Placeholder Photo

Як це – робити скульптурні зліпки вульв

Почати
5 хв на читанння

Мене звати Оля, мешкаю в Черкасах, мені 34. Маю сина і собаку. Викладаю профільну дисципліну для дизайнерів та веду різні проєкти, пов’язані з творчістю та арттерапією. За першою освітою – дизайнер, друга – психологічна.
Малими скульптурними формами захопилась ще у 2015 році, під час декрету. Саме скульптурними анатомічними копіями почала займатися під час карантину. Мені завжди подобалось те, як можна відтворювати в матеріалі справжність всього природного, починаючи від рослин і закінчуючи фрагментами людського тіла.

Я багато експериментувала зі зліпковими матеріалами, гіпсом і тілом. Передивлялась, як подібні речі роблять за кордоном, і тестувала з друзями. Так сам собою за цю весну і літо народився проєкт «Єство».

Зліпки вульв та грудей – це спосіб дослідження себе і власної природи

Інтимні скульптури були експериментом, як і все інше. Починалось все як фан-арт. Та ця практика розгорнула набагато більший досвід, ніж просто виготовлення скульптур людського тіла. Це ціла історія про споглядання тілесності, про прийняття, про усвідомлення відмінностей, про красу особливостей. Виявилось, що зліпки вульв та грудей – це спосіб дослідження себе і власної природи, можливість поглянути на себе з іншого ракурсу.

Як я їх називаю? Зліпки вульв, вульви, інтимні зліпки, інколи, зі своїми – «пісічкі». З дівчатами і жінками, які наважуються знімати копію, по-різному комунікую. Чула багато різних варіантів, як вони називають цей орган, або взагалі обговорюючи уникають слово «вульва», та зрештою хтось звикає до цього слова, хтось бере собі. До речі, це не зліпки вагіни, бо вагіна – це сукупність внутрішніх геніталій, що є всередині, а до вульви належить саме те, що розташоване зовні (лобок, великі й малі статеві губи, каптур та головка клітора, вагінальний отвір, промежина, отвір уретри, а також залозиста тканина).

Це зустріч із собою

Першими клієнтками стали мої подруги. Далі інстаграм робить свою справу. Та, так чи інакше, це завжди усвідомлені й сміливі жінки, які внутрішньо дозволили собі бути собою, бути в мистецтві, пишатися своїм тілом.
Замовляють просто тому, що це цікаво, весело, це зустріч із собою. Завжди багато інтересу дівчини до того, як же вона виглядає. В таких зустрічах із собою піднімається багато енергії хвилювання і радості.

У такому прийнятті, в такому спогляданні себе, приділенні собі такої уваги відбувається зцілення. Часто ми дізнаємось про певні речі із зовнішнього світу теоретично. Ми звикли вірити в ці знання, спиратися на стандарти краси, культуральні ідеали. А анатомічні зліпки «Єства» дають жінкам власне бачення своєї унікальності й неповторності, власне самопізнання, власне самоусвідомлення. Я дуже люблю вираз, «як у тебе, так і правильно».
Із кожною клієнткою ми домовляємось про умови. Чи підходить жінці зробити зліпок для себе і бути повністю анонімною, чи я можу зробити декілька копій, щоб залишити собі, або чи можу я виставляти знімки скульптури у своєму портфоліо.
Далі ми обговорюємо місце. Це можна зробити у мене або я можу приїхати до неї додому. Потім я розказую, що потрібно для підготовки. Коли ми зустрічаємося, ми п’ємо чай, обговорюємо тему зліпків, деталі та побажання.

Я розказую про безпечність матеріалів, із якими працюю, та інструктую про процес. Для зняття скульптурної копії я використовую спеціальну зліпочну масу, яка безпечно контактує зі шкірою та слизовими. Вона спеціально призначена для роботи з тілом.

Далі триває сама магія зняття відтиску, це триває від 20 до 30 хвилин. Після чого дівчина може привести себе до ладу та бути вільна, а я займаюсь доопрацюванням зліпка. Часто надсилаю фото процесу постобробки. Скульптура готова до зустрічі приблизно за два тижні. Перед зустріччю я її висушую, прибираю дефекти, шліфую краї та наношу захисне покриття. Далі пакую і віддаю власниці.

Якщо людина не готова до вигляду тіла, це означає, що в неї є свої причини

Звичайно, що за цей час я зустріла багато різних реакцій. Люди часто проєктують на мої роботи та на мою справу власні проєкції, страхи, вразливість, дитячі позиції. Спочатку я обурювалася на такі реакції, та згодом напрацювалося розуміння, що «…красота в глазах смотрящего». Якщо людина не готова до вигляду тіла, це означає, що в неї є своя історія, свої причини. Мабуть тут більше переважає враження від позитивної енергії та позитивних відгуків.

Мої знайомі стали більш відкритими до мене, частіше прилітають «гуд вайби» та респекти за відважність. Окрема реакція, коли жінка зізнається, що їй зі мною було максимально комфортно. А ще окрема – це «ВАУ-реакція» – під час першої зустрічі зі своєю скульптурною копією. Це незабутньо. Вважаю, це те, на чому потрібно концентруватися.