Кольори й відчуття

від | Лип 28, 2020 | Читати

Ребекка Етвуд – дизайнерка текстилю та художниця, яка поєднує традиційні прийоми з ручним розписом для створення колекції товарів для дому. Її інтерес до кольору та малюнка глибоко вкорінений у дитинстві на Кейп-Коді та її повсякденних спостереженнях за життям у Брукліні, де вона живе з чоловіком та донькою.

Книга Ребекки Етвуд «Життя у кольорі» – вишуканий та дуже практичний посібник про використання кольорів.
Кольори й відчуття (уривок)
Ми сприймаємо колір не тільки очима. Ми можемо доторкнутися до кольору, відчути його на смак і запах, запам’ятати. Колір — глибоке переживання. Дослідження відчуттів, які дарує вам колір, суттєво допомагає оживити кімнату, надати їй вашого характеру. Ми всі маємо унікальні «кольорові» спогади й асоціації. Можливо, колір листя бабусиного клена дарує вам відчуття дому, а особлива тінь зеленого, у яку пофарбовані батьківські двері, робить вас щасливим. Комусь подобається жовтий, бо вони люблять смак лимона і прагнуть яскравості, а інші намагаються уникати його. У сувору зиму ми шукаємо барв, у бетонних джунглях наших міст — кольори природи. Адже колір — це світло. Наше сприйняття кольорів може змінюватися залежно від пори року та часу доби. На наступних сторінках я пропоную трохи сповільнитися і насолодитися кольором у всіх його пряних, насичених, спокійних, ароматних варіаціях.

Жовтий + Цитрусові
Варто лише почати чистити цитрусовий фрукт, як його запах заповнює кімнату. Є щось надзвичайне в цьому солодкаво-терпкому ароматі. У кулінарії вважається, що лимон додає стравам «яскравості». Цитрини бадьорять і виглядом, і смаком. Цитрусові справляють сильне враження, і те саме можна сказати про використання сонячних кольорів. Забагато кислотного — і він заглушить усе довкола. Замало — вигляд буде млявим і нудним. Яскраві цитрусові тони — від жовтого валлійського маку до насиченого грейпфрута — вприскують у простір енергію. Це щасливі кольори, які нагадують про сонячне сяйво й тепло, тож вони чудово пасують до кухні, вітальні та дитячої кімнати.

Фіолетовий + Лаванда
Залежно від способу використання, фіолетовий може дарувати насичену виноградну солодкість чи легке ефірне відчуття. Найбільш захопливий і чуттєвий його тон для мене — це лаванда. Її запах заспокійливий, а колір — ніжний і романтичний. Висушена лаванда вже не така насичена: саме про цей мрійливо-фіолетовий тон говорив Моне — колір сутінок, туману, димки. Цей колір приносить із собою запах, смак і тактильні відчуття — кожному свої.

Блакитний + Вода
Найкращий спосіб освіжитися в задушливий спекотний день — зануритися у воду. Найкращий спосіб вгамувати спрагу — випити склянку холодної води. Вода — чуттєве переживання. Терапевтичне. Глибоке і живильне. Хоча вода насправді й не блакитна, та наше бачення її віддає прохолодою блакиті. Блакитний так безпомилково асоціюється з водою, що в самому кольорі ніби вчувається плюскіт океану. Він також нагадує нам про небо, бриз і свіже повітря. 

Зелений + Природа
Зелений на дотик — як рослина, а пахне землею. Це може бути притлумлений нейтральний колір із виразною текстурою — як-от пухнасті листки шавлії — або ж насичений і свіжий, як листя м’яти. Він нагадує про запах свіжозрізаної трави і специфічний аромат трав, наприклад, кінзи і цибулі-шніт. Зелений — універсальний і різноманітний у плані чуттєвих асоціацій, і саме в цьому краса цього природного кольору. 

Нейтральні кольори + Спеції
У кулінарії спеції часто стають основою страви. Тільки подумайте, як часто приготування страви починається з обсмажування часнику і цибулі. Нейтральні кольори — те, з чого починається оформлення. Розумний вибір кольорів так само покращує кімнату, як спеції поліпшують страву, збагачуючи її смак і аромат. Згадайте кольори спецій: зерна гірчиці, мускатний горіх, сушену апельсинову цедру, чорний перець, мелений червоний перець, кунжут. Тонкі й чуттєві, нейтральні кольори створюють базу для гарної соковитої кімнати.
 

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!