стани вимагають негайної консультації мамолога?

Не слід відкладати візит до мамолога у разі появи таких симптомів – асиметрія грудей, збільшення однієї залози на фоні іншої, біль чи дискомфорт у зоні грудної клітки, зміна кольору шкіри чи контуру сосків, огрублення шкіри грудей та збільшення в розмірах пахових лімфовузлів.

Чи варто проводити самостійний огляд молочних залоз?

Самостійний огляд молочних залоз варто проводити раз на місяць – на 5-7 день циклу. Насамперед зверніть увагу, чи немає виділень із сосків, подивіться перед дзеркалом на загальний вигляд молочних залоз. Проведіть обмацування в положенні стоячи, потім лежачи та окремо огляд соска. Зверніть увагу на стан шкіри молочних залоз, колір, чи не з’явилися ямочки або горбки.

Які огляди молочних залоз бувають? Кому необхідно робити УЗД, а кому - мамографію?

Огляди бувають ультразвукові, мамографічні, КТ або МРТ молочних залоз. Пацієнткам до 40 років зазвичай роблять УЗД, старшим – мамографію (або обстеження, яке призначає лікар пацієнтці), а також додатково КТ або МРТ молочних залоз.

Чи безпечна мамографія молочної залози?

Променеве навантаження під час мамографії значно нижче, ніж навіть під час рентгену легень. Тому регулярне проведення досліджень не призводить до збільшення ризику розвитку раку молочної залози та є безпечним. Єдине – протипоказано робити мамографію під час вагітності та годування грудьми.

Що можна діагностувати за допомогою мамографії?

Мамографія виконується для виявлення, а також оцінки утворень молочних залоз. Профілактичне обстеження допомагає запобігти або ж виявити на ранніх стадіях пухлинні процеси.

Чи правда, що на ранніх стадіях рак молочної залози неможливо відчути?

Дійсно, рак підступний тим, що він не болить, його не завжди вдається відчути. Для цього й існують профілактичні огляди у мамолога.

Із якого віку слід починати проходити обстеження?

Щорічний профілактичний огляд варто проводити з 25-річного віку.

Якщо груди болять під час менструації, це привід звертатися до мамолога?

Можливими причинами болю можуть бути гормональні збої, гінекологічні захворювання, перевтома, стрес, порушення сну, фізична активність, зміна клімату чи харчування, травми, переохолодження. Передусім необхідно звернутися до гінеколога.

У які дні циклу найкраще відвідувати мамолога?

Найкраще відвідувати мамолога на 5-7 день циклу. Якщо є скарги, то потрібно негайно звернутися до лікаря.

Чи можна самостійно вибрати вид обстеження або це призначає лікар?

Плановий щорічний огляд можна проходити самостійно. Проте обстеження може призначити і лікар після консультації. 

 

Як проводиться мамографія?

Молочна залоза вкладається на поверхню перед тубусом апарату, за допомогою другої планки її злегка притискають, після чого виконується сам знімок. Знімки роблять у двох проєкціях, що дозволяє надалі точно визначити місце розташування патологічного утворення. Дослідження безболісне, проте можна відчути дискомфорт. Обстеження займає кілька хвилин.

Якщо є імпланти, чи можна проходити мамографію?

Так, імпланти ніяк не впливають на проведення мамографії.

Хто в групі ризику раку молочної залози?

Пацієнтка у групі ризику, якщо у найближчих родичів до 50 років був виявлений рак молочної залози.

Які зміни в способі життя можуть позитивно вплинути на стан молочних залоз?

Усім піде на користь здоровий спосіб життя та уникнення прямих сонячних променів.

Бережи себе: 15 запитань до мамолога

Мамографія/УЗД молочних залоз

R+ Medical Network – мережа сучасних медичних центрів у Києві з клініками на Печерську та на Теремках. R+ Medical Network фокусується на профілактиці та ранній діагностиці захворювань. До 20 червня клініка R+ проводить проєкт «Бережи Себе, Rідна», присвячений профілактиці та ранній діагностиці раку молочної залози.

Контактний телефон — 0800307103

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

В Угорщині створили боді, яке полегшує менструальний біль

В Угорщині створили боді, яке полегшує менструальний біль

Мільйони жінок у світі страждають від менструального болю. Багато хто бореться з ним пігулками, хтось прикладає грілки, інші просто терплять. Тож для покращення якості життя жінок, які мають болісні місячні, були створені...

Жінка з Шотландії розробила портативний менструальний набір, який стане у пригоді військовослужбовицям і мандрівницям

Жінка з Шотландії розробила портативний менструальний набір, який стане у пригоді військовослужбовицям і мандрівницям

Мешканка Шотландії, 25-річна колишня студентка Единбурзького університету Нейпіра Ерін Рейд розробила портативний менструальний гігієнічний набір, призначений для використання на відкритому повітрі, коли немає доступу до...