Зупини мене, якщо зможеш. Фільм-розслідування про домашнє насильство

від | Бер 22, 2021 | Новини

Час читання: ( Кількість слів: )

Фільм-розслідування «Суспільного» «Зупини мене, якщо зможеш» — це історії про домашнє насильство, які, переплітаючись, показують байдужість правоохоронної системи і як дрібні помилки тих, хто має захищати, призводять до великих трагедій.

У Рівному зникає 21-річна дівчина, і лише через місяць мама дізнається страшну таємницю її зникнення. Ця кримінальна драма могла б ніколи не статися, адже система має захищати громадян, які звертаються по допомогу. В іншому куточку країни – у місті Дніпрі – 30-річна жінка опиняється перед вибором: довіритись системі, яка ігнорує скарги, чи захистити свою сім‘ю самій. Коли вона звертається до поліції чує: «Немає злочину – немає покарання».

«Від того, що ми побачили й почули під час знімання цього фільму, без перебільшення, кров холоне у жилах, і не лише через розповіді героїнь, яких відшукала авторка розслідування Алла Садовник. Передовсім через її викриття, які свідчать: трагедіям, до яких призвело домашнє насильство, можна було запобігти. Могла запобігти система, але ті, хто покликаний захищати, проігнорували, — розповідає шеф-редакторка розслідувань і співавторка фільму Інна Білецька. — Ми розраховуємо, що наша робота не лише відкриє очі тим, хто досі вважає будь-яке насильство вдома прийнятним, а й тим, хто не наважується розірвати аб‘юзивні стосунки, хто засуджує жертв, мовляв, терпить — значить, так їй і треба. А головне, ми розраховуємо, що розслідування матиме наслідки для правоохоронців у вигляді реальних кадрових рішень і уроку іншим на майбутнє».

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!