4% українців погоджуються з твердженням «б’є – значить любить»

від | Тра 21, 2021 | Новини

Українці демонструють підвищену обізнаність щодо насильства серед жінок. Національне опитування, яке Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні щороку проводить у межах програми з протидії та запобігання гендерно зумовленому насильству, фіксує позитивні зрушення у свідомості суспільства.
58% населення знає, що таке економічне насильство – поінформованість значуще зросла як серед чоловіків, так і серед жінок. На 6% більше опитаних можуть виявити психологічне насильство. Більше половини українців (64%) вважають, що жінка може зазнати сексуального насильства з боку чоловіка, з яким перебуває у шлюбі або зустрічається.

Усього 4% населення погоджуються з твердженням «б’є – значить любить». 43% українців вважають, що чоловіки можуть страждати від домашнього насильства з боку жінок так само, як і жінки від чоловіків.

80% вважають, що жінка не повинна терпіти насильство з боку чоловіка заради збереження сім’ї.

Втім, 28% українців досі вважає, що фізичне насильство чоловіка проти жінки можна виправдати, із них 37% чоловіки і 20% жінки.

Половина опитаних (50%) підтримує стереотип, що одноразовий інцидент фізичного насильства з боку чоловіка проти жінки можна вибачити, якщо чоловік визнав свою помилку і вибачився.

Близько половини населення вважає, що основні причини невтручання в ситуації насильства – страх бути звинуваченим у конфлікті (32%) та небезпека (22%). Незважаючи на це, 67% людей заявляють про свою готовність втрутитися в інцидент, пов’язаний з насильством, щоб зупинити його. У 2021 році зросла готовність допомагати подрузі або близькій людині в ситуації насильства з боку чоловіка: давати поради, говорити з її чоловіком, надавати контакти профільних організацій.

Загалом українське суспільство поступово стає більш чутливим до гендерно зумовленого насильства, не схвалює його проявів та пропонує підтримку постраждалим. Ці зміни є позитивним сигналом про те, що українці очікують належної реакції на насильство.

Опитування проводилось методом особистого інтерв’ю вдома у респондента. Обсяг репрезентативної вибірки склав 1000 респондентів старше 16 років. Максимальна теоретична похибка складає 3,2%.
Photo by Karolina Grabowska from Pexels

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!