Що робити Восьмого березня: П`ять гідних варіантів

від | Бер 4, 2021 | PROMO, Фемінізм

Що робити Восьмого березня

5 гідних варіантів

Восьме березня досі залишається днем, який викликає безліч обговорень – як святкувати та чи святкувати загалом. Ми спираємося на те, що це День захисту прав жінок, та знаємо, як наповнити цей день сенсом і знайти нові варіанти святкування.

Ідея перша

Піти на Жiночий марш

Щороку на Восьме березня в Києві та інших містах України відбуваються жіночі марші. Основний меседж цьогоріч – «У пандемії жіноче обличчя»: організаторки наголошують, що найбільше негативні наслідки пандемії відбилися на жінках. Основну повістку маршу можна дізнатися на сторінці події на фейсбуці. Якщо ж ви намагаєтеся уникати скупчення людей чи боїтеся, то зважайте, що до Восьмого березня можна знайти безліч інших подій – і онлайн, і офлайн.

Ідея друга

Провести день разом із подругами

Підтримувати жінок – одна з місій Восьмого березня, яку кожна з нас може взяти на себе та провести цей день із подругами. Іноді в нас зовсім не вистачає часу на те, щоби щиро поговорити одна з одною, поділитися тим, що наболіло, та порадіти новим досягненням. Для такого вечора найкраще взяти пляшку Riga Black Balsam, обираючи між смаком соковитої смородини Riga Black Balsam Currant чи солодкої вишні Riga Black Balsam Cherry. Ці смаки приємні і самостійно, і чудово грають у коктейлях.

Ідея третя

Подивитися фільм чи серіал про сильних жінок

Восьмого березня можна влаштувати марафон фільмів та серіалів про сильних жінок. Краще за все зібратись компанією, щоби потім обговорити, проте можна після перегляду просто поділитися враженням із підписниками та друзями в соціальних мережах. Зверніть увагу і на вже «класичну» «Суфражистку», і на «Північну країну» 2005 року з Шарліз Терон у головній ролі, і на «Приховані фігури», заснований на реальних подіях. Можливо, саме час подивитися «Три білборди на кордоні Еббінга, Міссурі» чи свіжу стрічку «Перспективна дівчина». Щодо серіалів, то можна зробити ретроперегляд «Баффі – винищувачка вампірів» або підготуватися до виходу нового сезону «Розповідь служниці», переглянувши всі попередні.

Ідея четверта

Розповісти іншим, чому жінки – не «прикраса колективу»

Щороку риторика щодо Восьмого березня змінюється, проте досі є офіси, де жінок продовжують вітати зі Святом весни та бажають «справжнього жіночого». Завжди можна взяти ініціативу в свої руки та розпочати розмову про рівні права й жіноче лідерство. Поговорити про те, чому досі існує різниця в зарплатах між чоловіками та жінками і чому гендерні стереотипи негативно впливають на всіх. Розпочати діалог можна і на корпоративі, і запропонувавши зустрітися у зумі.

Ідея п’ята

Допомогти тим, хто цього потребує

Багато жінок перебувають у скрутних обставинах та потребують допомоги. До Восьмого березня можна допомогти організаціям, які займаються проблемами жіноцтва (наприклад, проєкт «Жінка для Жінки», центр «Місто Добра», фонд The Moms) або адресно підтримати тих, кому це потрібно. Це може бути як фінансова допомога, так і інформаційна: навіть пост у соціальній мережі – вже крок назустріч.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!