Календар дуже сильно красивих мужчин

від | Вер 2, 2019 | Новини

Проект «Календар дуже сильно красивих мужчин» – експеримент української художниці Олександри Нікітіної, що став дослідженням українського суспільства, кордонів його ліберальності, прийняття самовираження. Це гра контрасту елітарності візуального коду фешн-фотографії та мови настінних календарів, що парадоксально працюють в одному середовищі, та спроба їх поєднання.

«Українське суспільство вважають консервативнішим за українське правління. В Україні відмінений список заборонених для жінок професій, полегшений в’їзд в країни ЄС, дозволено проведення Прайду. Здавалося б, у суспільства є всі умови, щоб цвісти ліберальністю та демократією. Тим не менш, на Прайді більше поліції, аніж демонстрантів, регулярно відбувається злочинність на підґрунті ненависті (формально – хуліганство), засудження абортів, а насилля у сім’ї досі вважають нормою.

Та у цьому середовищі існує ще один неформальний інститут, більш метакультурний – онлайн. В онлайні непомітні кордони, а вибірково можна побачити сміливих та прогресивних користувачів з України, відчути гордість та заспокоїтися, не зважаючи на бабусь біля під’їзду, які продовжують називати тих, хто виходить за звичні рамки, проститутками та наркоманами.» – відзначає авторка.
За форму проекту було обрано звичайний настінний календар на дванадцять місяців, який всі ми могли бачити на кухні у бабусі або в офісних приміщеннях. На календарі кожного місяця – зображення мужчини з нафарбованими губами. Героями стали абсолютно різні за своїм світоглядом та стилем життя персонажі і кожен з них має власну історію. Більшість із них – не професійні моделі.
Важливою задачею у створенні календаря було уникнення асоціації у глядача із шоу-бізнесом, награнністю та елітарністю. Портрети дуже прості, одяг – власність моделі, фон на фото – білий, сірий та чорний. Таким чином, календар стає функціональним та естетичним декором для житла або робочого простору, хоча очевидно, хтось може вважати його скандальним. 
«Календар дуже сильно красивих мужчин» буде надрукований  невеликим тиражем та продаватиметься виключно офлайн для ужиткового використання, що остаточно зітре межу між утопією онлайн світу та реальністю офлайну. Презентація проекту планується на листопад.
 

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!