/

Суд визнав експрезидента США Дональда Трампа винним у сексуальному насильстві

Почати
/
7 хв на читанння

Суд присяжних Нью-Йорка визнав колишнього президента США Дональда Трампа винним у сексуальному насильстві щодо американської журналістки та письменниці Джин Керролл, а також у завданні шкоди її репутації й наклепі.

Хоча присяжні встановили, що Трамп вчинив сексуальне насильство щодо Керролл, і цього достатньо для притягнення його до відповідальності, вони не визнали факт зґвалтування, пише CNN.

І сексуальне насильство, і зґвалтування є сексуальними злочинами в Нью-Йорку. У законі штату йдеться, що особа несе відповідальність за сексуальне насильство, якщо без згоди іншої людини здійснює сексуальний контакт — «будь-який дотик до статевих або інших інтимних частин людини з метою задоволення сексуального бажання будь-якої сторони». Водночас особа несе відповідальність за зґвалтування, коли примушує до статевого акту іншу людину без її згоди. Відповідно до законодавства Нью-Йорка, статевий акт — «будь-яке проникнення, навіть незначне, пеніса в отвір піхви».

Згідно з вироком суду, тепер Трамп повинен виплатити Керролл 2 мільйони доларів у справі про насильство та ще майже $3 мільйони — за наклеп.

Виступаючи перед ухваленням вироку, адвокатка Роберта Каплан, яка захищала Керролл, зазначила, що Дональд Трамп має шаблонну манеру поведінки. Вона кілька разів звертала увагу присяжних на подібні моменти в розповідях інших жінок, які звинувачували колишнього президента у сексуальних домаганнях: флірт у громадському місці, за яким слідував раптовий напад.

Оскільки Трамп особисто з’являтися у суді відмовився, Роберта Каплан продемонструвала присяжним відеозапис його свідчень. Зокрема, коментуючи свої слова під час розмови з американським ведучим телеканалу NBC News Біллі Бушем у 2005 році, що він хапав жінок за інтимні місця, і йому це завжди сходило з рук, Трамп зазначив, що «історично з зірками так було завжди».

«Якщо ви подивитеся на останні мільйон років, то так воно значною мірою й було. Не завжди, але в значній кількості випадків так і було. На жаль, чи на щастя», — додав він.

Одним з аргументів експрезидента США на свій захист було те, що Джин Керролл — «зовсім йому не до смаку». Проте так само він реагував на звинувачення у зґвалтуванні, які висували проти нього Джесіка Лідс, яка випадково опинилася із Трампом поруч в літаку, та журналістка Наташа Стойнофф. Зрештою колишній президент США заявив адвокатці Каплан, що вона «йому теж не цікава». Правдивість цих слів поставили під сумнів, коли виявилося, що Трамп переплутав Керролл на чорно-білому фото зі своєю колишньою дружиною, акторкою Марлою Мейплз.

Під час допиту Керролл адвокат Трампа Джо Такопіна заявив, що звинувачення жінки є «неймовірною художньою вигадкою», пояснюючи це тим, що вона не подала заяву про зґвалтування в поліцію, де, на його думку, «знайшли б розбіжності в розповіді». Також Такопіна заявив, що опис подій запозичений з одного епізоду популярного серіалу «Закон і порядок: спеціальний корпус» 2012 року.

Окрім цього, він запитував Керролл, чому вона не кричала під час нападу і не кликала на допомогу, а також піддав сумніву, що у велелюдному універмазі не знайшлося свідків події. Зрештою він довів жінку до сліз. «Байдуже, кричала я чи ні, він зґвалтував мене. Не можу повірити, що у 2023 році жінці все ще можуть ставити подібні запитання», — сказала Керролл.

До того ж адвокат Трампа заявив, що його клієнт позбавлений можливості надати алібі, оскільки жінка та її друзі, яким вона зателефонувала після зґвалтування і чиї свідчення присутні у справі, не можуть згадати конкретну дату, коли стався напад. Зокрема, Такопіна запитував Керролл, чому вона вирішила повідомити про зґвалтування лише через 20 років. Керролл відповіла, що боялася можливих наслідків, адже Трамп був впливовою людиною, а також частково відчувала провину через те, що сталося. Однак після появи руху #MeToo та численних звинувачень на адресу кінопродюсера Гарві Вайнштайна таки наважилася розповісти свою історію.

Сам Трамп у публікації в соцмережі, розробленій його компанією Trump Media & Technology Group, назвав вирок «ганьбою» та «продовженням найбільшого полювання на відьом усіх часів». Експрезидент США запевнив, що буде оскаржувати вирок суду.

Джин Керролл назвала вирок суду перемогою для неї та інших жертв насильства.

«Я подала цей позов проти Дональда Трампа, щоб очистити своє ім’я та повернути своє життя. Сьогодні світ нарешті дізнався правду. Сьогодні світ нарешті дізнався правду. Ця перемога не лише для мене, а й для кожної жінки, яка постраждала через те, що їй не повірили», — сказала вона.

 

  • Раніше Джин Керролл дала свідчення, що Трамп зґвалтував її навесні 1996 року в універмазі Bergdorf Goodman на Мангеттені. Вона розповіла суду, що випадково зустріла Трампа в магазині, де він попросив її допомогти обрати подарунок, а потім покликав у приміряльну, зачинив двері, притиснув її до стіни і зґвалтував. Проте Трамп відкинув звинувачення, заявивши, що Керролл «не до його смаку».
  • Це — перший випадок в історії, коли колишній президент США визнаний юридично відповідальним за насильницькі сексуальні дії. Проте це не завадить йому балотуватися на наступні президентські вибори, оскільки позов був цивільним.
  • Проте це не перше звинувачення Трампа у сексуальному насильстві. У 2016 році, перед президентськими виборами, зі звинуваченнями проти нього у домаганнях виступили 11 жінок. Також з’ясувалося, що Трамп платив гроші порнозіркам за мовчання щодо їхніх романів.
  • Флешмоб #MeToo у соцмережах запустила 2017 року актриса Алісса Мілано, закликавши жінок ділитися історіями зґвалтувань та домагань. Проте рух Me Too з’явився ще 2006 року, коли в рамках кампанії розширення можливостей через співчуття серед темношкірих жінок, які зазнали сексуального насильства, активістка Тарана Берк використала цю фразу, відповідаючи у соцмережі дівчинці. Згодом Берк створила документальний фільм Me Too.

 

Фото: скриншот із відео