Скандал довкола CNN: телеканал звинувачують у подвійних стандартах через інтерв’ю з Трампом, відомого своїми мізогінними заявами

Почати
4 хв на читанння

У США набирає обертів новий скандал навколо телеканалу CNN, який наприкінці квітня звільнив відомого ведучого Дона Лемона через його жінконенависницькі та сексистські заяви, а потім надав колишньому президенту США Дональду Трампу можливість в прямому ефірі робити мізогінні напади на письменницю Джин Керролл, котра притягнула його до суду за сексуальне насильство та наклеп.

Напередодні ведуча з каналу MSNBC Ніколь Воллес звинуватила CNN у лицемірстві та втіленні політики подвійних стандартів.

«CNN нещодавно публічно розійшовся з ведучим Доном Лемоном. Це сталося після того, як він зробив в ефірі коментар, який менеджери каналу розцінили як жінконенависницький. Ті самі менеджери є людьми, які вчора ввечері оприлюднили жінконенависницькі напади Трампа на Джин Керролл, що можуть стати підставою для подальших позовів за наклеп… Чи стане це закономірністю, практикою чи звичкою для них чи будь-кого іншого, якщо вони сп’яніли від уваги, можливо, навіть рейтингів, щоб дати виступити комусь, про кого ми заздалегідь знаємо, що він буде поширювати відомі, встановлені та повторювані фейки в ефірі», — сказала вона.

Зокрема, під час інтерв’ю в прямому ефірі в ратуші Нью-Гемпширу з ведучою CNN Кейтлан Коллінз експрезидент назвав її «неприємною людиною», а Джин Керролл — «дурною», також повторював неправдиву інформацію про вибори 2020 року та виправдовував штурм Капітолія 6 січня 2021 року його прихильниками.

Телеканал CNN звільнив Дона Лемона 24 квітня, ведучий розповів про те, як дізнався про рішення роботодавця, на своїй сторінці у Twitter: «Сьогодні вранці мій агент повідомив, що мене звільнили CNN. Я приголомшений. Після 17 років роботи в CNN я сподівався, що хтось із керівництва матиме порядність сказати мені прямо. Жодного разу я не отримав жодної вказівки, що не зможу продовжувати займатися улюбленою роботою в мережі. Очевидно, що існують серйозніші проблеми».

У лютому 2023 року Дон Лемон прокоментував вік кандидатки в президенти від Республіканської партії Ніккі Гейлі, сказавши, що вона вже не в «розквіті сил». Попри те, що колишньому президенту Дональду Трампу, який збирається балотуватися знову, 76 років, чинному президенту Джо Байдену — 80 років, а Ніккі — 51 рік. Згодом він перепросив за свої слова, запевнивши, що неправильно сформулював думку.

 

  • Телеканал CNN вже не вперше опиняється у центрі уваги. Минулого року через порушення корпоративного етикету — таємні стосунки з колегою — подав у відставку президент телеканалу Джефф Цукер. Після внутрішнього розслідування звільнилася і його партнерка, головна маркетологиня каналу Еллісон Голласт. Перед цим CNN звільнив одного зі своїх найвідоміших ведучих Кріса Куомо, викритого у використанні службового становища для допомоги брату, ексгубернатору штату Нью-Йорк Ендрю Куомо, звинуваченого у сексуальних домаганнях. Також два продюсери телекомпанії звинувачуються в розбещенні малолітніх.
  • Раніше телекомпанія Fox News оголосила про звільнення одного з найпопулярнішого та найскандальнішого ведучого, пропагандиста, прибічника російського фашизму та путінізму Такера Карлсона, якого неодноразово звинувачували в сексизмі та антисемітизмі. Зокрема, він глузував з відставки прем’єр-міністерки Нової Зеландії Джасінди Ардерн, називаючи це «рідкісною гарною новиною», а саму політикиню — «жінкою з великими зубами, яка мучила своїх громадян», «жахливою порушницею прав людини» та «найавторитарнішим лідером, що колись був у цій країні».

Фото: Luis Negron: Pexels