/

На міжнародному фестивалі документального кіно у Канаді покажуть 10 українських фільмів

Почати
/
4 хв на читанння

На міжнародному фестивалі документального кіно Hot Docs Canadian International Documentary Festival у програмі Made in Ukraine покажуть 10 українських фільмів.

Цього року відбудеться 30-й ювілейний кінофестиваль, що триватиме з 27 квітня до 7 травня.

Одним із фільмів, які потрапили до програми, став документальний короткометражний фільм «Я не хотіла робити фільм про війну» (I Did Not Want To Make A War Film) української режисерки Надії Парфан, який опублікував американський журнал The New Yorker.

У цьому фільмі режисерка, яка на момент початку повномасштабного вторгнення росії в Україні перебувала на Близькому Сході, показує свої переживання та дорогу до Києва, навколо якого все ще розгорталися бойові дії, попри засудження близьких.

Також глядачі зможуть переглянути фільми:

«ЄвроДонбас» (EuroDonbas) Корнія Грицюка

Стрічка розвінчує багато міфів про український регіон Донбасу, зокрема, найважливіший наратив сучасної російської пропаганди про «русский мир», на якому побудовано сепаратистський рух та ідеології «ДНР» і «ЛНР».

«Залізні метелики» (Iron Butterflies) Романа Любого

Режисер досліджує обставини збиття літака MH17, риторику російських пропагандистів навколо цієї події та реакцію світової спільноти на цей злочин. Картина поєднує документальні кадри з сучасним театром та анімацією.

«20 днів у Маріуполі» (20 Days in Mariupol) Мстислава Чернова

Стрічка розповідає про перші тижні повномасштабного вторгнення росії в Україну, зокрема про ситуацію в окупованому Маріуполі: гуманітарну катастрофу, викликану облогою, масові поховання мирних мешканців, злочини російських військ, роботу лікарів та наслідки бомбардування пологового будинку.

«Коли весна прийшла в Бучу» (When Spring Came to Bucha) Міли Тешаєвої та Маркуса Ленца

Фільм розповідає про людей, які приходять до тями після окупації, які втратили свої оселі та близьких, проте автори стрічки уникають страшних або жорстоких сцен. Розповідь про воєнні злочини розгортається через особисті історії. Документалісти знімали в Бучі, Ірпені та Бородянці з початку квітня до середини травня 2022 року.

Під час Hot Docs Canadian International Documentary Festival відбудеться світова прем’єра чотирьох фільмів-переможців Civil Pitch 2.0 фестивалю документального кіно в Україні Docudays UA у програмі «Фільми, що наближають перемогу»:

  • «89 днів / 89 Days» Павла Дорогого, що показує, як харківська станція метро вимушено перетворюється на бомбосховище;
  • «Під крилом ночі / Under the Wing of a Night» Олесі Дяк, що розповідає про 11-річну Олесю, змушену переїхати у Брюссель із мамою, яка щовечора чекає на дзвінок тата з України;
  • «Гості з Харкова» / Guests from Kharkiv» Галини Лавринець, головною героїнею якого є власниця музею-садиби народно-побутового ужитку «Омелькова хата» в селі Козубівка Полтавської області Неля, котра разом зі своїм чоловіком Олександром із перших днів війни розселила в сільських хатах понад 20 людей, що рятувалися від бомбардувань та обстрілів у Харкові;
  • «Наша робо сім’я / Our Robo Family» Анастасії Тихої — історія про те, як родина з Вугледару на новому місці відновлює клуб для дітей, котрі захоплюються робототехнікою та програмуванням.

Окрім цього, у програмі фестивалю візьме участь документальний фільм української режисерки Аліси Коваленко «Ми не згаснемо» (We Will Not Fade Away), що також буде представлений в основному конкурсі одного з найважливіших міжнародних центрів кіно Центральної та Східної Європи goEast Film Festival (Вісбаден).

 

  • На Каннському фестивалі (16–27 травня) відбудеться прем’єра двох фільмів, які представляють Україну: короткометражної драми української режисерки Анастасії Солоневич і польського режисера Дам’яна Коцура «Як це було» (As it was), яку покажуть у головному конкурсі короткометражних фільмів, та повнометражної документальної стрічки «Звідки куди» (Skąd dokąd / In the Rearview) спільного виробництва Польщі, Франції та України про евакуацію українських біженців. Картину відібрали у програму Cannes ACID (Асоціація незалежного кіно та його розповсюдження), для якої щороку кінематографісти обирають дев’ять фільмів.

Фото: кадр із фільму «Наша робо сім’я / Our Robo Family»