/

Хочеш знати, як я живу: Дніпро

Почати
/
7 хв на читанння

Карина Карагодина, 30 лет

Я живу тут 27 років. Мене та мою сестру-близнючку привезла сюди мама у трирічному віці. Так ми усією сім’єю опинились у місті Дніпро.

Із сестрою у 2010 році закінчили тут академію за фахом «Архітектура». Взагалі не жалкую, що не поїхала навчатися до іншого міста, в ПДАБА освіта на гідному рівні.

Усе моє свідоме і несвідоме життя було пов’язане із творчістю та творчою діяльністю. У 2014 році ми з сестрою та друзями відкрили галерею-книгарню «Чорна Ящірка». Наразі я відійшла від цього проекту, та все ж таки свого часу руку до нього доклала. Із 2006 року маю свій міні-бренд одягу «Авторський одяг Каріни Гаєвої». Це бренд жіночого одягу, і більш за все я люблю сукні! Я шию капсульні колекції раз на сезон та потім популяризую їх у соцмережах. Цього року 4 березня ми з чоловіком відкрили шоурум українських дизайнерів «My Brantry». Це не лише шоурум, а ще й моя майстерня, де я працюю над новим одягом.

Забігаючи наперед, скажу, що місто дуже змінилось за останні роки. У тоді ще Дніпропетровська був імідж «бандитського» та мабуть «попсового» міста, казали, що Дніпро не перше, але й не друге місто. Або ж ще така приказка ходила, яка характеризує: – Ви звідки? – З Дніпропетровська. – Не встигли приїхати, вже погрожуєте!!! Це байки, але я особисто пам’ятаю ці малинові піджаки та золоті цепури на шиях так званих бізнесменів.

Як на мене, Дніпро гарно поєднує в собі два поняття. З одного боку – це досить велике місто, де є вибір і конкуренція, якщо ми говоримо про заходи, розважальні та культурні заклади. З іншого – це місто, де всі свої. Тут мало туристів або ж зовсім немає, але натомість багато просто людей. І тому одночасно можуть проходити декілька заходів у різних локаціях, і скрізь будуть аншлаги. Я вважаю, що місто тільки на початку свого культурного розвитку, тому саме зараз гарний час щось починати. Тільки за минулий рік відкрилась така кількість кафе, арт-просторів, що мабуть за попередні 20 років стільки не вдасться нарахувати. Раніше це було монополізоване місто, зараз же з’явилось багато молодих проектів, які не є монополією або ж франшизою.

Мені подобається компактність міста: у центральній частині все у пішохідній доступності. У Дніпрі залишилась чудова спадщина Катеринослава – це архітектура та містобудівне рішення. Місто зелене, має два парки у центрі міста, одне з природним озером, та шість парків розкидані по районах. Ще варто сказати, що Дніпро – місто на трьох схилах, відповідно має чотири балки, деякі з них цілком заслужено вважаються рекреаційними зонами, куди можна сходити на пікнік або навіть покататись на конях. До таких зон відпочинку належить і Катеринославський бульвар – дуже гарне місце із казковим нічним освітленням, екзотичними деревами, гарним благоустроєм – це, я вважаю, одне з найгарніших місць у місті, і наш шоурум розташований зовсім поряд. Тому працювати дуже приємно і комфортно.

Фото капсульної колекції зроблені на даху 9 телеканалу. Фотограф: Тетяна Шлапак.

Дніпро – також місто контрастів, і це дратує, бо поряд із новозбудованим торговим центром може знаходитись будинок, що руйнується, і до нього нікому нема діла. Або ж просто в центрі міста смітник… Це чорні плями міста, які, я сподіваюсь, нашими силами скоро зникнуть.

Фото капсульної колекції зроблені на даху 9 телеканалу. Фотограф: Тетяна Шлапак.

На мою думку, у місті не вистачає моря! От за ним доводиться їздити і літати в інші міста. Щодо культурних заходів, то їхня кількість збільшилась і, думаю, буде продовжувати збільшуватись.

Фото капсульної колекції зроблені на даху 9 телеканалу. Фотограф: Тетяна Шлапак.

Усім раджу фестиваль візуального мистецтва «Конструкція» (визначне явище для Дніпра), ярмарок українських дизайнерів «будь в UA» – вже двічі досить успішно відбувся; безліч фестивалів їжі як у місті, так і поза його межами. Музичні фестивалі теж не новина для нас: «100 Пудівка», «Main Stage»(щоправда, цей фестиваль був провальним…), «Best city» (вже не проводять, щоправда, та був крутий), «Art місто».

Фото капсульної колекції зроблені на даху 9 телеканалу. Фотограф: Тетяна Шлапак.

В Дніпрі безліч закладів, які варто відвідати! Це кав’ярня «3 бобра», «Double decker», дуже затишно у «Чебуречній №1», якщо ви хочете вишуканих та різноманітних алкогольних напоїв, то вам пряма дорога в «Old Pal» – один із нових закладів, чарівне місце із привітними барменами.

В Дніпрі гарна та простора набережна. Теж місце, яке варто відвідати. Арт-кафе «Невідомий Петровський» зовсім поряд, працює цілодобово, можна послухати живу музику.

Я жила рік у Києві, довелось повернутись через сімейні обставини, але знову їхати туди поки сенсу не бачу. Життя в Дніпрі гарне, все знайоме та сумувати не доводиться, бо, як я і казала вже, місто набирає обертів та стрімко розвивається в напрямку культурних заходів.

Якщо і зберусь переїжджати, то за кордон, на Кіпр, до моря – гріти кісточки.

Доволі часто із сім’єю ми вечеряємо в «Чебуречній №1», відвідуємо «Чорну Ящірку», буваємо на музичних фестивалях та концертах в «Арт-квартирі», гуляємо набережною, парками. Ми живемо і працюємо в центрі міста, тому скрізь можна ходити пішки, і це добре, особливо, коли маленька дитина. Ми доволі часто подорожуємо за кордон і Україною. Все це можна робити з будь-якого міста. Дніпро – комфортне, зручне, а головне – рідне місто. Та зміни – це розвиток, і я відкрита до них.