Противниця абортів і прихильниця України Ніккі Гейлі проти духовної наставниці Маріанни Вільямсон: хто балотується в президенти США

Почати
5 хв на читанння

У листопаді 2024 року у США мають відбутися чергові президентські вибори. Офіційно балотувалися на посаду президента вже п’ять кандидатів — серед них дві жінки, по одній від Республіканської та Демократичної партій.

Під час запуску передвиборчої кампанії у Вашингтоні 4 березня про свій намір оголосила 70-річна американська письменниця Маріанна Вільямсон.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Marianne Williamson (@mariannewilliamson)

У 2020 році вона вже балотуватися у президенти США від Демократичної партії, проте не змогла отримати підтримку великої кількості виборців.

«Я стурбована тим, що відбувається в країні. Ми повинні створити для Америки перспективу, яка ґрунтується на ідеї справедливості та любові. Щоб усі негативні емоції були переможені силою любові», — заявила вона.

Вільямсон розповіла, що збирається проводити передвиборчу кампанію під гаслами «Новий початок» та «Зруйнувати систему», а також боротися з нерівністю доходів та корупцією. Зокрема, балотуватися її спонукало усвідомлення «відходу Демократичної партії від партії президента Франкліна Рузвельта» та «економічної несправедливості, якої зазнали мільйони американців через вплив корпоративних грошей на нашу політичну систему».

  • На початку 80-х років минулого століття Маріанна Вільямсон почала вести свій психологічний тренінг-курс «Курс Чудес». Сама вона називає курс «програмою самонавчання та самопізнання», заснованою «на загальних духовних тематиках», а також «навчанням прощення». У 1987 році заснувала в Лос-Анджелесі та Нью-Йорку центри-притулки для підтримки людей з ВІЛ/СНІДом, насамперед гомосексуалів, Center for Living.
  • У 1992 році вона видала свою першу книжку «Повернення до любові», наразі опубліковані вже 15 книжок, чотири з них потрапили до списку бестселерів за версією The New York Times.
  • У 2010 році Вільямсон започаткувала серію конференцій Sister Giant, щоб «почати нову розмову про трансформаційну політику» та заохотити більше жінок балотуватися на посади.
  • У 2014 році вона балотувалася як незалежна кандидатка від 33-го виборчого округу Каліфорнії в Палату представників США. Вільямсон, зокрема, виступала за дотримання репродуктивних прав жінок (права на аборт) і рівність представників ЛГБТК-спільноти. Зрештою вона посіла четверте місце.
  • Під час передвиборчої кампанії 2020 року зняла свою кандидатуру після того, як не пройшла кваліфікацію на треті та всі подальші демократичні первинні дебати.

 

Кандидатці від демократів протистоятиме ексгубернаторка-республіканка Південної Кароліни, колишня постійна представниця США в ООН Ніккі Гейлі.

«Настав час для нового покоління лідерів, які проводитимуть відповідальну фіскальну політику, забезпечуватимуть недоторканність кордонів та могутність нашої країни. Китай і росія просуваються до своїх цілей і думають, що з нас можна глузувати. Але я не маю наміру мовчати перед хуліганами. Удар у відповідь буде більш болючим, якщо завдати його гострим підбором», — заявила вона під час оголошення свого наміру йти в президенти.

Ніккі Гейлі запекло виступає проти абортів і послідовно голосує за законопроєкти, які обмежують переривання вагітності та захищають майбутню дитину. Також виступає за зниження податків, активно бореться з нелегальною міграцією.

Представляючи США в ООН, безкомпромісно захищала Ізраїль, домоглася виходу США з ЮНЕСКО та Ради ООН з прав людини на знак протесту проти їхньої послідовної антиізраїльської політики, критикувала Агентство ООН у справах палестинських біженців (БАПОР) та підтримувала переведення американського посольства до Єрусалиму. Також в Раді Безпеки ООН вона заявила, що США не скасують санкції проти росії через анексію Криму, поки контроль над регіоном не буде повернуто Україні.

У своїй нещодавній колонці в New York Post Гейлі пообіцяла «скоротити кожен цент іноземної допомоги країнам, які нас [США] ненавидять». Зокрема, йдеться про Ірак, Пакистан, Зімбабве, Китай, Білорусь і Кубу.

«Підтримувати таких американських союзників і друзів, як Ізраїль і Україна, розумно. Надсилати наші долари з податків ворогам — ні», — вважає вона.

 

  • У 2003 році Ніккі Гейлі стала скарбничою Національної асоціації жінок-підприємиць, а у 2004-му — президенткою. З 2004-го тричі була обрана до Палати представників Південної Кароліни. У 2010 році стала першою жінкою-губернаторкою Південної Кароліни і була переобрана у 2014-му.
  • З січня 2017-го до кінця 2018 року вона працювала посолкою США в ООН.
  • Гейлі є авторкою чотирьох книжок, перша — автобіографія — вийшла друком у 2012 році. У книжках вона розповідає про свій досвід на державних посадах і ділиться особистими враженнями та проблемами, з якими їй доводилося стикатися. У 2019 році випустила книжку про колишнього президента США Дональда Трампа. Остання книжка If You Want Something Done: Leadership Lessons from Bold Women («Якщо ви хочете щось зробити: уроки лідерства від сміливих жінок») була надрукована 2022 року.