/

Стрічка української режисерки Аліси Коваленко «Ми не згаснемо» отримала нагороду за найкращий документальний фільм на фестивалі в Німеччині

Почати
/
2 хв на читанння

Стрічка української режисерки Аліси Коваленко «Ми не згаснемо» (We Will Not Fade Away) отримала нагороду за найкращий документальний фільм на кінофестивалі goEast Film Festival.

Про це повідомляється на Facebook-сторінці фільму.

Команда фільму також отримала 4000 євро.

Організатори фестивалю зазначили, що «Ми не згаснемо» демонструє надзвичайну здатність залучати, розуміти та робити ближчими для нас історії та прагнення підлітків із маленького містечка, які потрапили у жорстоке середовище зруйнованих надій.

Стрічка «Ми не згаснемо» оповідає історію дорослішання підлітків на сході України на тлі війни та надзвичайної подорожі до вершин Гімалайських гір. Попри похмуру реальність навколо, Андрій, Руслан, Ілля, Ліза і Лера мріють, шукають пригоди, протестують та борються із сірістю й нудьгою. Поки світ навколо них занепадає, шахти закриваються, загроза ескалації війни зростає, вони не здаються та намагаються йти за покликом своїх мрій. Попри все вони прагнуть свободи, змін та відкриття нових горизонтів. Одного разу відомий в Україні шукач пригод і мандрівник Валентин Щербачов пропонує їм здійснити свої мрії, вирватися на свободу та вперше побачити зовсім інший світ далеко від дому… Майбутня подорож до вершин Гімалайських гір стає для них новим ковтком надії та віри в себе, освітлюючи темряву, що поволі стискається навколо них.

Знімати фільм почали у 2019 році, а завершили у 2022-му, вже після повномасштабного вторгнення росії. За сюжетом, події відбуваються на Луганщині, в Золотому та Станиці Луганській, які ще з 2014 року перебували на лінії фронту.

Стрічку створено за підтримки Держкіно, Польського кіноінституту та IDFA Bertha Fund – Classic Postproduction.

Фото: goEast Film Festival