Радіо (А), Мiжнародна Лiтературна Корпорацiя MERIDIAN CZERNOWITZ та благодіний фонд Сергія Жадана презентують аудіокнигу “Тамплієри”.

Вірші зі збірки читають Сергій Жадан, Сергій Михалок, Остап Ступка, Олексій Горбунов, Фоззі, Ірена Карпа, Сашко Положинський, Ярослав Лодигін, Каша Сальцова, Дмитро Ярошенко, Анджеліка Рудницька та Тарас Чубай.

«Це не просто «читання віршів із виразом». Жадан презентує аудіокнигу

facebook.com/sergiyzhadan

Звукорежисером роботи став Віктор Алферов (також відомий як SHMELJA), а продюсером – Володимир Чикиш (також відомий як Боб Ровскі; студія “АртПост”).

Режисер аудіокниги Ярослав Лодигін розповідає, що робота тривала протягом чотирьох місяців і підкреслює, що таких багатошарових аудіопостановок українською мовою не виходило вже декілька десятиліть:

“Це не просто “читання віршів із виразом”. Тут немає жодної зайвої секунди, жодного випадкового звуку. Це нагадує мені ті радіопостановки, казки на вінілі, які ми слухали в дитинстві. “Тамплієри” для мене теж в деякій мірі казка, але доволі сумна. Це подорож по уявній землі, яка дуже нагадує Донбас, Азов, Харків, Київ – нашу країну, але у стані раптового Середньовіччя. Тут часи та історичні події перемішуються, сезони змінюють один одного, а слухач – як птах, що літає над цими містами, полями, фронтовими лініямі і чує голоси героїв книги. Це аудіофільм, який треба слухати дуже уважно”.

Сергій Жадан вважає, що різноманіття голосів, а значить і розуміння тексту, додає нового змiсту віршам:

“Для мене кожна нова книга віршів – це така собі антологія різних голосів, різних інтонацій. Я їх особисто завжди чую. Але страшенно цікаво, як їх чують усі інші. Тому вся ця затія – неймовірне зібрання різних голосів. Сильних, зворушливих, веселих і печальних. Я надзвичайно вдячний друзям, музикантам та акторам, за те, що підтримали цей проект, що оживили ці вірші своїми інтонаціями, що підтримали нашу благодійну ініціативу. Сподіваюсь, вірші в їхньому виконанні багато кому додадуть сил та упевненості. Адже поезія і створена для того, аби додавати нам сил та впевненості”.

Презентація аудіокниги відбудеться 9-го лютого 2017 року у приміщенні Пленетарію. Під час події учасники запису обговорять книгу та прочитають вірші. На події також буде презентовано благодійний фонд Сергія Жадана, що направить весь прибуток від продажів дисків та електронних копій, проданих квитків, на допомогу дітям загиблих військових.